Autor Tema: Радно време Савеза  (Pročitano 20621 puta)

Van mreže YU2M

  • član SRS
  • aktivan korisnik
  • **
  • Poruke: 544
    • YU2M radioamateur page
  • Pozivni znak:
  • Operator: Nesa
  • QTH: Pančevo
  • Klasa: 1
  • Radio klub:
Odg: Радно време Савеза
« Odgovor #15 poslato: 25.07.2014 21:50:15 »
Bobane, gotivim tvoj smisao za cinizam ( dakle ne humor )....
A i optimizam ti ne nedostaje....
Očekuješ da ćete dobaciti dva uzastopna mandata!?
Pa ti ćeš ostariti u IO. A "doveden" si kao mladi kadar. Koji bi ti to bio mandat?

Kako to mislite da ostvarite, kad niste u stanju da izvršite registraciju promene podataka?
Kad pobednik izbora ne zna da mu je klub odavno brisan iz registra...
Kad se opet oslanjate na stare kadrove, koji nemaju ni energije ni ideja...
Kad šaljete sekretara u ostavci na odmor, a niste imenovali novog...

Baš me interesuje da li ćemo ikad i kad dobiti novi statut, koji treba da konsoliduje pokret....

Slatko je bilo slaviti na Vidovdan, ali, bojim se da pod tepihom više nema mesta...

Neko vole boraniju,
neko vole grašak,
a ja siromašak,
volem paprikašak...

Van mreže YT1JB

  • Boban Jovanović YT1JB
  • aktivan korisnik
  • **
  • Poruke: 340
  • Pozivni znak:
  • Operator: Boban
  • QTH: Arilje
  • Klasa: 1
  • Radio klub:
Odg: Радно време Савеза
« Odgovor #16 poslato: 26.07.2014 03:24:39 »
Rekao sam predsednik, ne član IO.

Van mreže YU2M

  • član SRS
  • aktivan korisnik
  • **
  • Poruke: 544
    • YU2M radioamateur page
  • Pozivni znak:
  • Operator: Nesa
  • QTH: Pančevo
  • Klasa: 1
  • Radio klub:
Odg: Радно време Савеза
« Odgovor #17 poslato: 26.07.2014 11:55:06 »
Rekao sam predsednik, ne član IO.
Predsednik koga, čega za 8 godina?
Misliš na Vemića? ;D
Pošto IO nije u stanju da registruje promenu podataka u APR.....
A i dok vam novi sekretar dodje sa odmora i udje u posao.
Neko vole boraniju,
neko vole grašak,
a ja siromašak,
volem paprikašak...

Van mreže YT1JB

  • Boban Jovanović YT1JB
  • aktivan korisnik
  • **
  • Poruke: 340
  • Pozivni znak:
  • Operator: Boban
  • QTH: Arilje
  • Klasa: 1
  • Radio klub:
Odg: Радно време Савеза
« Odgovor #18 poslato: 26.07.2014 13:21:00 »
Predsednik Saveza radio-amatera Srbije može biti biran u dva mandata po 4 godine.

Za ostalo, malo strpljenja. Biće sve kako treba.

Van mreže YU2M

  • član SRS
  • aktivan korisnik
  • **
  • Poruke: 544
    • YU2M radioamateur page
  • Pozivni znak:
  • Operator: Nesa
  • QTH: Pančevo
  • Klasa: 1
  • Radio klub:
Odg: Радно време Савеза
« Odgovor #19 poslato: 26.07.2014 14:07:13 »
Nastale promene podataka moraju se u APR registrovati u roku od 15 dana od nastanka....
Ako se po jutru dan poznaje, trebaće više nego mnogo strpljenja...
Biće kako smo glasali.  :)
Neko vole boraniju,
neko vole grašak,
a ja siromašak,
volem paprikašak...

Van mreže YT1TX

  • član SRS
  • aktivan korisnik
  • **
  • Poruke: 54
  • Pozivni znak:
  • Takmičarski znak:
  • Operator: Alex
  • QTH: Beograd, Mirijevo
  • Klasa: 1
  • Radio klub:
Odg: Радно време Савеза
« Odgovor #20 poslato: 26.07.2014 17:34:53 »
Joj čoveče, ti samo širiš negativnu energiju!!! Pomiri se više da tvoja opcija nije prošla pa  ako ne možeš (ili nećeš) da pomogneš ti onda bar ne odmaži. Ovako sa tvojim ciničnim primedbama formalne prirode ne vidim šta želiš da postigneš! Osim toga, koliko sam čuo, na Skupštini nisi baš bio formalista!

73.

Van mreže YT1GTI

  • korisnik
  • aktivan korisnik
  • *
  • Poruke: 46
  • Pozivni znak:
  • QTH: Beograd
  • Klasa: 2
  • Radio klub:
Odg: Радно време Савеза
« Odgovor #21 poslato: 26.07.2014 19:24:05 »
Evo pozitivci se javljaju da legalizuju nerad ...

