Savez radio-amatera Srbije > QSL biro

Od kada važi režim QSL biroa uključenog u članarinu?

(1/2) > >>

YT9TP:
Danas mi je stigla pošiljka QSL karata iz QSL biroa i uz nju poziv na pretplatu za drugo polugodište. Cene QSL usluga su povećane.

U izveštaju sa sastanka IO 16. jula je objavljeno: "QSL služba se neće dodatno plaćati za članove SRS. QSL servis je obuhvaćena plaćanjem članarine. "

Da li treba da platim ovo što se traži ili ne?

Postoji li odluka IO o povećanju cene usluga QSL biroa?

YT9TP:
Na proslom biltenu smo dobili informaciju da ne treba da placamo pretplatu.

Ja sam danas iy biroa dobio novu posiljku QSL karata i ponovo sam dobio poziv na pretplatu za drugo polugodiste.

Da li to treba da plaćam ili QSL menadžer nije obavešten da više ne treba da naplaćuje?

YU6DX:
Verovatno poziv da platiš deo koji si ostao dužan pre nego što je IO doneo odluku da se biro neće naplaćivati članovima saveza.

YT9TP:
Baš naprotiv. Za ranije čak imam i preplatu, što je u obaveštenju i navedeno.

Ovo je poziv da doplatim za drugo polugodište (od ukupne cene su oduzeli preplatu od ranije), što ne bi trebalo, jer je u međuvremenu ukinuta pretplata na QSL biro.

YT9TP:
Pre par dana sam dobio još QSL karata iz biroa i sa njima novo obaveštenje da treba da platim pretplatu. Štaviše, ovaj put sam dobio i opomenu za plaćanje.

Naime, obavešten sam da je preplata koju sam imao ranije jer sam uplatio više nego što je trebalo istrošena i YT1WW traži od mene da platim razliku.

Pretpostavljam da to znači da mi više neće slati QSL karte dok ne platim.

Ovo se kosi sa odlukom IO da se ne naplaćuje QSL servis kao i obaveštenjem koje je povodom toga objavljeno u Biltenu SRS.

Da li je QSL menadžer obavešten o tome da članovi SRS ne plaćaju QSL servis jer je on sada uračunat u članarinu?

Molim još jednom rukovodstvo SRS da mi objasni kako stoje stvari sa QSL biroom, da li je besplatan ili nije i šta tačno znače ove opomene koje dobijam od QSL menadžera?

Ova pitanja u vezi QSL službe šaljem ovde na forum i na zvaničnu imejl listu Sveza i nigde ne dobijam odgovore.

Ne razumem zašto se IO povodom ovoga drži sa strane i daje nikakva objašnjenja. To sve liči kao da je nastavljen način rada prethodnog rukovodstva kome smo najviše zamerali upravo ćutanje i ignorisanje članova.

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

Idi na punu verziju