Autor Tema: Logger32  (Pročitano 31761 puta)

Van mreže YT1ZO

  • član SRS
  • aktivan korisnik
  • **
  • Poruke: 45
  • Pozivni znak:
  • Operator: Đuka
  • QTH: Paraćin
  • Klasa: 1
  • Radio klub:
Logger32
« poslato: 03.02.2015 12:55:05 »
Počeo sam da ga koristim pre nedelju dana za svakodnevno logovanje. Prilagodio sam ga za svoje potrebe, smanjio nepotrebne kolone i sve je lepo za rad "on air". Unos podataka na kroz "logbook entry window" lepo radi. Ali kad hoću da unesem podatke od ranije, ili kad nisam u mogućnosti da koristim kompjuter uz stanicu, onda unos podataka kroz "Add QSOs manually" ne obavlja posao, čak mi se program zatvori kroz neku grešku: <Run-time error "13" Type mismatch>.
Može li mala pomoć nekog ko koristi ovaj program kako bih ovo prevazišao... hvala unapred.

Van mreže YT5AID

  • posetilac
  • *
  • Poruke: 14
    • YU1BBV
  • Pozivni znak:
  • Operator: Sova
  • QTH: Beograd
  • Klasa: 1
  • Radio klub:
Odg: Logger32
« Odgovor #1 poslato: 03.02.2015 13:31:14 »
Sad sam probao sa najnovijom verzijom i radi dodavanje veza.
Probaj ovaj predlog i pokreci Logger32 kao administrator!

Citat
Q. I receive a "Runtime Error 13 - type mismatch" when loading or running Logger32, how do I fix this?
 
A. This error is usually associated with an error in the Logbook data.  To correct the problem try the following:
    1.  Backup your original logbook files (there are four), they are in the Logger32 directory and named mylog.isd, .isf, .isl and .ism - where 'mylog' is the name of your actual logbook file.
    2.  Start Logger32.
    3.  Export your entire logbook in .adif format.
    4.  Close Logger32.
    5.  Delete the four logbook files mentioned above.
    6.  Start Logger32 and import the exported ADIF file created in step 3.

Van mreže YT1ZO

  • član SRS
  • aktivan korisnik
  • **
  • Poruke: 45
  • Pozivni znak:
  • Operator: Đuka
  • QTH: Paraćin
  • Klasa: 1
  • Radio klub:
Odg: Logger32
« Odgovor #2 poslato: 03.02.2015 15:38:08 »
Probao, ali ne radi... možda je ovo uzrok greške:

To se pojavilo pri instalaciji. Na ignore je instalacija nastavljena. Ali ovo sa ručnim unosom QSO ne radi. Sve ostalo radi kako treba.
Probao sam više puta instalaciju i uvek tu "zaglavi" na ovaj MZTools3.dll  . Nijedna aplikacija nije radila pri instalaciji pa da smeta.
Any hint?
 
Napokon sam odradio instalaciju propisno. Instalirano bez greške. Neka VB zavrzlama, uglavnom nije rešila problem. Opet ne mogu da unesem ručno QSO.
« Poslednja izmena: 03.02.2015 16:35:42 od strane YT1ZO »

Van mreže YT1ZO

  • član SRS
  • aktivan korisnik
  • **
  • Poruke: 45
  • Pozivni znak:
  • Operator: Đuka
  • QTH: Paraćin
  • Klasa: 1
  • Radio klub:
Odg: Logger32
« Odgovor #3 poslato: 04.02.2015 15:57:31 »
Možda sam nekog zbunio s ovim "ručni unos QSO"... mislim na naknadni unos podataka, za veze rađene ranije. Na primer: radio sam 10ak veza, upisao podatke na papir pa tek sutradan ih unosim u log ovim programom. Ovo sa unosom podataka za veze u "real-time" modu radi lepo.