Ovaj pozitivac se seca digipitera za koji nije dobijena dozvola dok je sadasnji predsednik bio na vlasti 1998-2002 , cak je svoju antenu postavio uzalud , al ga secanje slabo sluzi ... Sad je pozitivac  8)

Van mreže YU2M

  • član SRS
  • aktivan korisnik
  • **
  • Poruke: 544
    • YU2M radioamateur page
  • Pozivni znak:
  • Operator: Nesa
  • QTH: Pančevo
  • Klasa: 1
  • Radio klub:
Odg: Радно време Савеза
« Odgovor #22 poslato: 26.07.2014 20:29:48 »
Oooo Care Aleksandre, širioče pozitivne energije...
Ne znam šta znači to da na Skupštini nisam bio formalista. Bio sam, samo nisam dobio neke odgovore, koji su bili u vezi formalnih pitanja.

U stvari, ne znam ni što se raspravljam sa tobom. Ja te ne poznajem. Ko si u stvari ti? Sa 36 pregleda na QRZ.com, od kojih su 4 moja, ja stvarno ne znam s kim pričam. Čak sam siguran i da sam za tvoj klub uradio toliki broj veza, o kojem ti možeš samo da sanjaš.
A mene je mama učila da ne pričam sa nepoznatim ljudima.
Ciao
Neko vole boraniju,
neko vole grašak,
a ja siromašak,
volem paprikašak...

Van mreže YU2M

  • član SRS
  • aktivan korisnik
  • **
  • Poruke: 544
    • YU2M radioamateur page
  • Pozivni znak:
  • Operator: Nesa
  • QTH: Pančevo
  • Klasa: 1
  • Radio klub:
Odg: Радно време Савеза
« Odgovor #23 poslato: 26.07.2014 20:49:45 »
Za širu javnost:
Nije gospodo problem što "moja" opcija nije prošla. Problemi će tek da nastanu zbog opcije koja je prošla....

Moje "cinične primedbe formalne prirode" samo treba da ukažu da već u startu nije kako treba. Ništa više i ništa manje. Posebna priča su glasnogovornici, koji su nakon izbora vrlo ružno i još ciničnije likovali, delili packe i savete, a sada, kada već na početku mandata kola škripuću i truckaju i kada to postaje očigledno, pozivaju na strpljenje, uzdržanost i toleranciju...
Takvim su delovanjem već odbili neke ljude ( da ne prognoziram, pa da ispadnem lažov) od Saveza, a ako nastave, ko zna na šta će sve izaći...

Moje je osnovno gradjansko pravo da ne verujem u izabranu ekipu, kao i da to nepoverenje javno iznesem. Ne vidim razloga da se bilo ko zbog toga potresa. Ko ne želi, ne mora čitati moje postove, niti celu temu ( forum je to ), ali niko ne može a da ne prihvati fakte:
1. Promena podataka nije registrovana u zakonskom roku i to Savez košta 6000 dinara i
2. Sekretar u ostavci je otišao na godišnji odmor ( što je njegovo pravo ) a novi nije imenovan. I što je najgore, nigde nema informacije od kada do kada u Savezu neće biti nikoga, ko bi izašao u susret članovima.
« Poslednja izmena: 26.07.2014 21:00:12 od strane YU2M »
Neko vole boraniju,
neko vole grašak,
a ja siromašak,
volem paprikašak...

Van mreže YU1TTN

  • korisnik
  • aktivan korisnik
  • *
  • Poruke: 185
  • Pozivni znak:
  • Operator: Filip
  • QTH: Pirot
  • Klasa: 1
  • Radio klub:
Odg: Радно време Савеза
« Odgovor #24 poslato: 26.07.2014 21:29:53 »
Na zvaničnom Twitter nalogu Saveza radio-amatera Srbije od pre dva dana lepo stoji poruka:
Citat
Uskoro očekujte novog sekretara Saveza #radioamateri. Izvršni odbor glasa za njegov izbor.

Kud ste navalili, biće kad bude  8)

Van mreže YU1TA

  • član SRS
  • aktivan korisnik
  • **
  • Poruke: 149
  • Pozivni znak:
  • Operator: Неша
  • QTH: Параћин
  • Klasa: 1
  • Radio klub:
Odg: Радно време Савеза
« Odgovor #25 poslato: 26.07.2014 22:00:22 »
Na zvaničnom Twitter nalogu Saveza radio-amatera Srbije od pre dva dana lepo stoji poruka:
Citat
Uskoro očekujte novog sekretara Saveza #radioamateri. Izvršni odbor glasa za njegov izbor.

