Autor Tema: Z6 u našim takmičenjima  (Pročitano 47301 puta)

Van mreže YT9TP

  • član SRS
  • aktivan korisnik
  • **
  • Poruke: 724
  • Portable, mobile, QRP
    • http://www.yt9tp.iz.rs
  • Pozivni znak:
  • Operator: Peđa
  • QTH: Užice
  • Klasa: 1
  • Radio klub:
Odg: Z6 u našim takmičenjima
« Odgovor #15 poslato: 20.08.2014 23:40:29 »
Znam da YU i 9A imaju zastarele zakone koji uslovljavaju klupsku pripadnost i delimicno finansiraju SRS i HRS.

Ne znam za 9A ali za YU nemaš pojma. Licence nisu ničim uslovljene, osim dokazom o stručnosti.

Van mreže S56A

  • aktivan korisnik
  • **
  • Poruke: 115
  • Pozivni znak:
  • Operator: Mario
  • QTH: Ljubljana
  • Klasa: A
  • Radio klub:
Odg: Z6 u našim takmičenjima
« Odgovor #16 poslato: 21.08.2014 00:40:15 »
Одобрење за годишње коришћење позивног знака са једним словом у суфиксу 3000

Ovo mu ipak dodje 30 Eurica godisnje!  Jedino ne znam da li ja imam dokaze o strucnosti?

Van mreže YU2M

  • član SRS
  • aktivan korisnik
  • **
  • Poruke: 544
    • YU2M radioamateur page
  • Pozivni znak:
  • Operator: Nesa
  • QTH: Pančevo
  • Klasa: 1
  • Radio klub:
Odg: Z6 u našim takmičenjima
« Odgovor #17 poslato: 21.08.2014 01:10:33 »
Kada uzmeš stalni znak sa jednim slovom u sufiksu košta te 700 dinara na 10 godina. Ko želi 2 CALL u jednoj državi, normalno je i da plati nešto.
Neko vole boraniju,
neko vole grašak,
a ja siromašak,
volem paprikašak...

Van mreže YU1RA

  • član SRS
  • aktivan korisnik
  • **
  • Poruke: 225
  • Pozivni znak:
  • Takmičarski znak:
  • QTH: Beograd
  • Klasa: 1
  • Radio klub:
Odg: Z6 u našim takmičenjima
« Odgovor #18 poslato: 21.08.2014 09:19:21 »
Kako je moguće da se pojavljuju piratski pozivni znakovi u našim takmičenjima i da se te veze prihvataju?

Primer: http://www.yudx.yu1srs.org.rs/2014/logs/CHECK%20LOG%20Z6-LZ1BJ.htm
Dobro je da je taj log objavljen; voleo bih da u qso liniji gde se nalaze radjeni yu znakovi stoji NIL, ali nemam pravo bilo kome da zamerim - to je licni izbor.

Z6 je samostalno izabran ilegalan pfx od strane takozvanih "kosovskih privremenih vlasti"; Z4 bi im bio po volji, ali im je "neko" sugerisao da to ne cine.
Legalni medjunarodni predstavnici i savetnici, koji ucestvuju u procesu stvaranja "nove DXCC" zemlje, rade planski i "mic po mic", sto treba da da rezultat "svrsenog cina".
To se naravno odnosi i na radio-amatersku delatnost, pa se posle zakljucaka EC IARU R1 (o podrsci prijemu Z6 organizacije u IARU) iz maja 2014.g. pojavio i zvanican sajt te Z6 organizacije: www.shrak.org
Sudeci po tome sto sajt ima verziju na albanskom i engleskom, stice se utisak da ne-albanska populacija nije dobrodosla.

Van mreže S56A

  • aktivan korisnik
  • **
  • Poruke: 115
  • Pozivni znak:
  • Operator: Mario
  • QTH: Ljubljana
  • Klasa: A
  • Radio klub:
Odg: Z6 u našim takmičenjima
« Odgovor #19 poslato: 21.08.2014 10:59:25 »
UN je odobrila plan Martija Ahtisarija za Kosovo koji sprovode KFOR i EULEX, a u okviru toga se polako formira i nova radioamaterska organizacija uz pomoc Marti Laine, OH2BH, Z68BH i IARU R1.

SAVEZ RADIO-AMATERA KOSOVA I METOHIJE DARDANIJA BLOK 9/4, 10000 PRIŠTINA. Ovo verovatno ne postoji vise iako je po Ustavu!

Lepa slika iz ZARF Zagreba na SHARK naslovnoj strani.  Srecom je uz mene i SMS Mico, YU4SM.  A tek crna DARC majica za WAEDC 2013 heroja koji je aktivirao Z6/S56A u WAE RTTY.  Druga dva nosioca su JW5E i omiljeni Z68BH.

