HAM radio > Samogradnja

Analogni HF transiver za sve vrste rada 2 MHz do 30 MHz

<< < (2/8) > >>

YU1OXB:
Pa dobro, ovo jeste malo zahtevniji poduhvat ali ako nista drugo, ima u njemu nekoliko sasvim lepih ideja koje nekome mogu da posluze.
Tasa 1LM je vrlo ozbiljan konstruktor i neces pogresiti ako krenes i tim pravcem. Ja sa tim imam mali problem a to je da volim da mi uredjaj bude sam za sebe dovoljan... ne svidja mi se povezanost sa kompjuterom da bi funkcionisao. Sa druge strane SDR ima nekih tako dobrih mogucnosti da je skoro nemoguce pribliziti se nekim od tih osobina koristeci samo analognu tehniku, ili bi to bilo strasno komplikovano i preskupo, a tu najobicniji PC sa zvucnom karticom to obavlja lagano.
Izbor je na tebi........

YT1ZO:
Gospodine Boro, srdačan pozdrav.
Ukratko, da ti ne smetam, postavio bih pitanje o ovom uređaju (primopredajnik za KT) koji si predstavio i ovde na srs-forumu a i videh ga na ES-forumu...
Interesuje me da li imaš sve te sheme na jednom mestu (bilo koji od ta dva foruma) ili možda kod sebe u kompjuteru pa da mi proslediš na mail. Kao što rekoh skoro, to je za mene velik zalogaj sada. Ali bih počeo sa "vizuelnom" analizom i izradom pojedinih sklopova koje razumem.

Hvala unapred... 73 by Djuka, YT1ZO.

YU1OXB:
73 Djuka!

Pa ovo sto sam ovde vec postavio su prakticno sve seme tog uredjaja osim glavnog oscilatora. Za to sam koristio jedan lep KIT modul sa Si570 i mikroprocesorom ali nije DDS vec nesto jos bolje. Taj VFO radi od 1 do 160MHz kontinualno, moze u bilo kom koraku od 1Hz, 10Hz, 100Hz itd. sve do 10MHz korak, hiper stabilan, ima mogucnost da mu upises IF ofset kakav hoces tako da na displeju pokazuje radnu frekvencu a u stvari generise frekv. za IF vecu ili manju od napisane, ima 1000 memoriskih kanala i fantasticno cist signal skoro bez faznog suma. To nisam ja konstruisao pa ne mogu dati ni semu, ali tu mozes raditi vise varijanti ukljucujuci i neki lep DDS sintetizator.
Sve ostalo sam vec objavio. Mislim da je nepotrebno da objavljujem plocice jer one specificno odgovaraju komponentama koje sam ja imao i koristio i ako neko nema iste te komponente ne znace mu plocice nista jer su neupotrebljive.

YU2M:
Druže Boro,
kaki je to VFO i gde se može nabaviti?
To bi se moglo i za SDR, da prostiš, iskoristiti.

YU1OXB:
To je ovaj KIT:  http://www.qsl.net/k5bcq/Kits/Kits.html  i to je KIT#2. U zavisnosti sa kojim kolom porucis, taj KIT moze da ide i do 1,4GHz kontinualno. Moj koristi CMOS verziju Si570 i ide do 160MHz, ali ima verzija tog istog kola koja ide do 1,4GHz. Kad sve saberem i oduzmem, ta cena mi je vrlo prihvatljiva jer bi kostalo vise da se uradi nesto sto bi bilo te stabilnosti, te preciznosti i spektralne cistoce (ko zna da li bi se u tom parametru uopste priblizio ovom kolu?!).

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

[*] Prethodna strana

Idi na punu verziju