Autor Tema: Z6 u našim takmičenjima  (Pročitano 47226 puta)

Van mreže S56A

  • aktivan korisnik
  • **
  • Poruke: 115
  • Pozivni znak:
  • Operator: Mario
  • QTH: Ljubljana
  • Klasa: A
  • Radio klub:
Odg: Z6 u našim takmičenjima
« Odgovor #30 poslato: 12.09.2014 20:18:03 »
Ponovo cu citirati YT1NT:  Vise si ti zaboravio nego sto ce mnogi nauciti.  I u tehnickoj skoli u Pancevu sam bio najbolji ali to od YU2M necete cuti.

1990-ih umesto da pisem doktorat posle zavrsenih istrazivanja DSP CW na KT, prenosio sam poruke u BiH i pratio YU TV lazi.  Tada bese mladjani  AleVu ministar informiranja.  A dana je perspektivan kadar na letnjem Davosu u Kini mada se to predstavlja kao zvanicna poseta.  BBC i CNN manje lazu.

Van mreže YU2M

  • član SRS
  • aktivan korisnik
  • **
  • Poruke: 544
    • YU2M radioamateur page
  • Pozivni znak:
  • Operator: Nesa
  • QTH: Pančevo
  • Klasa: 1
  • Radio klub:
Odg: Z6 u našim takmičenjima
« Odgovor #31 poslato: 12.09.2014 21:25:56 »
Ponovo cu citirati YT1NT:  Vise si ti zaboravio nego sto ce mnogi nauciti.  I u tehnickoj skoli u Pancevu sam bio najbolji ali to od YU2M necete cuti.
Dovoljno je da čujemo od tebe... Niko ne spori ništa vezano za tebe dok si još bio normalan. Problem je u truleži i neugodnom mirisima koje već godinama prosipaš iz sebe. A od stare slave se ne živi.
Citat
1990-ih umesto da pisem doktorat posle zavrsenih istrazivanja DSP CW na KT, prenosio sam poruke u BiH i pratio YU TV lazi.
Suština se u stvari krije u ovome. Mlad, inteligentan, obrazovan i preterano ambiciozan, a ponajviše lenj ( živeo izgovor). Nekako odbranjen magistarski rad, ali parketi ubijaju svaku volju i ambiciju. Neostvaren i nezaokružen na svim poljima života i rada, pre podne mrzi samog sebe, a popodne ceo svet. Najsladje je iznervirati i poniziti one koji te smatraju drugom, prijateljem - štali. To si već uradio sa svima u Pančevu i naprosto ne mogu da shvatim kakvom demagogijom uspevaš da poneke i povratiš.
Citat
Tada bese mladjani  AleVu ministar informiranja.  A dana je perspektivan kadar na letnjem Davosu u Kini mada se to predstavlja kao zvanicna poseta.  BBC i CNN manje lazu.
Ovo je već više i previše za administratore. Izgleda da im je neko baš zavrnuo...
Vemić bi ovo odavno rešio.
Neko vole boraniju,
neko vole grašak,
a ja siromašak,
volem paprikašak...

Van mreže S56A

  • aktivan korisnik
  • **
  • Poruke: 115
  • Pozivni znak:
  • Operator: Mario
  • QTH: Ljubljana
  • Klasa: A
  • Radio klub:
Odg: Z6 u našim takmičenjima
« Odgovor #32 poslato: 13.09.2014 00:02:34 »
Heads of state and representatives from government include: Edi Rama, Prime Minister of Albania; Helle Thorning-Schmidt, Prime Minister of Denmark; Ibrahim Boubacar Keita, President of the Republic of Mali; Aleksandar Vucic, Prime Minister of Serbia;

AleVu moze da se druzi sa Albancima u Kini, a ja nesmem na Kosovo  :)  Helle se proslavila sa selfie-jem sa Obamom na sahrani Mandele.

"Najsladje je iznervirati i poniziti one koji te smatraju drugom, prijateljem - štali."  Zapamtite ovu "štalu", nema je niti pod RAZNO!

P.S. AleVu - copyright @ Sasa Radulovic - jos jedan veliki srpski "izdajnik"  >:(
« Poslednja izmena: 13.09.2014 00:17:54 od strane S56A »

Van mreže YU2M

  • član SRS
  • aktivan korisnik
  • **
  • Poruke: 544
    • YU2M radioamateur page
  • Pozivni znak:
  • Operator: Nesa
  • QTH: Pančevo
  • Klasa: 1
  • Radio klub:
Odg: Z6 u našim takmičenjima
« Odgovor #33 poslato: 13.09.2014 00:17:33 »
Typo - šta li (već)?

Ako ti štala ipak više odgovara - samo napred.
Neko vole boraniju,
neko vole grašak,
a ja siromašak,
volem paprikašak...

