Autor Tema: Sramota...  (Pročitano 37203 puta)

Van mreže YT9TP

  • član SRS
  • aktivan korisnik
  • **
  • Poruke: 724
  • Portable, mobile, QRP
    • http://www.yt9tp.iz.rs
  • Pozivni znak:
  • Operator: Peđa
  • QTH: Užice
  • Klasa: 1
  • Radio klub:
Odg: Sramota...
« Odgovor #60 poslato: 21.12.2014 16:44:38 »
Daj Milane,kako neko može da bude ljubomoran na tvoj APRS, kad si ga ti pustio nelegalno? Pre ce biti da je obrnuto, tebi se smrklo kada si video da smo mi pustili APRS i to potpuno legalno, regularnim i redovnim putem sa dozvolama.

Uostalom zar ti stvarn mislis da je neko dostignuce pustiti APS ili nelegalni repetitor? Pa to moze svako... ali to ne radi svako, jer ljudi znaju sta je red i kako se to radi. To radis samo ti, jer tebe ne interesuj ni red, ni zakon, ni proisi. Interesuje te samo da sto bolje reklamiras svoj svercerski biynis.

Bio sam se malo povukao kada su u radio-amaerizmu počeli da preovlađuju takvi likovi kao ti i vratio sam se kada mi se učilino da se pokret očistio od toga, međutim, tu si ti da me svaki dan razuveriš.

Stvano još uvek ne mogu da svarim to da ljudi koji kao ti ne poštuju ni RA kodeks ni propise i ne znaju mnogo ikome mogu da drže slovo.
« Poslednja izmena: 21.12.2014 16:48:54 od strane YT9TP »

Van mreže YT1PRM

  • korisnik
  • aktivan korisnik
  • *
  • Poruke: 231
  • 73! svim radioamaterima slusa vas ceo svet
    • www.elektricar.eu
  • Pozivni znak:
  • Operator: Milan Pirocanac Elektrica
  • QTH: Pirot
  • Klasa: 2
  • Radio klub:
Odg: Sramota...
« Odgovor #61 poslato: 21.12.2014 17:51:16 »
sto nisi pustio aprs pre nas nego kad smo mi  pustili i hteli da pokazemo znacaj i drugima i da ne budemo jedini mislim Srbija bez aprs info na karti kao crna rupa , sve  je to vec dogovoreno da se pusti kao prvi pilot projekat a da savez tada sa Vemicem odradi potrebna dokumenta ako je neko stao svojim recima i dogovorom na sastanku da zavrsi svoj deo posla papirotlogiju a ja sam svoje odradio donirao uredjaj i opremu sto bi se ja osecao prozvanim da nas aprs je nelegalan ? neka taj neko ko je obecao da ce podrzati projekat i dovrsi do kraja sa dozvolom

nas aprs ide i cuje stanice iz mobila jos od Deligrada kod Aleksinca pa do Grdelicke klisure i Vranja pa do Sofije , vidi i balone i avijone koji prelete a tvoj u Uzicu nikog nije registrovao od kada se je pojavio cemu li sluzi za ukras ? na mapi a preletali su preko njega i baloni i isli ljudi u mobilu ali ne radi ali ti si sve pametni pa ces to resiti kao sto si i eholink jer god tebe sve radi po ps-u i sa dokumentacijom i sve stekce u sest

sama tvoja izjava na forumu "prvi licencirani APRS U Srbiji" je zadirkivanje na temu prvi aprs gejt u srbiji sto nisi nastavio sa postovanjem u temi nego otvaras novu ? otvorio si na milion novih tema kao monolog na ovom forumu , jedmo mi se ucinilo da si admin i d aradis na promovisanju foruma


ti si kasnije poceo prvo sa water info pa kasnije sa neki gejtom koji nikog ne cuje i ne vidi pa se nalazis i pronalazis uvredjenim sto ti projekat nije uspeo, cak ti i echolink stekce pa i cak neznas cemu sluzi RF Sqvelc na yaesu ft8900, a ti si naso da mi drzis predavanja stobom i slicnima uvek na pokazivanje znaja na unakrsno ispitivanje pa ako treba neka ti i oduzmu licencu sve pametni , ali tebi je ispod casti da ti neko sa drugom klasom nesto pokaze ili da te necemu nauci e to je tvoj mizerni i licemerski problem
to je bolest a bolest se leci  ;D
« Poslednja izmena: 21.12.2014 17:55:30 od strane YT1PRM »

Van mreže YT9TP

  • član SRS
  • aktivan korisnik
  • **
  • Poruke: 724
  • Portable, mobile, QRP
    • http://www.yt9tp.iz.rs
  • Pozivni znak:
  • Operator: Peđa
  • QTH: Užice
  • Klasa: 1
  • Radio klub:
Odg: Sramota...
« Odgovor #62 poslato: 22.12.2014 00:14:08 »
Dečko, ja stvarno nemam potrebe da se sa tobom nadmudrujem. Ako ćeš tavo moja meteoroločka stanica je prva tačka koja se pojavila stalno na APRS mapi srbije, kada si ti samo sanjao APRS.

