Autor Tema: Sramota...  (Pročitano 37224 puta)

Van mreže YT1PRM

  • korisnik
  • aktivan korisnik
  • *
  • Poruke: 231
  • 73! svim radioamaterima slusa vas ceo svet
    • www.elektricar.eu
  • Pozivni znak:
  • Operator: Milan Pirocanac Elektrica
  • QTH: Pirot
  • Klasa: 2
  • Radio klub:
Sramota...
« poslato: 07.12.2014 10:39:45 »
Sramota za savez i prestavnike saveza da se niko nije pojavio na prvom medjunarodnom skupu kod nas u Srbiji u Radioklubu Dimitrovgrad YU1AHW a na temu finasiranje radiklubova iz opstina i medunarodna saradnja sa IPA fondovima evropske donacije ...

ako su skup uvelicali Jagodinci Cuprija Paracin, Nisa Surdulice Pirota  kolege iz Plovdiva Sofije Varne, daljina od Beograda 300km vam nije opravdanje

e ovim gestom samo ste pokazali da vam nije stalo do klubova ocuvanja i saradnje




Van mreže YU1TA

  • član SRS
  • aktivan korisnik
  • **
  • Poruke: 149
  • Pozivni znak:
  • Operator: Неша
  • QTH: Параћин
  • Klasa: 1
  • Radio klub:
Odg: Sramota...
« Odgovor #1 poslato: 07.12.2014 10:53:20 »
Миланче ниси ваљда заиста веровао да ће председник срс да вам увелича скуп како је најављено у позиву?

Van mreže S56A

  • aktivan korisnik
  • **
  • Poruke: 115
  • Pozivni znak:
  • Operator: Mario
  • QTH: Ljubljana
  • Klasa: A
  • Radio klub:
Odg: Sramota...
« Odgovor #2 poslato: 07.12.2014 17:46:51 »
Red bi bio, da je dosao bar SRS predstavnik u IARU!  No ja nebih o sramotama :-(

Van mreže YT1PRM

  • korisnik
  • aktivan korisnik
  • *
  • Poruke: 231
  • 73! svim radioamaterima slusa vas ceo svet
    • www.elektricar.eu
  • Pozivni znak:
  • Operator: Milan Pirocanac Elektrica
  • QTH: Pirot
  • Klasa: 2
  • Radio klub:
Odg: Sramota...
« Odgovor #3 poslato: 08.12.2014 11:12:33 »
, postojalo je mnogo nacina komunikacije kakao su mogli da se udostoje i jave makar da nemogu doci , ...

postoji internet komunikacaija ako su zaboravili da se javljaju preko radio talasima na KT ili UKT repetitorima

bio je obezbedjen lin za konverenciju internet strim sa video bimom
 posta i dalje funkcionise TELEGRAMI RADE !

PISMA , MEJLOVI PORUKE POZIVI TELEFONOM ...

RoRa

  • Gost
Odg: Sramota...
« Odgovor #4 poslato: 08.12.2014 20:53:11 »
Zaista nije u redu, najblaže rečeno, da službeni predstavnik SRS-a nije prisustvovao pomenutom skupu. Da stvar bude gora nije upućeno ni formalno izvinjenje zbog odsustva. Ovim potezom naneta je nepotrebna uvreda i domaćinu i inostranim gostima.
Nije mi namera da sipam so na otvorenu ranu ali moram primetiti jednu zabrinjavajuću činjenicu. Vidovdanska skupština SRS-a je praktično izabrala potpuno novo rukovodstvo a animoziteti između rukovodstva i istoka Srbije ostaju.

Van mreže YU2M

  • član SRS
  • aktivan korisnik
  • **
  • Poruke: 544
    • YU2M radioamateur page
  • Pozivni znak:
  • Operator: Nesa
  • QTH: Pančevo
  • Klasa: 1
  • Radio klub:
Odg: Sramota...
« Odgovor #5 poslato: 08.12.2014 21:10:55 »
Citat
Vidovdanska skupština SRS-a je praktično izabrala potpuno novo rukovodstvo a animoziteti između rukovodstva i istoka Srbije ostaju.
Ne znam za to, ali izgleda da sada nastaju animoziteti izmedju rukovodstva i celokupne RA populacije  ;D

Šalim se. Izgleda da je nakon pobedničke euforije došlo do otrežnjenja, pa zatim do splašnjavanja i apatije. I ovi koji se ponekad oglase, zvuče kao raštimovan orkestar bez dirigenta...