Van mreže YT7TA

  • korisnik
  • aktivan korisnik
  • *
  • Poruke: 20
  • Pavel YT7TA
  • Pozivni znak:
  • Operator: Pavel
  • QTH: Bački Petrovac
  • Klasa: 1
  • Radio klub:
Odg: Logger32
« Odgovor #4 poslato: 04.02.2015 16:13:48 »
Ako nemaš mnogo takvih veza, unesi ih u "real-time" pa onda edituj datum i vreme (posle uradi reformat QSO number, da idu brojevi redom). Za masovniji unos starih papirnih logova na netu preporučuju program FLE (Fast Log Entry) koji generiše ADIF koji lako učitaš u Logger. FLE je zgodan jer "pamti" podatke od prethodne veze, tako da menjaš samo ono što je drugačije u novoj vezi (vreme, znak itd.)

link ka FLE: http://www.df3cb.com/fle/

Van mreže YT5AID

  • posetilac
  • *
  • Poruke: 14
    • YU1BBV
  • Pozivni znak:
  • Operator: Sova
  • QTH: Beograd
  • Klasa: 1
  • Radio klub:
Odg: Logger32
« Odgovor #5 poslato: 04.02.2015 16:25:08 »
Ja sam te razumeo.
Na Win7 OS'u, prilikom instalacije, program pokusava upis pojedinih sistemskih fajlova koji vec postoje u windows.
Ja sam zadrzao windowsove verzije jer su novijeg datuma.
Mozda to naknadno dodavanje veza upisuje u bazu i neki parametar (kolonu) koju si ti izbrisao prilikom podesavanja,
pa da tu nastaje problem. Iskljuci anti-virus i anti-malware programe ako ih imas pa vidi kako se ponasa instalacija i sam program.
Lokacija instaliranog logera neka ti ostane na c:/Logger32, nemoj premestati u druge fascikle.

Ako ti baza veza nije tajna mozes mi poslati kopiju na mail da probam da je importujem kod sebe pa da vidimo da li je u njoj problem.

Van mreže YT1ZO

  • član SRS
  • aktivan korisnik
  • **
  • Poruke: 45
  • Pozivni znak:
  • Operator: Đuka
  • QTH: Paraćin
  • Klasa: 1
  • Radio klub:
Odg: Logger32
« Odgovor #6 poslato: 04.02.2015 20:19:16 »
@YT7TA> Znam da ih mogu uneti tako, čak i preko drugog programa pa export u ADIF i nazad u Logger32. Ali kad već ima takvu opciju onda treba i da to radi. Ta opcija je funkcionalna, ima mnogo korisnika tog programa - čak sam se prijavio u njihovu "yahoo-grupu". Čisto da vidim ima li neko takav problem.
A ovaj FLE, iskreno - ja gluplji program nisam video... izvinjavam se svima koji to koriste, ali ja to na moj komp neću da vidim...makar ručno upisivao podatke na papir :D .

@YT5AID> Probao sam sa svim kolonama, sveža instalacija i na prazan log, ali ništa. Te kolone praviš nevidljivim ali su one opet prisutne u programu. Opet izbacuje. Moguće je da ima nekih problema sa windows 8.1 verzijom. Jedva čekam da me prihvate u grupu pa da im ja raspalim pitanja...i sve ostalo poznato i nepoznato sam probao, e sad iz inata ima da ga sredim...
Tek sad unosim sa papira stare veze, tako da nemam kao fajl. Uneću ih u međuvremenu drugim programom pa ono export adif...

Hvala obojici na savetima. Kad ovo proradi - javljam, a i častim...

Van mreže YU1NNN

  • korisnik
  • aktivan korisnik
  • *
  • Poruke: 43
  • Pozivni znak:
  • Operator: Alex
  • QTH: Šabac
  • Klasa: 1
  • Radio klub:
Odg: Logger32
« Odgovor #7 poslato: 04.02.2015 20:44:39 »
A jel moze mala pomoc van teme? Kako da cabrillo konvertujem u ADIF?
Radim sa N1MM, N1MM+ i DX Log.

