HAM radio > Takmičenja

Da li su kontesti za kategoriju koja obuhvata samo FM dovedeni u krizi?

(1/4) > >>

YU1TTA:
Kao sto sam naslov kaze, pitanje je vezano za to da li su kontesti koji obuhvataju samo FM dovedeni u krizi kako zbog toga sto koliko vidim iz godine u godinu je sve manje prijavljenih, tako sto smo spontano u grupi radio amateri Srbije gde se za sledecu godinu postavlja pitanje da li ce uopste i biti kontesta koji obuhvata samo kategoriju FM? Da li je moguce da za vreme kontesta na FM-u ima vise lovaca koji emituju na nasim simplexima nego takmicara?

YT2CQ:
Da se FM manje koristi za telefoniranje a vise za podelu bodova bilo bi i dobrih rezultata u takmicenju (pa makar da posalju dnevnik za kontrolu).
U SRV-u (Tesla Memorial i Vojvođanski Oktobar) prosek primljenih dnevnika u FM kategoriji je oko 5! A kolko amatera visi po repetitorima i simpleksima???

73 CQ

YU1TTA:
Pravo da ti kazem ni preko repetitora i simpexima nije nesto mnogo aktivnih ljudi ne racunajuci R2 na kome se od onih repetitora koje ja cujem najvise ljudi cuje. Sto se tice simplexa Nislije su aktivne, Jagodinci, povremeno Zajecarci, a Knjazevcani su aktivni na simplexima. Pricam za one oblasti sa kojima se cesto cujem. Borani medju kojima i ja spadam gotovo i da nema sem mene na simplexima, zasto je tako to zaista ne znam. Secam se da sam za vreme Tesla Memorijala cuo na simplexima par ljudi koji su mi odmah rekli da nece ucestovovati na kontestu kada sam pricao sa njima u toku kontesta. U svakom slucaju bolje je tako da mi kazu nego da mi kazu da ce ucestvovati i poslati dnevnik a ne posalju ga.

YT2CQ:
Btw sad sam bacio oko na tu FB grupu i tamo ima ~200 clanova, prosecan dnevnik na FM ima oko 10 veza. Sto dovodi do zakljucka da se FM koristi kod vecine za telefoniranje... za 70cm & up da ne spominjem, verovatno zbog velike cifre OPovi padaju u nesvest. :)

73 CQ

YU1TTA:
Sto se tice 70cm tu je tek haos i tu u vecem delu Srbije. Da nije RU mreze po mom misljenju, UHF-a gotovo i da ne bi bilo.

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

Idi na punu verziju