Ne radi se tu o netrpeljivosti, već, rekao bih, o potpunoj nezainteresovanosti za obaveze...
Evo, čak se i YT1JB ne javlja već duže na forumu, da ga bar uredjuje i moderira, ako već ne i da ukrsti poneku oštru raspravicu  ;)

Stalno se dvoumim da li vredi dati pare za članarinu, samo da bi se na Skupštini čuo izveštaj o radu za 2014. hahahahaha
Neko vole boraniju,
neko vole grašak,
a ja siromašak,
volem paprikašak...

Van mreže YT1PRM

  • korisnik
  • aktivan korisnik
  • *
  • Poruke: 231
  • 73! svim radioamaterima slusa vas ceo svet
    • www.elektricar.eu
  • Pozivni znak:
  • Operator: Milan Pirocanac Elektrica
  • QTH: Pirot
  • Klasa: 2
  • Radio klub:
Odg: Sramota...
« Odgovor #6 poslato: 09.12.2014 08:57:52 »
sramotno je sto smo kao cela nacija postali DVOLICNI (cast izuzecima ) pravi smo golubi prevrtaci i preletaci kao sto i kod politicara ima danas si clan starnke ovih sutra onih
 tako i kod nas najvise mrzim one sto niko nece u lici ili otvoreno da kaze nesto nekome vec sve iza ledja
ili tebi prica ovako ogovara "Micu" a kad je sa Micom on sve dobro sa njim ulizice ljigavci pomijari ....

Van mreže YT1PRM

  • korisnik
  • aktivan korisnik
  • *
  • Poruke: 231
  • 73! svim radioamaterima slusa vas ceo svet
    • www.elektricar.eu
  • Pozivni znak:
  • Operator: Milan Pirocanac Elektrica
  • QTH: Pirot
  • Klasa: 2
  • Radio klub:
Odg: Sramota...
« Odgovor #7 poslato: 09.12.2014 17:30:21 »
a evo kakao je to proteklo okom kamere  televizije Dimitrovgrad

deo atmosvere

http://youtu.be/KuHPKMJECFM?list=UUPkOMh--agAGonaJI_KpYmw

RoRa

  • Gost
Odg: Sramota...
« Odgovor #8 poslato: 09.12.2014 19:22:38 »
Citat
Stalno se dvoumim da li vredi dati pare za članarinu, samo da bi se na Skupštini čuo izveštaj o radu za 2014
Dodajem, tvrdoglavo kao uvek, i zastupanje radioamatera pred našom državom i organizacijom IARU. Malo li je.

Van mreže YT1PRM

  • korisnik
  • aktivan korisnik
  • *
  • Poruke: 231
  • 73! svim radioamaterima slusa vas ceo svet
    • www.elektricar.eu
  • Pozivni znak:
  • Operator: Milan Pirocanac Elektrica
  • QTH: Pirot
  • Klasa: 2
  • Radio klub:
Odg: Sramota...
« Odgovor #9 poslato: 09.12.2014 21:18:07 »
sazovimo vanrednu skupstinu i promenimo neradnike  >:(

Van mreže YU2M

  • član SRS
  • aktivan korisnik
  • **
  • Poruke: 544
    • YU2M radioamateur page
  • Pozivni znak:
  • Operator: Nesa
  • QTH: Pančevo
  • Klasa: 1
  • Radio klub:
Odg: Sramota...
« Odgovor #10 poslato: 10.12.2014 09:33:40 »
sazovimo vanrednu skupstinu i promenimo neradnike  >:(

Члан 15.

Редовно заседање Скупштине одржава се један пут годишње, а сазива га председник Савеза.
Ванредна Скупштина се може сазвати на основу писаног захтева најмање 1/3 представника у Скупштини или најмање пет чланова Извршног одбора, сазива је председник Савеза, а уколико је он не сазове то ће учинити чланови Извршног одбора.
Иницијатива за сазивање ванредног заседања Скупштине подноси се Извршном одбору у писаном облику и у њој се морају навести питања чије се разматрање предлаже.
Ванредно заседање Скупштине мора се одржати најкасније у року од 30 дана од дана подношења захтева за њено сазивање.
Начин рада заседања Скупштине уређује се Пословником о раду Скупштине, кога усваја Скупштина акламацијом.

Mi do danas ne znamo ko su verifikovani predstavnici u Skupštini....
Teško je i dokučiti ko su u stvari članovi Saveza....
Ako čekaš predsednika da zakaže vanrednu Skupštinu.....
A šta ako je ni IO ne sazove?

Ceo je Statut pun reči "se može", "može biti" i slično, gde je "može" verovatno trebalo da ima imperativno značenje, ali se lako  razume i tumači kao "može, a ne mora".

Srećno ti bilo zakazivanje.....
Neko vole boraniju,
neko vole grašak,
a ja siromašak,
volem paprikašak...

