HAM radio > Digitalne komunikacije

APRS interfejs za povezivanje android telefona i stanice

<< < (6/7) > >>

YT1IVN:

--- Citat: YU1TTA  09.03.2015 02:50:52 ---Posto poruka ne moze da se edituje, napisacu novi post, testiranja sam uradio na kinezu UVB5 koji inace ima VOX, ali sam ga iskljucio i tako se pokazao sa velikom zadrskom. Dok je slucaj sa yaesu ft 7900 bez ikakvih problema, nema zadrske i radi odlicno.

--- Kraj citata ---

Malo kasnim sa pisanjem, ali nisam siguran da sam razumeo a mozda imam resenje.

Kada se pokazuje zadrska? Da li je u pitanju to da ne krene odmah sa prijemom po pocetku emisije?

YU1TTA:
Ne, predaja odmah krece bez problema, ali zadrska traje sve dok tajmer ne izbaci ili dok sam ne iskljucim recimo masu. Ja sumnjam na RF smetnje, uredjaj a samim tim i i antena je blizu interfejsa. Probao sam i varjantu da kada mi je interfejs prikljucen na yaesu i kada utastujem sa tokcem aktivira mi predaju na yaesu-i, pa zato mislim da kada bih imao spoljasnju antenu za njega da tih problema ne bi bilo.

YT9TP:
Jesi li stavio prigušnicu na kabal između radio-stanice i interfejsa?

YU1TTA:
Nisam, probacu prvo ovu varjantu sto mi je predlozio YT1TX sto se tice modulacije. E sada ovo za prigusnicu pretpostavljam da to mislis na ovu zadrsku? u svakom slucaju sada cu izmeriti jacinu modulacije pa cu probati ovu varjantu sto mi je predlozio YT1TX

YT9TP:
Da, ako sumnajš na RF problem, provuci kabal kroz ferit jedno tri četiri ili što više puta i to bi trebalo da pomogne.

Pogledaj ovde kakav efekat to može da ima: http://pedja.supurovic.net/prigusnica-choking-filtar/

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

[*] Prethodna strana

Idi na punu verziju