Autor Tema: Z6 u našim takmičenjima  (Pročitano 47251 puta)

Van mreže YT9TP

  • član SRS
  • aktivan korisnik
  • **
  • Poruke: 724
  • Portable, mobile, QRP
    • http://www.yt9tp.iz.rs
  • Pozivni znak:
  • Operator: Peđa
  • QTH: Užice
  • Klasa: 1
  • Radio klub:
Z6 u našim takmičenjima
« poslato: 18.08.2014 14:30:41 »
Kako je moguće da se pojavljuju piratski pozivni znakovi u našim takmičenjima i da se te veze prihvataju?

Primer: http://www.yudx.yu1srs.org.rs/2014/logs/CHECK%20LOG%20Z6-LZ1BJ.htm

Van mreže S56A

  • aktivan korisnik
  • **
  • Poruke: 115
  • Pozivni znak:
  • Operator: Mario
  • QTH: Ljubljana
  • Klasa: A
  • Radio klub:
Odg: Z6 u našim takmičenjima
« Odgovor #1 poslato: 18.08.2014 19:52:52 »
ARRL DXCC komitet nije sproveo dve promene u skladu sa USA politikom oko BV i Z6.  Ceka se UN i ITU clanstvo za Kosovo kojeg priznaju 100+ clanica.  CQ magazin i EU WAEDC su realniji pa onda je Z6 mnozitelj u velikim medjunarodnim takmicenjima.  Ja sam kao Z6/S56A imao malo smetnji proslog januara u CQ WW 160m CW takmicenju te ponovo jedanputa od mog prvog radiokluba YU7BCD.  Ostalo vreme je pile-up sa 100 W TS-480 i zicanim multiband antenama iz srpskog motela Evropa u Gracanici.  Nedavno je u Zagrebu doslo do susreta YU i Z6 radioamatera.  Nasmejao me obilazak policije iz predostroznosti do mogucih sukoba.  Nadam se daljoj normalizacija odnosa po Briselskom sporazumu YU1YU iz Prizrena.  Posebno me obradovao nedavni telefonski poziv staroste Kosovskih radioamatera Zumberi Sabita, Z61AA iz Gnjilana.  "Patriote" se odricu prijatelja zbog domovine  >:(

P.S.  Koliko ja znam, jedina YU8 aktivnost sa Kosova je bio YT3W sa autom Skopskih tablica :-)

Van mreže YT9TP

  • član SRS
  • aktivan korisnik
  • **
  • Poruke: 724
  • Portable, mobile, QRP
    • http://www.yt9tp.iz.rs
  • Pozivni znak:
  • Operator: Peđa
  • QTH: Užice
  • Klasa: 1
  • Radio klub:
Odg: Z6 u našim takmičenjima
« Odgovor #2 poslato: 19.08.2014 00:57:39 »
Ma dobro, tvoje mišljenje i delovanje protiv Srbije uključujući i rad pod nelegalnim pozivnim znakovima su nam svima poznati. Ne moraš nam objašnjavati.

Van mreže YU2M

  • član SRS
  • aktivan korisnik
  • **
  • Poruke: 544
    • YU2M radioamateur page
  • Pozivni znak:
  • Operator: Nesa
  • QTH: Pančevo
  • Klasa: 1
  • Radio klub:
Odg: Z6 u našim takmičenjima
« Odgovor #3 poslato: 19.08.2014 01:01:29 »
Pedja, to ni meni nije jasno....
Pojavio se i u rezultatima našeg kupa. Što je najčudnije, imao je i nekoliko uradjenih veza...
Očigledno je da imamo dosta neinformisanih operatora.
Ja piratske pozivne znake ne radim u takmičenjima, makar ih i kojekakve WAEDC liste priznavale kao množitelje.
Takve stanice za mene ne postoje na opsegu i to je lepa prilika doći do čiste frekvencije...

Nisam radio u WW 160m kontestu i raduje me da u Pančevu ima još operatora koji razlikuju validne znake od piratskih.
Ja to zgazim, pa posle kontesta dekontaminiram obuću...
Neko vole boraniju,
neko vole grašak,
a ja siromašak,
volem paprikašak...