Van mreže S56A

  • aktivan korisnik
  • **
  • Poruke: 115
  • Pozivni znak:
  • Operator: Mario
  • QTH: Ljubljana
  • Klasa: A
  • Radio klub:
Odg: Z6 u našim takmičenjima
« Odgovor #34 poslato: 13.09.2014 00:37:55 »
"JA NE MISLIM KAO TI, ALI ĆU SE DOK SAM ŽIV BORITI ZA TVOJE PRAVO DA NE MISLIŠ KAO JA!"

Po meni, ova rečenica predstavlja vrhunac društvene, sociološke ili filozofske misli i nedostižni ideal međuljudskih odnosa. Pogotovo imajući na umu da ogromna većina ljudi ni danas, na vrhuncu civilizacijskog razvoja, nije spremna da prihvati ni pravo na drugačije mišljenje, a kamoli da se lično i aktivno angažuje na njegovom stvaranju i negovanju.

Ni mi u Srbiji nismo ostvarili ovaj ideal, pa je u njoj i danas opasno misliti drugačije, a naročito javno i argumentovano iznositi mišljenje ako se ono drastično razlikuje od nametnutih državnih i crkvenih dogmi.

"Tužni klovn" Goran Petrović, bivši šef Državne bezbednosti Srbije u vreme vlade Zorana Đinđića
« Poslednja izmena: 13.09.2014 00:41:03 od strane S56A »

Van mreže YU2M

  • član SRS
  • aktivan korisnik
  • **
  • Poruke: 544
    • YU2M radioamateur page
  • Pozivni znak:
  • Operator: Nesa
  • QTH: Pančevo
  • Klasa: 1
  • Radio klub:
Odg: Z6 u našim takmičenjima
« Odgovor #35 poslato: 13.09.2014 01:31:46 »
"JA NE MISLIM KAO TI, ALI ĆU SE DOK SAM ŽIV BORITI ZA TVOJE PRAVO DA NE MISLIŠ KAO JA!"
Odlično. Izbori se za moje mišljenje da ne treba da ideš na KiM i radiš pod piratskim znakom, ako već pretenduješ da u Srbiji budeš dostojno dočekan, cenjen i uvažen...

Citat
Po meni, ova rečenica predstavlja vrhunac društvene, sociološke ili filozofske misli i nedostižni ideal međuljudskih odnosa. Pogotovo imajući na umu da ogromna većina ljudi ni danas, na vrhuncu civilizacijskog razvoja, nije spremna da prihvati ni pravo na drugačije mišljenje, a kamoli da se lično i aktivno angažuje na njegovom stvaranju i negovanju.
Još odličnije. Dekontaminiraj ovaj forum svojim ispisivanjem, idi na neki filozofski i misli tamo koliko ti volja...

Citat
Ni mi u Srbiji nismo ostvarili ovaj ideal, pa je u njoj i danas opasno misliti drugačije, a naročito javno i argumentovano iznositi mišljenje ako se ono drastično razlikuje od nametnutih državnih i crkvenih dogmi.
A šta se to tebe, pobogu, tiče? Pa ti nemaš pravo ni na mikron demokratije u Srbiji. Ostvaruj svoja demokratska prava u državi čiji si državljanin, kao svaki normalan stanovnik sveta. Pusti nas da na miru uživamo u ovakvom ambijentu, koji smo sebi uredili. Kome i šta želiš da dokažeš? Koristiš paušalne i netačne podatke u svojim diskusijama, maltretiraš sve amatere sa teritorije ex YU... Hoćeš da pokažeš da si i dalje dovoljno inteligentan za doktorat, iako si negde, dok je bilo vreme, u potpunosti posustao? Idi čoveče, otvori sebi negde blog, kao i ovi likovi, koje nam stalno poturaš, piši tamo šta ti volja i divi se svojoj pameti i osećaju za demokratiju...
Da znaš ko si i šta si, verovatno bi i ti imao neki osećaj patriotizma, pa se ne bi igrao "velikog demokrate" po tudjim teritorijama.
Zar se ni jednom nisi zamislio zašto si izbačen sa svih RA lista i foruma na prostorima ex YU, osim ovog? Pa šta ti umišljaš? Da si jedini inteligentan čovek na Balkanu? Da si ti jedini pravdoljub i filantrop, dok smo svi mi ostali mizantropi? Nažalost - istina je daleko surovija: tvoja je inteligencija ( kao i svaka) opada sa godinama ( pamet/uzrast= IQ). Nažalost, higroskopni komadi drveta su kod tebe ubrzali taj proces.
Zaista ne znam koga si moćnog u SRS toliko i čime zadužio da te drži na forumu, pored svih gluposti i bezobrazluka, koje si istresao.

Citat
"Tužni klovn" Goran Petrović, bivši šef Državne bezbednosti Srbije u vreme vlade Zorana Đinđića
Je li u nekom srodstvu sa tužnim klovnom Čedomirom?
Neko vole boraniju,
neko vole grašak,
a ja siromašak,
volem paprikašak...

