Autor Tema: Održavanje kvaliteta foruma  (Pročitano 29301 puta)

YU1CF

  • Gost
Održavanje kvaliteta foruma
« poslato: 27.08.2012 17:18:02 »
Pozdrav

Za svaki forum pa i ovaj je veoma bitno da pisci poruka, "forumaši" pišu što kvalitenije smislene poruke.
Njihov sadržaj treba da bude bitan za sve članove foruma a ne za nekog pojedinog člana.

Uvek treba razmisliti da će poruke (uglavnom) ostati trajno na forumu. I one su ogledalo svakog pojedinog člana.

Poruke tipa:

I ja tebi
Slažem se
Super
Odlično
Upecao sam ribu od 5 kg.

Su potpuno bezvredne. Pisanje radi pisanja.
Takve poruke će biti bez upozorenja obrisane, a članovi upozoreni.


Naravno otvaranje tema kao što su:
"Molim da mi neko pojasni kako se radi MS na 144 MHz" su veoma poželjne, jer će se uvek naći dovoljno dobrih članova liste koji će kvalitetno moći da odgovore i pomognu članu foruma.

Admin2

Van mreže YT1PRM

  • korisnik
  • aktivan korisnik
  • *
  • Poruke: 231
  • 73! svim radioamaterima slusa vas ceo svet
    • www.elektricar.eu
  • Pozivni znak:
  • Operator: Milan Pirocanac Elektrica
  • QTH: Pirot
  • Klasa: 2
  • Radio klub:
Odg: Održavanje kvaliteta foruma
« Odgovor #1 poslato: 20.03.2015 15:35:58 »
pokusajem da izmenim neke stavke u podesavanju izleda profila  pojavljuje se sledece u zaglavlju stoji 403 a pise 404 nize ispod a izmeniti ili ubaciti nesto u profil na forumu nije moguce vec duze vremena  unazad

 Forbidden

You don't have permission to access /forum/index.php on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.

Van mreže YT9TP

  • član SRS
  • aktivan korisnik
  • **
  • Poruke: 724
  • Portable, mobile, QRP
    • http://www.yt9tp.iz.rs
  • Pozivni znak:
  • Operator: Peđa
  • QTH: Užice
  • Klasa: 1
  • Radio klub:
Odg: Održavanje kvaliteta foruma
« Odgovor #2 poslato: 20.03.2015 16:56:32 »
To je već duže vreme tako.

Van mreže YT5AID

  • posetilac
  • *
  • Poruke: 14
    • YU1BBV
  • Pozivni znak:
  • Operator: Sova
  • QTH: Beograd
  • Klasa: 1
  • Radio klub:
Odg: Održavanje kvaliteta foruma
« Odgovor #3 poslato: 20.03.2015 21:34:29 »
Milane sta konkretno zelis da menjas?
 Ja sad probah neke parametre i sve se azurira.

Van mreže YT9TP

  • član SRS
  • aktivan korisnik
  • **
  • Poruke: 724
  • Portable, mobile, QRP
    • http://www.yt9tp.iz.rs
  • Pozivni znak:
  • Operator: Peđa
  • QTH: Užice
  • Klasa: 1
  • Radio klub:
Odg: Održavanje kvaliteta foruma
« Odgovor #4 poslato: 21.03.2015 12:53:50 »
Ja sam probavao da promenim podatke o opremi ali ne ide. Izgleda da je na serveru nešto zeznuti jer umesto daupise promenu, forum priavi gresku sa privilegijama same forum apliakcije.

Skoro su nešto na Veratu menjali pa tako dugo vremena nije mogla ni da se preuzme ažuriran callbook.

Van mreže YT5AID

  • posetilac
  • *
  • Poruke: 14
    • YU1BBV
  • Pozivni znak:
  • Operator: Sova
  • QTH: Beograd
  • Klasa: 1
  • Radio klub:
Odg: Održavanje kvaliteta foruma
« Odgovor #5 poslato: 27.03.2015 14:48:21 »
Testirao sam proteklih dana mogucnost promene parametara i radi sve kod mene kako treba.
Da je do servera svi bi imali te probleme, pa je problem verovatno u samoj forumskoj skripti ili nekim dodacima koji su instalirani. Treba videti kojim grupama i sa kojim statusima su clanovi koji imaju problem. Moguce je da je prilikom sredjivanja baze korisnika neka opcija ostala podesena samo kao administratorska privilegija.
U smf'u ima opcija da se ukloni podesavanje korisnicima ali je u tom slucaju nema u podmeniu kao opcija.

Postoji mala mogucnost i da je problem do internet pregledaca, kolacica, kessa ..
Ako je neko voljan, da privremeno promeni lozinku da probam ja da se ulogujem na njegov nalog neka se javi preko privatnih poruka. Mogu i ja da posaljem nekome ko ima taj problem da  se uloguje na moj nalog, cisto da vidimo da li je problem do korisnika ili ne.