Van mreže YT9TP

  • član SRS
  • aktivan korisnik
  • **
  • Poruke: 724
  • Portable, mobile, QRP
    • http://www.yt9tp.iz.rs
  • Pozivni znak:
  • Operator: Peđa
  • QTH: Užice
  • Klasa: 1
  • Radio klub:
Odg: Z6 u našim takmičenjima
« Odgovor #4 poslato: 19.08.2014 01:06:02 »
Ma da to je ta logika Marijana Miletića, radi nelegalno i još se žali kako ima smetnje :)
Mene čudi kako je njemu uopšte dozvoljeno da radi sa teritorije Srbije posle svega što je napravio.

Ne bi me čudilo i da je on umešan u konstanto ometanje koje njegovi veliki prijatelji svakodnevno vrše na 80 m.

Van mreže S56A

  • aktivan korisnik
  • **
  • Poruke: 115
  • Pozivni znak:
  • Operator: Mario
  • QTH: Ljubljana
  • Klasa: A
  • Radio klub:
Odg: Z6 u našim takmičenjima
« Odgovor #5 poslato: 19.08.2014 02:09:41 »
Izgleda da ste Supurovici u nekoj vezi sa Tarabicima!  Ja tebe nisam sreo u zivotu makar sam par puta bio na Zlatiboru, a ti sve o meni znas.  Valjda si to naucio u mladjim danima noseci opremu po RTV?  Ili redovno citas policijske dezinformacije po srpskim forumima?  Ostavi me pod razno jer nemam volje da se bakcem sa tvojim nebulozama.  Jos manje sa YU2M.  Sto pre shvatis, da Kosovo NIje Srbija, bice ti lakse.  Tamo je nazalost ostalo samo 5% Srba koji talasaju severno od Ibra ali to vecinski narod ne zanima.  Bas kao sto je i vas malo briga oko neplacanja struje...

Kad sam ja bio mladjani radioamater, Spanci nisu hteli raditii sa nama.  Mi nismo mogli otici raditi iz Albanije nego je to uspelo Nemcima.  Danas je manje granica u EU ali nekima ostaju u glavi.  Ja sam se u zivotu zakleo samo u teritorijalnu celovitost Jugoslavije i toga se drzim.  CEPT takodje!

Van mreže YT9TP

  • član SRS
  • aktivan korisnik
  • **
  • Poruke: 724
  • Portable, mobile, QRP
    • http://www.yt9tp.iz.rs
  • Pozivni znak:
  • Operator: Peđa
  • QTH: Užice
  • Klasa: 1
  • Radio klub:
Odg: Z6 u našim takmičenjima
« Odgovor #6 poslato: 19.08.2014 10:58:49 »
Pa šta možeš kada si na sve strane ostavio tragove svog prljavog delovanja pa te svi lako prepoznaju. Nema potrebe iko da čita policijske izveštaje, ti uopšte ne kriješ svoje zalaganje, namere i svoje aktivnosti. Sve se vidi i sve je jasno.

A dovoljno je videti i kako se ovde ponašaš. Ti si školski primer kako radio-amater ne treba da radi.

Van mreže YU2M

  • član SRS
  • aktivan korisnik
  • **
  • Poruke: 544
    • YU2M radioamateur page
  • Pozivni znak:
  • Operator: Nesa
  • QTH: Pančevo
  • Klasa: 1
  • Radio klub:
Odg: Z6 u našim takmičenjima
« Odgovor #7 poslato: 19.08.2014 11:34:48 »
Pedja,
nisam ovih dana stigao da se informišem, pa molim te pomozi.

Da li je republjika u CEPT sporazumu? Hteo bih da idem da radim malo odande,
a u želji da se držim CEPT preporuka, ne znam da li bi znak z6/YU2M bio regularan.

Ili, možda bolje da uzmem Z4 prefiks? Ko mi brani?
Neko vole boraniju,
neko vole grašak,
a ja siromašak,
volem paprikašak...