LZ1BJ i S52DD su na Kosovu u okviru KFOR za koji je izrazena zelja Vucica da ostanu tamo!  Ja sam verovatno jedini koji trosim sopstvene pare za moj hobi.  Pisao sam SHRAK da dodaju srpki prevod.  To je uglavnom prisutno na Kosovskim zvanicnim dokumentima.

Nadam se, da su SRS zvanicni podaci azurirani  :D

Van mreže YT9TP

  • član SRS
  • aktivan korisnik
  • **
  • Poruke: 724
  • Portable, mobile, QRP
    • http://www.yt9tp.iz.rs
  • Pozivni znak:
  • Operator: Peđa
  • QTH: Užice
  • Klasa: 1
  • Radio klub:
Odg: Z6 u našim takmičenjima
« Odgovor #20 poslato: 21.08.2014 11:59:15 »
> Dobro je da je taj log objavljen; voleo bih da u qso liniji gde se nalaze radjeni yu znakovi stoji
> NIL, ali nemam pravo bilo kome da zamerim - to je licni izbor.

Kako može da bude lični izbor. ako se radi o piratskoj radio-stanici, onda valjda niko ne treba da održava veze sa njom?

Ovako, oni koji nisu radili piratsku vezu, POŠTUJUĆI PROPISE, su u lošijoj poziciji nego oni koji jesu jer je PIRATSKA VEZA RAČUNATA U BODOVE.

Da li su pokrenuti neki postupci protiv operatora koji su održavali veze sa piratskim stanicama?

Van mreže YU1RA

  • član SRS
  • aktivan korisnik
  • **
  • Poruke: 225
  • Pozivni znak:
  • Takmičarski znak:
  • QTH: Beograd
  • Klasa: 1
  • Radio klub:
Odg: Z6 u našim takmičenjima
« Odgovor #21 poslato: 21.08.2014 13:55:10 »
Kako je UN odobrila Ahtisarijev plan, tako je brze-bolje pobegla zajedno sa UNMIK-om (repriza Istocnog Timora).
Slucajno, drugi finac (http://www.bcdxc.org/images/martti_leena_2.jpg) je dobio mandat da posreduje u stvaranju radio amaterske organizacije namenjene iskljucivo albanskoj populaciji.

Odavno smo shvatili da medjunarodne pravne norme ne moraju da se postuju. Ceo svet se bori protiv piraterije, ali zbog pule-up i $$ nekima ne smeta da koriste piratski prefiks Z6.
Nesumnjivo je da promoterima Z6 prilici crna piratska majica u nedostatku jos neke boje i simbola, ali bi lepse izgledali u zutim biciklistickim majicama.

Van mreže S56A

  • aktivan korisnik
  • **
  • Poruke: 115
  • Pozivni znak:
  • Operator: Mario
  • QTH: Ljubljana
  • Klasa: A
  • Radio klub:
Odg: Z6 u našim takmičenjima
« Odgovor #22 poslato: 21.08.2014 17:53:26 »
http://www.art-ks.org/repository/docs/Obrazac%20zahteva%20za%20licenciranje%20za%20radio%20amatere%20individualja%20licenca.doc
Ja sam ispunio ovaj dokument za Z6 pozivni znak u jeziku koji najbolje razumem.

Problem je opet u sprskom inatu i ponavljanju mantre o pirateriji.  Bivsi SRS IARU predstavnik Dr. Hranislav Milosevic, YT1AD predaje na Pristinskom Univerzitetu u KM i Gracanici pa valjda nije tesko  osnovati radioklub samo za Srbe?

UN ima gomilu konflikata po celom svetu pa je Kosovo prepustio bogatoj EU.  Zalosno je da vi kao mala deca trebate posrednika u vodjenju najnormalnijih tehnickih pregovora.  Lepse je putovati u Brisel, Rambuje, New York.

Jaki smo pirati - u crnim majicama napadamo Ruse na Svalbardu, a stitimo Srbe na Kosovu  >:(

Imam ja i zutu majicu od CR3L sa svetskim rekordom u CQ WW RTTY M/M.  Odlican kvalitet - nemacki!  Zna i AleVU gde treba na hodcasce...
« Poslednja izmena: 21.08.2014 18:17:47 od strane S56A »

Van mreže S56A

  • aktivan korisnik
  • **
  • Poruke: 115
  • Pozivni znak:
  • Operator: Mario
  • QTH: Ljubljana
  • Klasa: A
  • Radio klub:
Odg: Z6 u našim takmičenjima
« Odgovor #23 poslato: 22.08.2014 10:21:33 »
Puno srece sa SOTA.  Kada su to Englezi objavili, upozorio sam Slovence, da je ovo idealna aktivnost za radioamatere koji se ionako penju po brdima zbog UKT veza.  Dugo je potrajalo do objave S5 SOTA liste.  Ja sam se sa moja dva IOTA drugara S55A i S53Z SK popeo na Triglav i verifikovao SLO drzavljanstvo!

