HAM radio > Takmičenja

Z6 u našim takmičenjima

(1/8) > >>

YT9TP:
Kako je moguće da se pojavljuju piratski pozivni znakovi u našim takmičenjima i da se te veze prihvataju?

Primer: http://www.yudx.yu1srs.org.rs/2014/logs/CHECK%20LOG%20Z6-LZ1BJ.htm

S56A:
ARRL DXCC komitet nije sproveo dve promene u skladu sa USA politikom oko BV i Z6.  Ceka se UN i ITU clanstvo za Kosovo kojeg priznaju 100+ clanica.  CQ magazin i EU WAEDC su realniji pa onda je Z6 mnozitelj u velikim medjunarodnim takmicenjima.  Ja sam kao Z6/S56A imao malo smetnji proslog januara u CQ WW 160m CW takmicenju te ponovo jedanputa od mog prvog radiokluba YU7BCD.  Ostalo vreme je pile-up sa 100 W TS-480 i zicanim multiband antenama iz srpskog motela Evropa u Gracanici.  Nedavno je u Zagrebu doslo do susreta YU i Z6 radioamatera.  Nasmejao me obilazak policije iz predostroznosti do mogucih sukoba.  Nadam se daljoj normalizacija odnosa po Briselskom sporazumu YU1YU iz Prizrena.  Posebno me obradovao nedavni telefonski poziv staroste Kosovskih radioamatera Zumberi Sabita, Z61AA iz Gnjilana.  "Patriote" se odricu prijatelja zbog domovine  >:(

P.S.  Koliko ja znam, jedina YU8 aktivnost sa Kosova je bio YT3W sa autom Skopskih tablica :-)

YT9TP:
Ma dobro, tvoje mišljenje i delovanje protiv Srbije uključujući i rad pod nelegalnim pozivnim znakovima su nam svima poznati. Ne moraš nam objašnjavati.

YU2M:
Pedja, to ni meni nije jasno....
Pojavio se i u rezultatima našeg kupa. Što je najčudnije, imao je i nekoliko uradjenih veza...
Očigledno je da imamo dosta neinformisanih operatora.
Ja piratske pozivne znake ne radim u takmičenjima, makar ih i kojekakve WAEDC liste priznavale kao množitelje.
Takve stanice za mene ne postoje na opsegu i to je lepa prilika doći do čiste frekvencije...

Nisam radio u WW 160m kontestu i raduje me da u Pančevu ima još operatora koji razlikuju validne znake od piratskih.
Ja to zgazim, pa posle kontesta dekontaminiram obuću...

YT9TP:
Ma da to je ta logika Marijana Miletića, radi nelegalno i još se žali kako ima smetnje :)
Mene čudi kako je njemu uopšte dozvoljeno da radi sa teritorije Srbije posle svega što je napravio.

Ne bi me čudilo i da je on umešan u konstanto ometanje koje njegovi veliki prijatelji svakodnevno vrše na 80 m.

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

Idi na punu verziju