HAM radio > KT antene

Savrsena modifikacija W3DZZ by OH2EC

<< < (3/13) > >>

YU1OXB:
Sad sam pogledao.... prakticno samo deo podataka a najvaznije = permeabilitet   nigde nema podatka. Ostaje ili da im se direktno obrati sa pitanjem ili da se uzme komad-dva pa da se proba.

S56A:
 

Paracinac, ovako mozes produziti K1POO antenu za 80 m opsegsa pokrivanjem svih ostalih takmicarskih po DL1VU. 

U dezeli preporucuju nabavku ferita za mocne balune u UK preko ebay i paypal:

http://www.ebay.com/itm/NEW-FT240-43-ferrite-ring-6cm-outside-3-5cm-diameter-inside-circumference-20cm-/291131970463?

Postoji fabrika ferita u Ljubljani ali je jako smanjila proizvodnju jer zagadjuje okolinu!


YU1OXB:
Mario, ovo jeste neki OCFD ali nije po K1POO principu, jer se kod K1POO (za razliku od svih ostalih OCFD)  tacka napajanja nalazi striktno na 1/6 duzine antene (a 17,35m sigurno nije ta dimenzija) i ne moze se napajati dvojnim vodom.
I mi bi ferite kupovali po radioamaterskim radnjama kad bi imali gde... takvih radnji kod nas jos nema, a "preko" bude skuplja dara nego mera. Gledao sam skoro neke ferite da uzmem i svi zajedno sabrali na nesto ispod 15 US$ ali zaracunase postarinu 49.20US$ !!! i ja se prevrnuh od smeha!

S56A:
K1POO i slicna resenja sa napajanjem na 1/5 do 1/6 od kraja su jos gora od klasicne OCF na 1/3 zbog CMC.  Zato sam ja dosao do 2/5 razmaka koji upotrebljava i pokojni Dl1VU.  Klasicna posta iz Engleske nije skupa!

YT1ZO:
@Mario
Hvala na preporuci. Ovo što sam odradio (K1POO) je moja prva kt antena i baš se uklopila dimenzijama u predviđenom pravcu. Postavio sam je malo ukoso, razlika krajeva je oko 3m. Isprobaću je par nedelja, mislim, baš ću da je maltretiram na sve načine do maximum-a :D... a za to vreme spremam materijal za ovu w3dzz...

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

[*] Prethodna strana

Idi na punu verziju