Autor Tema: Prijavljivanje na forum  (Pročitano 77326 puta)

yu1sx

  • Gost
Odg: Prijavljivanje na forum
« Odgovor #45 poslato: 17.04.2014 18:55:55 »
Obzirom na nedoumice i nagadjanja oko korisničkog imena "*******", otkloniću sve nejasnoće. Odabrao sam ga kao skraćenicu  izvedenu iz izraza "AMATERSKE RADIO KOMUNIKACIJE".

Još, još!
Samo si mi zagolicao maštu i otvorio još niz pitanja.. :)

yu1sx

  • Gost
Odg: Prijavljivanje na forum
« Odgovor #46 poslato: 17.04.2014 19:10:14 »
Prekršiću Pravila foruma da se ne raspravljam sa članovima i sam sebi dodeliti opomenu, ali ću ti objasniti.

Predlažem da se svi, ali apsolutno svi prijavimo sa ličnim podacima, imenom i prezimenom i/ili pozivnom znakom.
Iskreno, meni i ovo "Administrator" izgleda totalno anonimno.
Forum daje mogućnost da se svakom korisniku dodele administratorske ili moderatorske privilegije, pa ne vidim zašto bismo mi članovi bili drugačije tretirani u smislu (ne)podrške anonimnih naloga.

Van mreže YT9TP

  • član SRS
  • aktivan korisnik
  • **
  • Poruke: 724
  • Portable, mobile, QRP
    • http://www.yt9tp.iz.rs
  • Pozivni znak:
  • Operator: Peđa
  • QTH: Užice
  • Klasa: 1
  • Radio klub:
Odg: Prijavljivanje na forum
« Odgovor #47 poslato: 17.04.2014 19:27:28 »
Predlažem da se svi, ali apsolutno svi prijavimo sa ličnim podacima, imenom i prezimenom i/ili pozivnom znakom.

Podrzavam predlog. Anonimnost nam ne treba.

Adminstratorski nalog ima smisla da postoji, jer se adminsitrator može promeniti, zbog sleda aktivnosti i komunikacije, ali treba da se upotrebljava samo za administratorske poslove.

Van mreže YU1TA

  • član SRS
  • aktivan korisnik
  • **
  • Poruke: 149
  • Pozivni znak:
  • Operator: Неша
  • QTH: Параћин
  • Klasa: 1
  • Radio klub:
Odg: Prijavljivanje na forum
« Odgovor #48 poslato: 17.04.2014 19:38:43 »
Као што сам и ја рекао, подржавам предлог да НЕМА АНОНИМНОСТИ, ваљда смо схватили да је време да се прича отворено и јавно и без икаквих скривања.

Van mreže YU1VI

  • korisnik
  • aktivan korisnik
  • *
  • Poruke: 76
  • Pozivni znak:
  • Operator: Šeki
  • QTH: Beograd
  • Klasa: 1
  • Radio klub:
Odg: Prijavljivanje na forum
« Odgovor #49 poslato: 18.04.2014 04:19:05 »
Da je pravilnik pravilno definisan ja sigurno nebih postavljao ovako glupa pitanja.Toliko glup nisam.
Za nekoga ko je Radio-Amater a ne IT supermen bilo bih jednostavnije reći da na ovom forumu
mogu da se prijave ljudi isključivo sa pozivnim znakom,brojem licence  ili jednostavno sa ličnim podacima.
Kraj priče.
Ovako nedorečeno nedefinisano i pomalo uvredljivo objašnjenje navodi na pitanja ko tu pravi maglu i 
ko potencira anonimnost i čime navodi na ovakve postupke.

Ja licno mislim da je ovo namerno uradjeno kao i mnogo toga da bi se upravo skrenulo sa kljucnih tema zbog kojih i
postoji forum a dokaz je upravo ova prepirka ovde umesto da se komentarišu, podržavaju ili demantuju mišljenja
i činjenice koje se spominju u drugim rubrikama.

Ispade da je vaznije tumačiti nečiji pseudonim nego odgovoriti kuda dalje, a to je kljucno pitanje.
Nevideh nijednog sadašnjeg  ili potencijalnog kandidata da se oglasio ovde i objasnio ljudima šta namerava
da uradi i kakav mu je plan za dalje.Da se oglasi da amateri vide ko je taj anonimus i šta smera.