Van mreže YU2M

  • član SRS
  • aktivan korisnik
  • **
  • Poruke: 544
    • YU2M radioamateur page
  • Pozivni znak:
  • Operator: Nesa
  • QTH: Pančevo
  • Klasa: 1
  • Radio klub:
Odg: Z6 u našim takmičenjima
« Odgovor #24 poslato: 28.08.2014 14:58:18 »
Citat
Nesumnjivo je da promoterima Z6 prilici crna piratska majica u nedostatku jos neke boje i simbola, ali bi lepse izgledali u zutim biciklistickim majicama.

Nesumnjivo je da je moj komentar o zutim majicama i lastex pantalonicama, kao i smajliji YU1BBV, na volseban nacin nestao iz ove tema, a da raznorazni politicki i antisrpski komentari pomanitalog republjikoljuba egzistiraju, kao i on sam na ovom forumu. Mislim da je to sramotno za urednike foruma...

Ili se pak pripremamo za to da Savez Radio-amatera Srbije bude prva institucija, organizacija, sta li, koja ce priznati republjiku?
Neko vole boraniju,
neko vole grašak,
a ja siromašak,
volem paprikašak...

Van mreže S56A

  • aktivan korisnik
  • **
  • Poruke: 115
  • Pozivni znak:
  • Operator: Mario
  • QTH: Ljubljana
  • Klasa: A
  • Radio klub:
Odg: Z6 u našim takmičenjima
« Odgovor #25 poslato: 10.09.2014 18:53:11 »
To se naravno odnosi i na radio-amatersku delatnost, pa se posle zakljucaka EC IARU R1 (o podrsci prijemu Z6 organizacije u IARU) iz maja 2014.g. pojavio i zvanican sajt te Z6 organizacije: www.shrak.org
Sudeci po tome sto sajt ima verziju na albanskom i engleskom, stice se utisak da ne-albanska populacija nije dobrodosla.

Site ima sada i verziju na srpskom jeziku!  Bilo bi fino kada bi i SRV imao nesto slicno.

Van mreže YU1TTN

  • korisnik
  • aktivan korisnik
  • *
  • Poruke: 185
  • Pozivni znak:
  • Operator: Filip
  • QTH: Pirot
  • Klasa: 1
  • Radio klub:
Odg: Z6 u našim takmičenjima
« Odgovor #26 poslato: 10.09.2014 18:58:32 »
Jako jako loš prevod.

Van mreže YU1RA

  • član SRS
  • aktivan korisnik
  • **
  • Poruke: 225
  • Pozivni znak:
  • Takmičarski znak:
  • QTH: Beograd
  • Klasa: 1
  • Radio klub:
Odg: Z6 u našim takmičenjima
« Odgovor #27 poslato: 12.09.2014 11:21:36 »
To se naravno odnosi i na radio-amatersku delatnost, pa se posle zakljucaka EC IARU R1 (o podrsci prijemu Z6 organizacije u IARU) iz maja 2014.g. pojavio i zvanican sajt te Z6 organizacije: www.shrak.org
Sudeci po tome sto sajt ima verziju na albanskom i engleskom, stice se utisak da ne-albanska populacija nije dobrodosla.

Site ima sada i verziju na srpskom jeziku!  Bilo bi fino kada bi i SRV imao nesto slicno.

"Džabe su krečili"

Van mreže S56A

  • aktivan korisnik
  • **
  • Poruke: 115
  • Pozivni znak:
  • Operator: Mario
  • QTH: Ljubljana
  • Klasa: A
  • Radio klub:
Odg: Z6 u našim takmičenjima
« Odgovor #28 poslato: 12.09.2014 12:34:29 »
Sinisa, slatko me nasmeja jer sam se setio vase predsednicke kampanje :-)  Filipe, ponavljam pitanje: kako napreduju studije?  Pametnog oca imas!  Ja sam ETF Beograd zavrsio sa 22 godine i usput bio radioamater u YU1BCD.

Van mreže YT9TP

  • član SRS
  • aktivan korisnik
  • **
  • Poruke: 724
  • Portable, mobile, QRP
    • http://www.yt9tp.iz.rs
  • Pozivni znak:
  • Operator: Peđa
  • QTH: Užice
  • Klasa: 1
  • Radio klub:
Odg: Z6 u našim takmičenjima
« Odgovor #29 poslato: 12.09.2014 18:47:20 »
To je možda objašnjenje? Možda ti je malo ti je pregoreo mozak od tolikog učenja...