HAM radio > Digitalne komunikacije

[HAB] M0XER-5

(1/14) > >>

YU1TTN:
Kolege iz Velike Britanije su 07.06.2014 u 18:00 UTC (IO92LC) pustile amaterski balon.
Balon je napunjen helijumom tako da ‚‚pluta‚‚ kroz atmosferu što mu omogućava da se poprilično udalji od mesta poletanja.
Balon svoju poziciju i podatke šalje preko APRS-a na frekvenciji 144.800 MHz

Danas je preletevši preko Rumunije i Bugarske stigao i do naše zemlje, i uputio se prema Albaniji.






Kolega Miško YU1TTA ga je slušao iz Bora, i po njegovim rečima signal je prilično jak i upotrebljiv.
U par navrata je prošao i kroz naša čvorišta YU0XPI i YU0XNI.


M0XER-5 info na aprs.fi
M0XER-5 prikaz na aprs.fi



73,
Filip YU1TTN

YU2M:
Mog'o ga je neko usput i drpiti, kuda je sve leteo....

E73DMB:
Nece on ziv da preleti bivsu Jugu..ima da sve pohapaju sa njega  :)

YU1TTA:
Upravo iz ovih razloga kada su ovakvi projekti u pitanju nije lose da se ima vise cvorista u nasoj zemlji. Potvrdjujem ovo sto je kolega YU1TTN rekao i samo bih se nadovezao bar za ono koliko sam ja uspeo da ga ispratim je to da je u vecini prolaza i kroz nasu zemlju mahom prolazio kroz Bugarska cvorista, svega 2 puta kroz Niski YU0XNI mislim da je isto tako i kroz Pirotski YU0XPI imao 2 prolaza, jedan je imao i kroz moj YU1TTA-3 koji sam pustio specijalno za tu priliku da proverim da li ce i kod mene proci. I ako je imao svega 1 prolaz kroz cvoriste koje sam ja pustio, uvek ga je ocitavalo. Signal je bio dosta jak i isao je cak i do S8 na Yaesu ft 7900 cak i da udaljenostima preko 150 km.

YU2M:
Što bi rekao vladika Njegoš:
Ko na brdu ak i malo stoji,
više vidi no onaj podbrdom...

Šta bi na kraju s njim? Jel još "na brdu", ili se spuvao?

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

Idi na punu verziju