Van mreže S56A

  • aktivan korisnik
  • **
  • Poruke: 115
  • Pozivni znak:
  • Operator: Mario
  • QTH: Ljubljana
  • Klasa: A
  • Radio klub:
Odg: Z6 u našim takmičenjima
« Odgovor #36 poslato: 14.09.2014 13:19:13 »
http://4d.rtvslo.si/arhiv/prvi-dnevnik/174294671 Prvi SLO TV Denvnik sa daljom reportazom sa Kosova koja ukljucuje nase vojnike u Gracanici i Norveski izbeglicki logor sa zalosnom izjavom proterane Srpkinje.

Covek napuni 67 godina sa 50 godina radioamaterskog staza, ode da radi sa Kosova i postane srpski neprijatelj broj 1!  Ko je tu lud?

Van mreže YU2M

  • član SRS
  • aktivan korisnik
  • **
  • Poruke: 544
    • YU2M radioamateur page
  • Pozivni znak:
  • Operator: Nesa
  • QTH: Pančevo
  • Klasa: 1
  • Radio klub:
Odg: Z6 u našim takmičenjima
« Odgovor #37 poslato: 14.09.2014 17:11:24 »
Citat
Covek napuni 67 godina sa 50 godina radioamaterskog staza, ode da radi sa Kosova i postane srpski neprijatelj broj 1!  Ko je tu lud?
Čovek napuni 67 godina sa 50 od. RA staža i ne nauči da ne treba koristiti piratske pozivne znake, ne nauči da ne treba poznanicima i prijateljima da staje na žulj, da ne treba da vredja ničija osećanja, pa makar i patriotska, koja sam ne poseduje....
Čovek napuni 67 godina sa 50 od. RA staža i ne nauči da, ako je već ukakio motku, ne treba njom da maše ispred noseva onih, na čiji je račun ukakio motku...

Zapitaj prvo sebe sa kojim si motivima išao tamo i radio, sa kojim se motivima bahato rugaš RA Srbije i još bahatije kritikuješ i omalovažavaš državu i sistem i ljude, koji su te uvek toplo i prijateljski primali...
Kad nadješ te odgovore, biće ti potpuno jasno ko je tu lud.
Neko vole boraniju,
neko vole grašak,
a ja siromašak,
volem paprikašak...

Van mreže S56A

  • aktivan korisnik
  • **
  • Poruke: 115
  • Pozivni znak:
  • Operator: Mario
  • QTH: Ljubljana
  • Klasa: A
  • Radio klub:
Odg: Z6 u našim takmičenjima
« Odgovor #38 poslato: 17.09.2014 07:26:31 »
Engleskinja udata za Srbina kaze, da kada treba doci u Beograd, oseca se kao da ide u Kabul  >:(  Mene vezu lepse uspomene pa samo zapazih dve sitnice:  TV kabl u Novom Beogradu nema CNN za razliku od Jagodinu, a TV Dnevnik HTV1 je bio zablokiran!?  Otkrio sam cirilcni natpis u Knez Mihajlovoj - Filozofski fakultet!  Ulaz u Jagodinu je bio zalostan zbog nekoliko copora pasa.  Bar mom samojedu nece biti dosadno.

Prijatan razgovor na SRS sa Slavicom i novim sekretarom Vasom.  Nadam se, da ce njegova iskustva iz privrede pomoci racionalnijem poslovanju.

Izvestaj sa Kosova i Albanje sledi!  Nadam se, da se printamo sledeci vikend sa ZA/S56A po vazecoj DXCC listi :-)

Van mreže YU2M

  • član SRS
  • aktivan korisnik
  • **
  • Poruke: 544
    • YU2M radioamateur page
  • Pozivni znak:
  • Operator: Nesa
  • QTH: Pančevo
  • Klasa: 1
  • Radio klub:
Odg: Z6 u našim takmičenjima
« Odgovor #39 poslato: 17.09.2014 08:42:15 »
Italijan oženjen Beogradjankom ( IZ1VUC) kaže da kad god treba za Beograd, kao da polazi u raj. Gleda da na svaki način dodje i živi u Srbiji.
Engleskinja "naduvana" CNN i BBC istinama verovatno ovde ne izlazi ni na ulicu i ne može ni da pojmi koliko je lepo u Beogradu. Pogotovo za strance dubljih džepova.

Gde samo izvlačiš te negativce iz mora pozitivno orijentisanih, koji su posetili Srbiju.

Ako se i ti osećaš kao Engleskinja, sedi gde si na obostrano zadovoljstvo.

Ushićeno čekamo tvoje izveštaje, naročito sa Kosova i Metohije.

Pratiću tvoju aktivnost - čisto da se malo zabavimo  ;D
Neko vole boraniju,
neko vole grašak,
a ja siromašak,
volem paprikašak...