HAM radio > Digitalne komunikacije

APRS interfejs za povezivanje android telefona i stanice

<< < (3/7) > >>

YT1ZO:
Ok, razumeo sam to. Ali opet kažem, signal za dekodovanje koji ide od stanice ka telefonu preko T1 na PIN-4, aktiviraće i PTT. U tom slučaju imamo konstantno preklapanje RX/TX za vremensku konstantu koju najviše određuje C5. Uz to, Taj PIN-4 mora da ima na sebi i neki DC napon za rad T1, iako je on NF-ulaz. Nešto slično napajanju elektretskih mikrofona.
Po meni, trebao je da razdvoji onaj spoj R10-R9 i da R10 odvede na PIN-4, kao i da spoji pravilno ulaz signala u P1. Ovako ga je doveo kako teorija kaže "na izlaz".
Ostalo mi se sviđa i iskoristiću VOX kolo za moj digitalni interfejs. Koristim laptop koji nema ni serijski ni paralelni port, samo USB. A ne kupuje mi se usb-serial adapter, za sada...

YU1TTN:
USB-Serial konvertor koji poseduje izvedene CTS, RTS i/ili DTR pinove je mnogo bolje rešenje za tastovanje od VOX-a, naročito za digitalije koje nemaju preambule :)
Oni čak više nisu ni tako skupi, a ako neko ima problema sa poručivanjem istih preko sajta dx.com neka mi se javi ;)

YU1TTA:
Evo jos nekih sema za povezivanje android telefona i stanice, ova prva je slicna kao ona sto sam vec okacio, a ova druga je sa trafoima

YU1TTA:
interfejs ovog puta samo za yaesu-a uredjaje

YU1BKL:
Pozdrav YU1TTA. Jesi li ti probao neku od ovih šema ? Skidanje slika sa interneta ne služi ničemu, a mogao si bar da objaviš i tekstove koji pripadaju ovim slikama (ili linkove). Ako već postuješ ovako nešto, onda posao dovrši do kraja i objavi rezultate

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

[*] Prethodna strana

Idi na punu verziju