Van mreže YT1PRM

  • korisnik
  • aktivan korisnik
  • *
  • Poruke: 231
  • 73! svim radioamaterima slusa vas ceo svet
    • www.elektricar.eu
  • Pozivni znak:
  • Operator: Milan Pirocanac Elektrica
  • QTH: Pirot
  • Klasa: 2
  • Radio klub:
Odg: Sramota...
« Odgovor #11 poslato: 10.12.2014 10:11:22 »
da svi zakoni su nedoreceni i dvosmisleni o tome sam pisao i ranije , ja mogu da ga tumacim ovako , a neko moze da ga tumaci onako kakao njemu odgovara ,

primer nigde ne pise da je zabranjeno postavljanje kros band repetitora, linkovanje ,  i papagaja , ali pojedinci tvrde da je to nedozvoljeno , a kad izadje pravilnik o nekom VHF takmicenju recimo ga tamo lepo pise ne boduju se veze preko repetitora , papagaja i kros banda , satelita ...

sto znaci da je ne samo status i zakoni i ljudi pre svega su postali dvosmisleni danas stobom tako sutra kad ti okrene ledja on onako e ti su najgori !

Van mreže YU1RA

  • član SRS
  • aktivan korisnik
  • **
  • Poruke: 225
  • Pozivni znak:
  • Takmičarski znak:
  • QTH: Beograd
  • Klasa: 1
  • Radio klub:
Papagaji - Sramota
« Odgovor #12 poslato: 11.12.2014 08:04:57 »
Ti tvoji papagaji se ne pominju ni u pravilima UKT takmicenja niti na bilo kom drugom mestu.
Prema tome, ne obmanjuj narod.

Van mreže YT1PRM

  • korisnik
  • aktivan korisnik
  • *
  • Poruke: 231
  • 73! svim radioamaterima slusa vas ceo svet
    • www.elektricar.eu
  • Pozivni znak:
  • Operator: Milan Pirocanac Elektrica
  • QTH: Pirot
  • Klasa: 2
  • Radio klub:
Odg: Sramota...
« Odgovor #13 poslato: 11.12.2014 09:33:36 »
zadnje takmicenje na koje sam naiso mislim da je bilo nesto u organizaciji rk banjica , pa cu da proverim , kod nas samo se nista ne spominje i nista se ne radi a u svim zemljama okruzenja svi spremni za sve i svasta rade , papagaji postoje u Rumuniji ,Bugarskoj , Rusiji , Sloveniji, Bosni , Hrvackoj,Rusiji , Italiji ,....

a mi nemamo ni valjane i ispravne repetitore koji ne rade godinama unazad brukamo se u Istocnoj i negotinskoj krajni cemu i zasto placati onda doprinose za repetitorsku mrezu?

navedite mi makar jedan repetitor koji radi upola od onoga kako je radio pre NATO bombardovanja nad Srbijom
i navedite mi koji je klub spreman za vanredne situacije, poklanja li se paznja pripremama da nas nesto ne iznenadi ili se pare od ministarstva uzimaju za kurseve i obuku radioamtera a istim tim kursistima se naplacuje clanarina , imamao li mobilne repetitore , mobilne radiostanice , agregate akumulatore ...?

mozda su mnogo pitanja i pod pitanja za IO saveza na jednom mestu , ali ljudi cuknite se u te sede bele glave po 50 godina ste na celu u savezu samo se isti ljudi vrte i smenjuju i sta se dobija nista veliko, nista niko nista ne radi svi samo smacinjate kakao bi napunili svoje dzepove a niko ni malim prstom iz tok saveza ne mrda da da doprinos drzavi !

sve predhodne zasluge koje su dobili radioamteri u poslednje vreme su samo licne zasluge pojedinaca kojima se kiti savez
« Poslednja izmena: 11.12.2014 09:52:15 od strane YT1PRM »

Van mreže YU1SS

  • korisnik
  • aktivan korisnik
  • *
  • Poruke: 77
  • Pozivni znak:
  • Operator: Sole
  • QTH: Kruševac
  • Klasa: 1
  • Radio klub:
Odg: Sramota...
« Odgovor #14 poslato: 12.12.2014 00:16:17 »
    Ne zeleci da budem maliciozan jos manje zlurad, da li je SRS zvanicno obavesten o druzenju u Dimitrovgradu.  A jedno malo podsecanje za mog druga Nesu  YU2M, neznam tacno da li ja Edgar Alan Po ili Carls Dikens napisao u jednom knjizevnom delu DOBRO PAZI STA ZELIS, MOZDA TI SE I OSTVARI i kao sto vidimo mnogi se pozelese vlasti,ako se to moze tako nazvati, ali i funkcije,neznajuci da to povlaci tezak rad mnogo znanja i mnogo angazovanja, te nestadose, valjda od prezauzetosti u HQ timu