Autor Tema: Elektronsko izdanje časopisa RA  (Pročitano 36822 puta)

Van mreže YT1JB

  • Boban Jovanović YT1JB
  • aktivan korisnik
  • **
  • Poruke: 340
  • Pozivni znak:
  • Operator: Boban
  • QTH: Arilje
  • Klasa: 1
  • Radio klub:
Elektronsko izdanje časopisa RA
« poslato: 06.09.2012 11:49:53 »
Na yu0s listi Boban YU7XL se požali da na sajtu ne može dobiti elektronsko izdanje časopisa posle broja 04/2011. Koliko sam ja probao, svi navedeni brojevi su dostupni za preuzimanje, a to su od 01/2010 do 04/2012.

Da li još neko ima problem sa skidanjem ili neki predlog u vezi sa tim?

Van mreže YU7XL

  • korisnik
  • posetilac
  • *
  • Poruke: 1
  • Pozivni znak:
  • QTH: Sombor
  • Klasa: 1
  • Radio klub:
Odg: Elektronsko izdanje časopisa RA
« Odgovor #1 poslato: 06.09.2012 19:54:19 »
Imenjace, hvala za pomoc. Sacekacu da Sekretar bude dostupan, nije zurba.
Pozdrav, Boban

Van mreže YT5T

  • Sekretar SRS
  • posetilac
  • *****
  • Poruke: 1
  • Pozivni znak:
  • Operator: Vaso
  • QTH: Beograd
  • Klasa: 1
  • Radio klub:
Odg: Elektronsko izdanje časopisa RA
« Odgovor #2 poslato: 28.09.2012 09:37:41 »
Takodje. Nigde ne vidim gde mogu pogledati novije brojeve casopisa.

73s de Vaso YT5T

Van mreže YU1RA

  • član SRS
  • aktivan korisnik
  • **
  • Poruke: 225
  • Pozivni znak:
  • Takmičarski znak:
  • QTH: Beograd
  • Klasa: 1
  • Radio klub:
Odg: Elektronsko izdanje časopisa RA
« Odgovor #3 poslato: 23.01.2013 11:37:39 »
Na sajtu Saveza (www.yu1srs.org.rs) objavljen je broj 1/2013 casopisa Radio-amater. Svi brojevi casopisa su dostupni za clanove Saveza koji se registruju na sajt Saveza.

Van mreže YT1PRM

  • korisnik
  • aktivan korisnik
  • *
  • Poruke: 231
  • 73! svim radioamaterima slusa vas ceo svet
    • www.elektricar.eu
  • Pozivni znak:
  • Operator: Milan Pirocanac Elektrica
  • QTH: Pirot
  • Klasa: 2
  • Radio klub:
Odg: Elektronsko izdanje časopisa RA
« Odgovor #4 poslato: 24.01.2013 20:26:45 »
a registrovati se na sajtu saveza je mudrost koji samo pojedinci znaju ,slao sam zahtev za registraciju na email saveza i dopise vezane za postavljanje repetitora VHF R6 Besna kobila i niko ne vidi te mejlove ili idu u spam ili je nesto trece ,s obzirom da je sajt bio vise puta na meti virusa trojanaca i kozna cega jos pa radi samo jednom mesecno u godinu dana   :(

RoRa

  • Gost
Odg: Elektronsko izdanje časopisa RA
« Odgovor #5 poslato: 20.02.2013 10:58:20 »
Prvi uslov, iznad svih uslova, je uplata godišnje članarine a tek potom sledi registracija. Ako se neko zalaže za besplatan pristup nečemu što drugi savesno plaćaju onda bi bilo pošteno da to jasno i glasno kaže.
Takođe, bilo bi dobro da kada se tvrdi na neku e-mail poruku  Savez nije odgovorio ta tvrdnja bude potrepljena nekom dodatnom informacijom. Uostalom, u "sent" folderu ostaje materijalni trag o poslanoj poruci.