Van mreže S56A

  • aktivan korisnik
  • **
  • Poruke: 115
  • Pozivni znak:
  • Operator: Mario
  • QTH: Ljubljana
  • Klasa: A
  • Radio klub:
Odg: Z6 u našim takmičenjima
« Odgovor #8 poslato: 19.08.2014 13:30:06 »
Ja nemam potrebe da bilo sta krijem jer radim po zakonu sa svojim parama.  Saradjujem sa radioamaterima celog sveta BEZ izuzetka.  Zao mi je sto Srbija kaska 20-tak godina za ostatkom sveta.  Puno mladih i pametnih se odselilo...

Za Kosovo treba spremiti 30 Euro za dvonedeljno osiguranje auta, 50 Eura za godisnju Z6 licencu u ARKEP u Pristini, 20 Eura za dnevni smestaj.  Etiketu domaceg izdajnika su vec zasluzili Dacic, Vucic i Nikolic pa ne treba puno brinuti.  Sa izuzetkom pokojnog Djindjica :-(

Van mreže YU2M

  • član SRS
  • aktivan korisnik
  • **
  • Poruke: 544
    • YU2M radioamateur page
  • Pozivni znak:
  • Operator: Nesa
  • QTH: Pančevo
  • Klasa: 1
  • Radio klub:
Odg: Z6 u našim takmičenjima
« Odgovor #9 poslato: 19.08.2014 16:37:27 »
Ostaje misterija odakle taj AKREP crpe pravo da izdaje licence sa prefiksom Z6.

Prefiks X5 nikada nije dobio potvrdu jer je odabran nasumično, kao i ovaj koji je promovisao opsesivni reinkarnator Dona Milera....

Posebno je i prvobitno pitanje prihvatanje piratskih znakova u plasmane YU takmičenja.
Lično, smatraću to slučajnim previdom, za koji se nadam da neće biti ponovljen.

Pogotovo ne za piratske pozivne znake upotrebljene sa otete teritorije Srbije.
To se, da kažemo, još uvek može podvesti pod HAM spirit pitanje. Kada ne bi smo uvrstili neki poz znak sa
dodeljenom serijom od strane ITU, to bi već bilo i političko pitanje.

U svakom slučaju, pojavu treba suzbijati u korenu, kako ne bi neko zahtevao pravno priznavanje faktičkog stanja.
Nažalost, mnogi naši ljudi nisu svesni takve mogućnosti, pa ove ljude smatraju bezopasnim zanesenjacima.
Neko vole boraniju,
neko vole grašak,
a ja siromašak,
volem paprikašak...

Van mreže YT9TP

  • član SRS
  • aktivan korisnik
  • **
  • Poruke: 724
  • Portable, mobile, QRP
    • http://www.yt9tp.iz.rs
  • Pozivni znak:
  • Operator: Peđa
  • QTH: Užice
  • Klasa: 1
  • Radio klub:
Odg: Z6 u našim takmičenjima
« Odgovor #10 poslato: 20.08.2014 07:24:42 »
a mo
Ja nemam potrebe da bilo sta krijem jer radim po zakonu sa svojim parama.  Saradjujem sa radioamaterima celog sveta BEZ izuzetka.  Zao mi je sto Srbija kaska 20-tak godina za ostatkom sveta.  Puno mladih i pametnih se odselilo...

Otkad je piraterija dozvoljena zakonom?

Citat
Za Kosovo treba spremiti 30 Euro za dvonedeljno osiguranje auta, 50 Eura za godisnju Z6 licencu u ARKEP u Pristini, 20 Eura za dnevni smestaj.  Etiketu domaceg izdajnika su vec zasluzili Dacic, Vucic i Nikolic pa ne treba puno brinuti.  Sa izuzetkom pokojnog Djindjica :-(

Da imas YU pozivni znak onda bi mogao da radis i džabe. Samo dodaš /P ili /M


Van mreže S56A

  • aktivan korisnik
  • **
  • Poruke: 115
  • Pozivni znak:
  • Operator: Mario
  • QTH: Ljubljana
  • Klasa: A
  • Radio klub:
Odg: Z6 u našim takmičenjima
« Odgovor #11 poslato: 20.08.2014 12:18:07 »
YT9TP napisa: Da imas YU pozivni znak onda bi mogao da radis i džabe. Samo dodaš /P ili /M.

