Autor Tema: Tesla memorijal vhf uhf 2019 Midzor  (Pročitano 23349 puta)

Van mreže YT1PRM

  • korisnik
  • aktivan korisnik
  • *
  • Poruke: 231
  • 73! svim radioamaterima slusa vas ceo svet
    • www.elektricar.eu
  • Pozivni znak:
  • Operator: Milan Pirocanac Elektrica
  • QTH: Pirot
  • Klasa: 2
  • Radio klub:
Tesla memorijal vhf uhf 2019 Midzor
« poslato: 09.07.2019 12:16:55 »
Nekoliko godina unazad za Tesla memorijal izaci na krov Srbije na Staroj Planini vrh Midzor 2168m bilo je nemoguce, uvek je bilo nevreme, za ovaj kontest pratio sam nekoliko vremenskih prognoza i sve su obecavale odlicne meteo uslove na vrhu KN13ij I tako je i bilo doduse sunce nas je przilo a vetar nas je brijao, stigli smo u subotu navece ekipa iz Pirota Milan yu1prm ja i Nemanja moj sin yu4npr a sacekali smo u Kalni ekipu iz Niša Ivan yt1niv, Radmila yt3nr i sin I'm Božidar, tako smo se pretovarili kod mene u Micubishi pajera I krenuli ka odredištu na vrhu Midzor dodjosmo tako do ispod samog vrha na 200m ispod i bilo je previse strmo te se je pajero poceo kriviti i zavladao je strah te smo odustali od bocnog penjanja te sam pretrazi blage strmine i izasao na sam vrh Midzor 2168m na samoj granici između Srbije i Bugarske, vreme odlicno poceli smo da secraspakujemo digli sator pocinje sumrak postavili antenu stub agregat... Portabal varijanta I krcemo sa osluskivanjem pa pocinju I prve radio veze svi nam hvale signal i ako je samo 3 elemenata yagi I oko 100w. Kad je poceo da pada mrak poce i vetar tako smo radili negde do iza ponoci stojecki uz beton na vrhu hvatajucI beleske I krenusmo na spavanje jer nas je vetar ubio grlo promukli a tu gde smo stali ispod samog vrha sator samo sto nije bio oduvan u susednu Bugarsku da nije bilo plinke boce i jos par teskih predmeta eto njega ocas kao leteci cilim, decurlija pospala u autu auto upaljen radi da bi se ugrejali jer temperatura je bila i ispod 10c uz vetar jos nizi osecaj svi se spakujem ko sardine i vec oko 4h ujutro se budim i lagano ustajem da ne probudim ostale hocu da uzivam u izlasku sunca dok cekam sunce osluskujem band i lagano radim veze a vetar jaci nego li juce. Dodje vreme dorucak i vec oko 10h pocinju da nam dolaze i odlaze planinari iz Srbije iz Pirota Nisa Vojvodine brani par od 70 i + godina pesaka od Babinog Zuba do vrha Midzor oko 8km i oko 600m visinske razlike naravno tu su i planinari i iz Bugarske kao i psi cuvari lokalnog stanovništva koje tu boravi preko leta sa kravama na ispasi. Oko 16 h odlucujemo da se pakujemo i lagano spustimo te posle oko 80 veza na vhf i 30 na uhf I lepo provedenog vikenda uz drustvo planinara i par dx Turska idemo lagano kuci spust do Babin Zub skijaliste Stara Planina do restorana suncana dolina na kafu i sok lagani odmor jer nas vec sustize umor od stajanja i vetra i sunca, "baterije" su nam pune lepog druze ja i dozivljaja za pamćenje
73 Milan yu1prm Pirot Hvala yu stanicama za qso veze!