Kuda namerava i kako da vodi organizaciju pa i ovaj sajt.

Uostalom tu  demagogiju o tobože strogim pravilima ja slušam zadnjih trideset godina i sa punim
pravom mogu da je demantujem.

Mislio sam da će bar ovde biti ravnopravnosti u smislu sučeljavanja mišljenja a ne diskriminacije i slobodnih tumaćenja,
kako se nekom IO dopada. Gde je taj IO da me demantuje i da mi odgovori na pitanja koja sam postavio.
Šta mi ovde radimo držimo monologe da se sami sebi dopadnemo ili pokušavamo da ukažemo na probleme, prošle i sadašnje.

Samo cu na kratko da se osvrnem na moje pitanje i odgovor koji sam dobio.(neznam kome sam trebao da postavim pitanje a da ne prekršim pravila?)

Šta tačno znači ova rečenica?
Administratori i moderatori imaju ekskluzivno pravo da uredjuju forum prema sopstvenom nahodjenju i slobodnoj proceni i nisu dužni da daju objašnjenja niti pravdaju svoje akcije i postupke.

Da, zato sam sad ekskluzivno prekršio pravilo i objašnjavam trivijalne stvari. IO SRS postavlja administratora koji radi kako mu se kaže i za to odgovara onom ko ga je postavio.

Meni ovde ništa nije jasno. Koliko se ja razumem ova dva stava su potpuno suprotna.

Ja sam odavno prevazišao staljinistički pristup i metode komunikacije pa stoga gospodine IO:
možeš odmah da mi upišeš minus zato što se dopisujem sa tobom (pošto je to strogo zabranjeno), a možeš odmah i da me iskljućiš
pošto ja nisam precizno razumeo pravilnik.


         73,  YU1VI Šeki
            *******

yu1sx

  • Gost
Odg: Prijavljivanje na forum
« Odgovor #50 poslato: 18.04.2014 05:11:05 »
Administratori i moderatori imaju ekskluzivno pravo da uredjuju forum prema sopstvenom nahodjenju i slobodnoj proceni i nisu dužni da daju objašnjenja niti pravdaju svoje akcije i postupke.

Ni Kim Džong Un ne bi to bolje sročio.  ;D

Imam utisak da je ovo pravilo konstruisano na osnovu nekog primera sa foruma u privatnom vlasništvu, gde se vlasniku jednostavno može (jer smo tako u mogućnos'). Slažem se u potpunosti da tako kako stoji nije primereno za ovaj forum.

Van mreže YT9TP

  • član SRS
  • aktivan korisnik
  • **
  • Poruke: 724
  • Portable, mobile, QRP
    • http://www.yt9tp.iz.rs
  • Pozivni znak:
  • Operator: Peđa
  • QTH: Užice
  • Klasa: 1
  • Radio klub:
Odg: Prijavljivanje na forum
« Odgovor #51 poslato: 18.04.2014 09:52:42 »
Smisao tog pravila je verovatno da admini ne odgovaraju korisnicima za svoje postupke. Podrazumva se da odgovaraju SRS-u pošto je SRS vlasnik sajta.

Ne vidim razlog da se oko toga pravi tolika frka, to je uobicajeno i sasvim normalno na svakom forumu.

Potrebno je samo malo dobre volje i razumevanja a ne kopati i tražiti dlaku u jajetu. Problem sa svim pravilima je bas u tome sto kako god da su napisana neko ce da tazi nacin da ih tumaci drugacije pa ond amoraju pravila da sedopunjavaju pa onda opet neko nadje nacin da tumaci drugacije i na kraju se obdije roman umestno jednotavnih pravila koja treba samo da budu smernica a ne da regulisu svako bogovetno pitanje koje moze da iskoci.

Kome je komplikovano, nek se prosto ponasa u skladu sa radioamaterskim pravilima i radioamaterskim kodeksom i na forumu i resen problem. Nista vise od toga ne treba.

Van mreže Administrator

  • Administrator
  • aktivan korisnik
  • *****
  • Poruke: 50
    • Savez radio-amatera Srbije
Odg: Prijavljivanje na forum
« Odgovor #52 poslato: 18.04.2014 11:47:50 »
Tako jednostavno ko hoće da razume. Administratoru je drago da nema većih primedbi pa se bavimo trivijalnim.

yu1sx

  • Gost
Odg: Prijavljivanje na forum
« Odgovor #53 poslato: 18.04.2014 13:56:14 »
Tako jednostavno ko hoće da razume. Administratoru je drago da nema većih primedbi pa se bavimo trivijalnim.

