HAM radio > Digitalne komunikacije

APRS čvorišta uopštena diskusija

<< < (7/9) > >>

YT9TP:
I valjda je normalano obratiti se direktno UKT menadžeru...

I pri tom cema ta stvar nema nista sa ovom temom u kojoj treba da se dogovaramo oko formiranja APRS mreze.

YT1PRM:

--- Citat: YT9TP  19.08.2015 10:03:16 ---FM digital radna grupa nije dobila informacije o tim zahtevima. Pošto si i ti član grupe pokreni u njoj to pitanje.



--- Kraj citata ---

Dokumenta za aprs svor pirot i uhf repetitor su sva prikupljena i poslata savezu u aprilu mesecu sa svim zahtevima uplatnicama i ostalom administracijom , bili su odmori i privatne obaveze onih koji treba top da zavrse pa sam dobio odgovor od Vase sekretara da ce biti sve ubrzo uz izvinjenje sto kasni

YT1PRM:

--- Citat: YT9TP  22.08.2015 08:48:39 ---Rora, svi zahtevi za dozvole za repetitore se prosleđuju FM digital radnoj grupi (http://fm-digital.yu1srs.org.rs/) da bi ona dala svoje mišljenje i saglasnost.

Ja sam samo napomenuo da zahtevi iz pirotskog kluba nisu došli do radne grupe, a pošto je i on član te grupe može tamo to da pokrene pa da UKT menadžer proveri i obavesti grupu o tim zahtevima, gde se nalaze i zašto nisu obrađeni, odnosno dostavljeni ovoj radnoj grupi. To je normalna procedura.

--- Kraj citata ---

ocigledno da savez nije pokrenuo proceduru prosledjivanja dobijenog materijala za aprs cvor i za uhf repetitor Pirot  a i ocigledno je da su u dosta privatnih obaveza i odmora bili pa i ova vrucina je sve usporila nekakao  ali nadamo se da ce da se resi do kraja godine makar , nadam se i da nase nove licence i diplome o polozenim klasama u Pirotu za radioamtere operatere nece tako dugo kasniti kao dozvole  ;D

a o antenama za repetitorsku mrezu i ostalim uskoro u novoj temi necu ovde

YU1RA:

--- Citat: YT1PRM  19.08.2015 08:41:43 ---
--- Citat: YU1RA  05.02.2015 12:59:35 ---
--- Citat: YT1PRM  03.02.2015 17:24:34 ---

--- Kraj citata ---
Zvanicno postoji samo YU0XUE, sa propisanom dozvolom.

--- Kraj citata ---

yu1ra dali nesto smeta sto nema dozvolu zvanicno i dali se pitate sto je nema i ko je trebao da je obezbedi ?

predhodni saziv saveza na celu kad je bio kod nas U Pirotu je dogovoreno da mi pustimo taj APRS gejt -nod da mi Pirocanci ulozimo tehnicke stvari a da ce administraciju zavrsiti savez na celu sa Vemicem
nas projekat je s nase strane odradjen -sto je savez ili neko sabotirao dalji tok neznam ali znam da smo prvi posatavili taj projekat kao pilot test za dalju buducnost  u Srbiji i znam da radi i vrsi svoju funkciju sa dozvolom ili bez neznam sto nije stigla do danas ali je sto se nas tice sve odradjeno ko je u savezu tada zatajio i zasto necu dalje da komentarisem i da ponavljam

ali vidim da pojedince boli sto mi u Pirotu radimo i sto se borimo a sto drugi ne rade

borimo se sa ometacima kao sto su kod nas HIT radijo i RTS radio na emisionim objektima gde nam se nalazi i repetitor R4 a neki godinama trpe svoj nerad i ne angazovanje kao sto je primer sto ne radi R3 na tupiznici

--- Kraj citata ---
---------------------------------------------------------------------
ma , bre, kake dozvole, kome one trebaju, to je najobicnija glupost na papiru koja prave radiJo amatere sputava u njiovim inovativnim papagaskim projektima.
[/quote]


SAMO DA PODSEDIM , DA SMO ZVANICNO POSLALI SVA DOKUMENTA ZA DOZVOLU ZA aprs CVOR YU0XPI I ZA UHF REPETITOR  RU4 Pirot U APRILU MESECU I JOS UVEK POSLE 5 MESECI NISTA NEMA, PA POSLE MI NABADAJTE DOKUMENTACIJU I VAS RAD AZURNOST U SAVEZU 
[/quote]

Nema potrebe da citiras moje pisanje od pre 6-7 meseci!

YU1TTA:
Hajde da ponovo malo aktiviramo ovu temu :) . Pored dva navedena programa (na pocetku posta) koja sam koristio za aprs cvor, isprobao sam i UI-View32 koji takodje radi preko windows operativnog sistema, moze da radi i kao Digi i kao Gate. I ako ovaj tutorijal nije ni na srpskom ni na engleskom verujem da cete se lako snaci sto se tice podesavanja iz vise delova. https://www.youtube.com/watch?v=j1bMk8kfebI

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

[*] Prethodna strana

Idi na punu verziju