Van mreže YT2CQ

  • korisnik
  • aktivan korisnik
  • *
  • Poruke: 107
  • Pozivni znak:
  • Operator: Mili
  • QTH: Novi Sad
  • Klasa: 1
  • Radio klub:
Odg: Logger32
« Odgovor #8 poslato: 04.02.2015 21:53:54 »
@yu1nnn
Probaj sa TEXT2ADIF
http://sp7dqr.pl/en/converters.php

Van mreže YU1EW

  • Izvršni odbor
  • aktivan korisnik
  • *****
  • Poruke: 40
  • Pozivni znak:
  • Takmičarski znak:
  • Operator: Zoran, YU1EW
  • QTH: Beograd
  • Klasa: 1
  • Radio klub:
Odg: Logger32
« Odgovor #9 poslato: 04.02.2015 21:57:53 »
Kako da cabrillo konvertujem u ADIF?
Radim sa N1MM, N1MM+ i DX Log.

Nisam siguran za DXLog, koji je po koncepciji dosta sličan Win-Test-u. U Win-Testu mozes da importujes Cabrillo i da zatim kreiras ADIF iz njega, tj. WinTest-a.
Drugi način je da koristis mali besplatan program LM log koji je zapravo napravljen za brzo ručno unošenje veza iz papirnog u elektronski format. Tu takodje prvo importujes Cabrillo pa zatim eksportujes u format koji ti odgovara. ADIF eksport  ima i opciju sa konfiguracijom polja.

http://contestsoftware.com/e/home.htm

73
Zoran, YU1EW

Van mreže YU1RA

  • član SRS
  • aktivan korisnik
  • **
  • Poruke: 225
  • Pozivni znak:
  • Takmičarski znak:
  • QTH: Beograd
  • Klasa: 1
  • Radio klub:
Odg: Logger32
« Odgovor #10 poslato: 05.02.2015 10:06:59 »
U N1MM idi na "FILE" -> "Export" -> "Export ADIF to file" i zapamtis ADIF gde hoces ... fajl ima estenziju ADI.

Van mreže YT7M

  • korisnik
  • posetilac
  • *
  • Poruke: 10
  • Pozivni znak:
  • Operator: Dragan
  • QTH: Novi Sad
  • Klasa: 1
  • Radio klub:
Odg: Logger32
« Odgovor #11 poslato: 05.02.2015 14:06:02 »
DXLog moze da to obavi kao i Win-Test sto je YU1EW predpostavio , samo je vazno da se nepromeni naziv Contesta koji je napisan u zaglavlju Cabrila, zatim se implementira u DXLog i pojavi se kao Contest i zatim se napravi izvoz ADI i odredi pravac kretanja.

Van mreže YU1NNN

  • korisnik
  • aktivan korisnik
  • *
  • Poruke: 43
  • Pozivni znak:
  • Operator: Alex
  • QTH: Šabac
  • Klasa: 1
  • Radio klub:
Odg: Logger32
« Odgovor #12 poslato: 05.02.2015 21:58:55 »
Imao sam neke Cabrillo fajlove koje nisam mogao da otvorim u N1MM pa da ih konvertujem u ADIF zbog uploada na eQSL (da ne bi jednu po jednu unosio).
Resio sam onim programcicem sto je linkovao YT2CQ - TXT2ADIF.
Za sam export u ADI nakon zavrsetka nije problem nego je bio problem za stare fajlove, tada nisam razmisljao unapred pa sam cuvao samo cabrillo.
Hvala svima.

Van mreže YT1ZO

  • član SRS
  • aktivan korisnik
  • **
  • Poruke: 45
  • Pozivni znak:
  • Operator: Đuka
  • QTH: Paraćin
  • Klasa: 1
  • Radio klub:
Odg: Logger32
« Odgovor #13 poslato: 05.02.2015 22:51:26 »
@YU1NNN>  jel adif prihvataju svi programi?