Van mreže YT1PRM

  • korisnik
  • aktivan korisnik
  • *
  • Poruke: 231
  • 73! svim radioamaterima slusa vas ceo svet
    • www.elektricar.eu
  • Pozivni znak:
  • Operator: Milan Pirocanac Elektrica
  • QTH: Pirot
  • Klasa: 2
  • Radio klub:
Odg: Elektronsko izdanje časopisa RA
« Odgovor #6 poslato: 21.02.2013 08:39:25 »
Rora neznam sta oces da kazes ali tamo lepo stoji da sam platio clanarinu za 2012 za 2012 imam naci cu negde uplatnicu jer me nema na spisku za 2012 a za 2013 uplatnica mi je redovno dostavljewna , sustina je sledeca nigde na savezu sajta ne pise kako se registrovati i kako pristupiti istom ako to neko zeli ,navodno se brane od zloupotreba , pa sam ja cuo kako se registrovati slucajno od coveka u razgovoru na repetitoru i to sam se bezuspesno mucio vise od godinu dana i ako sam nekad bio registrovan pa je to promenjeno novim sajtom
ako oces mozes da zaviris u moje poruke pa da vidis jeli poslata ili nije a slicno tome je poslato i na forumu ovomm istom gde je Miki yu1cs zatrazio odgovor za R6 besna kobila ja sam na istom tom forumu saveza ostavio moj licni telefonn i email adresu da mi neko izadje sa nekim predlogom ali opet bezuspesno tema se cita tamo na temi iniko nece da se udostoji da odgovori a na meil mi je samo ponovljena poruka o registraciji na sajtu  tako da cemo naj verovatnije morati da se nadjemo licno i predocimo predloge ili da pisemo pisma pisana i saljemo postom na adresu

Van mreže YT1ZO

  • član SRS
  • aktivan korisnik
  • **
  • Poruke: 45
  • Pozivni znak:
  • Operator: Đuka
  • QTH: Paraćin
  • Klasa: 1
  • Radio klub:
Odg: Elektronsko izdanje časopisa RA
« Odgovor #7 poslato: 04.05.2014 16:12:14 »
Nisam hteo da pokrećem novu temu, sličnog naslova; a pitanje je jel to nešto kasni broj 2 našeg časopisa?

Van mreže YT1AR

  • korisnik
  • posetilac
  • *
  • Poruke: 1
  • Pozivni znak:
  • Operator: Dragan
  • QTH: Kraljevo
  • Klasa: 1
  • Radio klub:
Odg: Elektronsko izdanje časopisa RA
« Odgovor #8 poslato: 20.07.2014 12:48:05 »
Pokusao sam par puta da se ulogujem na sajt Saveza da bih pogledao casopise.Kada popunim pristupna polja ne desava se nista.Ne postoji nikakvo upozorenje o eventualnoj gresci.Ranije sam se logovao bez problema ali to odavno nisam cinio.Ocigledno je da postoji neki problem?
Pozdrav

RoRa

  • Gost
Odg: Elektronsko izdanje časopisa RA
« Odgovor #9 poslato: 29.07.2014 08:06:40 »
Пре неколико година имао сам сличан проблем. Тада, решење је било обратити се, дописом, секретару СРС  електронском поштом. У одговору, истим путем, налазило се корисничко име и лозинка.

Van mreže S56A

  • aktivan korisnik
  • **
  • Poruke: 115
  • Pozivni znak:
  • Operator: Mario
  • QTH: Ljubljana
  • Klasa: A
  • Radio klub:
Odg: Elektronsko izdanje časopisa RA
« Odgovor #10 poslato: 22.08.2014 10:45:37 »
http://library.foi.hr/m3/kdetaljis.asp?sqlid=1&sqlx=S00005&U=radioamater&upit=radioamater&dlib=1

Arhiva Radioamatera od 1947 do 1993 godine!  Uzivajte nostalgicari za lampama :-)

Van mreže S56A

  • aktivan korisnik
  • **
  • Poruke: 115
  • Pozivni znak:
  • Operator: Mario
  • QTH: Ljubljana
  • Klasa: A
  • Radio klub:
Odg: Elektronsko izdanje časopisa RA
« Odgovor #11 poslato: 25.08.2014 15:13:30 »
Informacija o arhivu Radioamatera u mom rodnom Varazdinu se pokazala kao nepotpuna jer su uglavnom skanirane naslovne strane i malo teksta iz 1965 i 1984 godine u kojima sam ja nasao dva moja clannka.

Pisao sam firmi point.hr sa pitanjem o nastavku projekta i dobio radostan odgovor od Danka Pointa, 9A2ME! 
On je dosada radio na projektu Radioamater u slobodnom vremenu i ima oko 7.000 stranica obradjenih.

Raspolozen je za nastavak: Ako postoji ikakva mogućnost organiziranog pristupa svemu ovomu, bilo bi mi neizmjerno drago i sigurno bi omogućilo drastično ubrzavanje „projekta“.

Bilo bi korisno animirati SRS, HRS, ZRS i BiH za skupan nastup.  Mogu li to IARU oficiri?

LP MMM S56A, N1YU