No ko da je bitno ko je bio prvi. Mi smo APRS čvor pustili kada smo regulsiali sve oko pairologije (ne nismo čekali da nam neko to ruad nego smo sve uradili kako sleduje, prema propisima i prema proceduri), jer kao ozbiljni radio-amateri mi nismo mogli da pustimo u rad uređaj a da za njega nemamo dozvolu izdatu od RATEL-a. I čijenica je je da je to prvi legalni APRS u Srbiji, pa je ako takav i najavljen.

E sad što to tebi smeta to je stvar tvoje psihe a ne naš problem. Tebi je važnije da budeš prvi nego da poštuješ propise i ham spirit, a mi ne funkcionišemo na tom principu.

Citat
... pa i cak neznas cemu sluzi RF Sqvelc na yaesu ft8900 ...

Ne dečko, nego si ti blago nepismen (što se vidi i iz svake tvoje poruke koju si ovde apisao, pa ne znaš dobro ni da čitaš i nisi ni razumeo pitanje. :) E sad kad ne azumeš pitanje, to znači da ne znaš dovoljno i onda treba da ćutiš a ne da se blamiraš kao što si se izblamirao.

Citat
... nikog nije registrovao od kada se je pojavio ...

Čista laž, al dobro tebi je laganje kao dobar dan, to ti je način života :)

Ja verujem da je tebi neko poklonio tu drugu klasu jer je sramota da neko sa tvojim nivoom neznanja, nepoštovanja propisa, nepoštovanja ham spirita i odsustva svakog osećaja za poštenje i radio-amaterizam, uopšte ima bilo kakvu radio-amatersku klasu. I naravno da mi to smeta, da je tebi neko poklonio tu klasu i omogućio ti da sramotiš ceo naš pokret.

Van mreže YU1SS

  • korisnik
  • aktivan korisnik
  • *
  • Poruke: 77
  • Pozivni znak:
  • Operator: Sole
  • QTH: Kruševac
  • Klasa: 1
  • Radio klub:
Odg: Sramota...
« Odgovor #63 poslato: 22.12.2014 11:53:56 »
        da ne ispadnem neinformisan, ali kakve veze ima taj aprs i ostale dzidze bidze sa naslovom teme, da nismo malo pomesali loncice i jedva docekali priliku da sea domacinski posvadjamo

Van mreže YU2M

  • član SRS
  • aktivan korisnik
  • **
  • Poruke: 544
    • YU2M radioamateur page
  • Pozivni znak:
  • Operator: Nesa
  • QTH: Pančevo
  • Klasa: 1
  • Radio klub:
Odg: Sramota...
« Odgovor #64 poslato: 22.12.2014 14:51:25 »
Ja kao neupućen sam već skontao da je taj APRS neka velika sramota...  ;)

Možda zato što, kolko kapiram, imamo jedan legalni, koji ne radi i jedan
"ilegalni" koji radi...
« Poslednja izmena: 22.12.2014 14:53:27 od strane YU2M »
Neko vole boraniju,
neko vole grašak,
a ja siromašak,
volem paprikašak...

Van mreže YU1SS

  • korisnik
  • aktivan korisnik
  • *
  • Poruke: 77
  • Pozivni znak:
  • Operator: Sole
  • QTH: Kruševac
  • Klasa: 1
  • Radio klub:
Odg: Sramota...
« Odgovor #65 poslato: 22.12.2014 22:07:25 »
           pa moja malenkost bas i nije neki legalista,mislim po pitanju zena, ali smatram da svaki emisioni uredjaj mora, podvlacim  MORA biti legalan, a moj dragi drug YU2M neka se pripremi za sledece leto kada krenem za Tomasevac ili Opovo da bude domacin

Van mreže YU1SS

  • korisnik
  • aktivan korisnik
  • *
  • Poruke: 77
  • Pozivni znak:
  • Operator: Sole
  • QTH: Kruševac
  • Klasa: 1
  • Radio klub:
Odg: Sramota...
« Odgovor #66 poslato: 22.12.2014 22:36:17 »
      stvarno se izvinjavam,ne zavsih poruku do kraja, ovi odlasci su u ribolov i pocinju polovinom juna, tako da ce Nenad YU2M imati priliku da pokaze kakv je domacin osim ako, ne bude vanredne skupstine SRS