Ovo srpsko pametovanje sam cuo nekoliko puta! RATEL sam jedanputa zamolio za YU pozivni znak povod 50. godina radioamaterizma ali nikada nisam dobio odgovor, samo objasnjenje od SRS.  Opazio sam klasicnu inat akciju "legalista" sa YU8 prefiksima od kojih je bio najpoznatiji YU8BH. 

Ukoliko ne postujete ARKEP i Z6, pa izvolite sa radiostanicom na Kosovo i bez /P ili /M.  Mene vise brine nestanak YU7 autonomije!  Nece valjda i to postati nova zemlja kao sve ostale...

Van mreže YU2M

  • član SRS
  • aktivan korisnik
  • **
  • Poruke: 544
    • YU2M radioamateur page
  • Pozivni znak:
  • Operator: Nesa
  • QTH: Pančevo
  • Klasa: 1
  • Radio klub:
Odg: Z6 u našim takmičenjima
« Odgovor #12 poslato: 20.08.2014 14:42:07 »
Pa Pedja,
stvarno nije u redu da ne poštuješ AKREP-e i od ITU nedodeljeni prefiks.

Hoćeš se tako ponašati i prema meni, kad mi mesna zajednica Tesla izda licencu na Z42M?
Hoćemo da proslavimo dan proglašenja mesne zajednice i otvaranja sale za ping-pong...

Sigurno ću imati lepe pile-upe, kao i 2008., kada smo slavili pekinšku olimpijadu. Uživao sam u kontaktu sa Rusima, a bogami i drugima, koji su na kraju, uz klasično 73 kucali i "Živela Srbija". Uživao sam i u odgovoru Dr. Braneta Hačka YU7BH ( tada YU8BH ) gospodinu Davetu K1ZZ, kada je na cmizdrenje marti LAJNA (oh2bh - umišljenog Dona Milera) zvao da interveniše i moli da Hačko prekine sa radom.
Uživao sam i u inteligentnom bežanju G3TXF sa te YU8/oh2r sramotne ekspedicije...

Mada, treba probati i izmisliti tako neki prefiks i znak. To je tek uživancija....
Slatko sam se smejao Švedu, koji je uradio 7 QSO sa z60k, a da ni jedan nije bio "pravi", kako je kukao na DXc.
A ne zna nesrećnik da kojeg god da je uradio - nijedan nije pravi, hahahahaha

Neko vole boraniju,
neko vole grašak,
a ja siromašak,
volem paprikašak...

Van mreže YT9TP

  • član SRS
  • aktivan korisnik
  • **
  • Poruke: 724
  • Portable, mobile, QRP
    • http://www.yt9tp.iz.rs
  • Pozivni znak:
  • Operator: Peđa
  • QTH: Užice
  • Klasa: 1
  • Radio klub:
Odg: Z6 u našim takmičenjima
« Odgovor #13 poslato: 20.08.2014 17:46:38 »
Čuj, nisi dobio odgovor, nego samo objašnjenje :)

Zna se kako se dobijaju pozivni znakovi u Srbiji. Neam tumolbi i protekcije.

A za ovo o Vojvodini, nemam reči. Ti baš stvarno mrziš Srbiju pa samo priželjkuješ zlo.

Van mreže S56A

  • aktivan korisnik
  • **
  • Poruke: 115
  • Pozivni znak:
  • Operator: Mario
  • QTH: Ljubljana
  • Klasa: A
  • Radio klub:
Odg: Z6 u našim takmičenjima
« Odgovor #14 poslato: 20.08.2014 19:57:51 »
Ja imam dve vazece licence.  Obe su besplatne, izdane od drzavne administracije elektronski.  Znam da YU i 9A imaju zastarele zakone koji uslovljavaju klupsku pripadnost i delimicno finansiraju SRS i HRS.  Sluzbenica ARKEP-a se izvinjavala, sto za gostujucu Z6 licencu treba platiti taksu.  Na srpskom u Pristini...

Zalosno je, kada se YU8 "piraterijom" hvali bivsi pravnik MUP.  To mu dodje kao "Park Mira" u KM.