Trivijalno me je do sada u životu previše koštalo, ja vas pozdravljam i želim sve najbolje u daljem radu.

YU1SX CL.

Van mreže YU1TTN

  • korisnik
  • aktivan korisnik
  • *
  • Poruke: 185
  • Pozivni znak:
  • Operator: Filip
  • QTH: Pirot
  • Klasa: 1
  • Radio klub:
Odg: Prijavljivanje na forum
« Odgovor #54 poslato: 23.04.2014 15:55:32 »
Predlažem da se na forumu izdvoji odeljak gde bi novi članovi mogli da se predstave.
Tako neće biti problema ukoliko neko odabere korisničko ime koje ne sadrži ni pozivni znak ni ime i prezime (npr slučaj sa korisnikom *******).


73,
Filip YU1TTN

Van mreže Administrator

  • Administrator
  • aktivan korisnik
  • *****
  • Poruke: 50
    • Savez radio-amatera Srbije
Odg: Prijavljivanje na forum
« Odgovor #55 poslato: 23.04.2014 19:43:48 »
Nije problem da se i to doda, ali za 200+ članova nismo imali potrebu. Sumnjam da bi se iko tamo posebno predstavljao, posebno što se novi članovi obično prijave u temu Kako preboleti listu i preći na forum? ili su sami po sebi već poznati na osnovu pozivnog znaka ili imena.

Van mreže YT9TP

  • član SRS
  • aktivan korisnik
  • **
  • Poruke: 724
  • Portable, mobile, QRP
    • http://www.yt9tp.iz.rs
  • Pozivni znak:
  • Operator: Peđa
  • QTH: Užice
  • Klasa: 1
  • Radio klub:
Odg: Prijavljivanje na forum
« Odgovor #56 poslato: 23.04.2014 20:28:28 »
Бобане, има плугина за форум који омогућавају да додас поља у профиле. Тако можеш да направиш посебно поље за име и презиме, позивни знак, припадност клубу па чак и члански броју савезу и слично...

На неким форумима сам видео да павилим захтевају или да идентитет буде јасан из корисничког имена или да се употреби додатно поље да се назначи идентитет. Овде на форуму псотоји поље "Лични текст" где може да се упише таква информација.

У принципу не треба ти не знам колико података само треба да се искључи анонимност, то јест да саговорници знају с ким причају.

Да се ја питам, увео бих да позивни знак буде обавезан као корисничко име, а ко нема позивни знак да мора да у профилу наведе своје име и презиме.

Van mreže YU1TTN

  • korisnik
  • aktivan korisnik
  • *
  • Poruke: 185
  • Pozivni znak:
  • Operator: Filip
  • QTH: Pirot
  • Klasa: 1
  • Radio klub:
Odg: Prijavljivanje na forum
« Odgovor #57 poslato: 23.04.2014 21:25:40 »
Slažem se sa Peđom, može da se iskoristi polje ‚‚lični tekst‚‚ ili eventualno da se uvede novo polje.
Nema potrebe da se insistira na tome da korisničko ime bude pozivni znak ili ime, možda je nekome prijatnije da bude ‚‚Alan Ford‚‚ ili ‚‚Đokica‚‚ na forumu :) Ali nije loše da negde stoji ko je ta osoba sa kojom pričaš-pišeš, i rešen trenutni problem anonimnosti.


73,
Filip YU1TTN

YT1GTI

  • Gost
Odg: Prijavljivanje na forum
« Odgovor #58 poslato: 29.04.2014 13:14:03 »
Vidim , napredujemo sa ovom politikom ... spali smo na 186 clanova , i dalje smo u opadanju ...

YT1GTI

  • Gost
Odg: Prijavljivanje na forum
« Odgovor #59 poslato: 15.05.2014 01:54:36 »
I dalje nisam cuo dali je moguce registrovati se i ako nisi radioamater na ovaj forum ? 
« Poslednja izmena: 15.05.2014 01:58:20 od strane YT1GTI »