HAM radio > Digitalne komunikacije

APRS čvorišta uopštena diskusija

<< < (2/9) > >>

YU1TTA:
Juče smo pustili a danas i proverili Vinko YT1WAT-3 mesto Leskovac kod Petrovca na Mlavi i ja APRS GATE koji je samo za RX. Ako je neko u prilici iz okoline Velike Plane i onoline neka proba. Naravno sve je to u ensperimentalnoj fazi dok se ne prosiri mreza digipitera.

YU1TTA:
Turski putnicki avion kojim je upravljao TA1FL-6 prosao je kroz digipiter koji sam ja postavio. I ako nisam odmah obratio paznju

YU1TTA:
Trenutno imamo zvanicno 2 APRS Y0XPI i YU0XUE cvorista i jos par njih koji se povremeno ukljucuju medju kojima je i moj (YU1TTA-3). Sto se tice mog nekog misljenja i misljenja mog kolege YU1TTA koji ce verovatno iznesti detaljnije predloge vezano za to. Svakako da bi po nasem misljenju prioritet bio pokrivanje autoputa kao puta sa najvecim tranzitom, tu naravno dolazi lokacija gde je trenutno R7 i RU7 dakle Crni Vrh Jagodina. Sto se tice cvorista koja trenutno pokrivaju to je jako slabo(da nije Rumuskih APRS cvorista dobar deo autoputa ne bi bio pokriven od Markovca pa severnije). Trenutna pokrivenost Pirotskog YU0XPI za prosli mesec izgleda ovako.



Pokrivenost mog aprs cvorista je znatno manja, tako da pokriva deo oko Jagodine, Cuprije, Drazevca, Gornje i Donje Toponice, kao i deo oko Nisa.



Ne znam zasto se slike ne prikazuju

YT2CQ:
*edit: moras direktan link da kucas u kod :)

--- Citat: YU1TTA  02.02.2015 18:33:32 ---Trenutno imamo zvanicno 2 APRS Y0XPI i YU0XUE cvorista i jos par njih koji se povremeno ukljucuju medju kojima je i moj (YU1TTA-3). Sto se tice mog nekog misljenja i misljenja mog kolege YU1TTA koji ce verovatno iznesti detaljnije predloge vezano za to. Svakako da bi po nasem misljenju prioritet bio pokrivanje autoputa kao puta sa najvecim tranzitom, tu naravno dolazi lokacija gde je trenutno R7 i RU7 dakle Crni Vrh Jagodina. Sto se tice cvorista koja trenutno pokrivaju to je jako slabo(da nije Rumuskih APRS cvorista dobar deo autoputa ne bi bio pokriven od Markovca pa severnije). Trenutna pokrivenost Pirotskog YU0XPI za prosli mesec izgleda ovako.



Pokrivenost mog aprs cvorista je znatno manja, tako da pokriva deo oko Jagodine, Cuprije, Drazevca, Gornje i Donje Toponice, kao i deo oko Nisa.



Ne znam zasto se slike ne prikazuju

--- Kraj citata ---

YU1RA:

--- Citat: YU1TTA  02.02.2015 18:33:32 ---Trenutno imamo zvanicno 2 APRS Y0XPI i YU0XUE cvorista i jos par njih koji se povremeno ukljucuju medju kojima je i moj (YU1TTA-3). Sto se tice mog nekog misljenja i misljenja mog kolege YU1TTA koji ce verovatno iznesti detaljnije predloge vezano za to. Svakako da bi po nasem misljenju prioritet bio pokrivanje autoputa kao puta sa najvecim tranzitom, tu naravno dolazi lokacija gde je trenutno R7 i RU7 dakle Crni Vrh Jagodina. Sto se tice cvorista koja trenutno pokrivaju to je jako slabo(da nije Rumuskih APRS cvorista dobar deo autoputa ne bi bio pokriven od Markovca pa severnije). Trenutna pokrivenost Pirotskog YU0XPI za prosli mesec izgleda ovako.

--- Kraj citata ---
Zvanicno postoji samo YU0XUE, sa propisanom dozvolom.

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

[*] Prethodna strana

Idi na punu verziju