Kud ste navalili, biće kad bude  8)


Ја заиста не користим Twiter али суштина се већ види на моје једноставно питање "Да ли неко има информацију о радном времену Савеза или да нису можда на годишњем одмору? На сајту СРС нема никаквог обавештења. Већ 2 дана покушавам да добијем Савез телефоном ради провере документације за издавање лиценце али се нико не јавља ни на један број." добио сам свакакве постове осим једноставног одговора.
Зато да прецизирам питање:
1. Да ли је стручна служба и секретар Савеза на одмору и до када?
2. Да ли је неко преузео коверту са захтевима за лиценце које сам послао испред РК Космос YU1GUV на адресу Савеза или да очекујем да се врати пошиљка?
3. Да ли на форуму присутним члановима руководства Савеза представља проблем или понижење да одговарају на конкретна питања чланова Савеза? Имам питања и у другим темама па их не би понављао овде.
4. Да ли је заиста толико тешко обавештавати чланове о дешавањима у Савезу путем сајта СРС и форума?
Значи не критикујем него само постављам конструктивна питања да бих знао шта и како да радим и шта да кажем члановима клуба.
Унапред се захваљујем на коректној комуникацији.

Van mreže YT1TX

  • član SRS
  • aktivan korisnik
  • **
  • Poruke: 54
  • Pozivni znak:
  • Takmičarski znak:
  • Operator: Alex
  • QTH: Beograd, Mirijevo
  • Klasa: 1
  • Radio klub:
Odg: Радно време Савеза
« Odgovor #26 poslato: 27.07.2014 06:19:08 »
O širioče negativnih vibracija! Mama te očigledno nije naučila osnovama pristojnosti i načina ophođena prema i poznatim, a još pre prema nepoznatim ljudima! Tvoj način komunikacije sa korišćenjem uvredljivih termina i omalovažavanjem sagovornika, na bilo koji način, je meni stran te te molim da tu svoju praksu ne ispoljavaš na meni!
Za one koji me ne znaju, radio amater sam od 1980. počeo u YU7GST, čiji sam član bio do njegovog gašenja iako sam tada već živeo u Beogradu. Potom postajem član YU1EXY, gde sam i dalje aktivan. Član sam kontest tima YT0A. Interesovanja su mi mahom digitalne komuniiacije, konstruktorstvo i mikrotalasi. To koliko imam pregleda na QRZ za moj znak je potpuno irelevantan podatak! Moj znak sam retko koristio u etru, a i tad kad ga koristim to je obično u  digitalnim modovima. Prethodni post je bio moj pokušaj da se diskusija i postovanje okrene u pozitivnom smeru, ali očigledno sam previše idealista! Nastavi i dalje sa prosipanjem odijuma, samo molim te izostavi mene!
73.

Van mreže YU2M

  • član SRS
  • aktivan korisnik
  • **
  • Poruke: 544
    • YU2M radioamateur page
  • Pozivni znak:
  • Operator: Nesa
  • QTH: Pančevo
  • Klasa: 1
  • Radio klub:
Odg: Радно време Савеза
« Odgovor #27 poslato: 27.07.2014 07:34:26 »
Joj čoveče, ti samo širiš negativnu energiju!!! Pomiri se više da tvoja opcija nije prošla pa  ako ne možeš (ili nećeš) da pomogneš ti onda bar ne odmaži. Ovako sa tvojim ciničnim primedbama formalne prirode ne vidim šta želiš da postigneš! Osim toga, koliko sam čuo, na Skupštini nisi baš bio formalista!
Citat
Tvoj način komunikacije sa korišćenjem uvredljivih termina i omalovažavanjem sagovornika, na bilo koji način, je meni stran te te molim da tu svoju praksu ne ispoljavaš na meni!
Drago mi je da postoje ljudi koji nasuprot meni imaju kulturan pristup komunikaciji, šireći pozitivnu energiju.
Drago mi je i da mi je YT0A contest team našao dostojnu zamenu....
Drago mi je i da smo se upoznali. Sada mi se ni mati ne bi ljutila što komuniciramo.
Eto malo pozitivnih vibracija i sa moje strane....

Tvoja bi komunikacija bila pozitivna ( iako si ti ubedjen da jeste) da si je izostavio...
Autor teme je bezazleno pitao kako da sazna kada će Savez biti "dostupan", a nas par je prosulo malo žuči po rukovodstvu....
Autoru teme nije trebalo advokatisanje za IO, već informacija o početku rada sekretarijata. Jedino je to moglo diskusiju da okrene u pozitivnom smeru, a nikako vredjanjem pozivanje na nevredjanje....
Nastavi sa prosipanjem leptirića i cveća, ali izostavi mene...
« Poslednja izmena: 27.07.2014 07:35:57 od strane YU2M »
Neko vole boraniju,
neko vole grašak,
a ja siromašak,
volem paprikašak...

Van mreže YU1TA

  • član SRS
  • aktivan korisnik
  • **
  • Poruke: 149
  • Pozivni znak:
  • Operator: Неша
  • QTH: Параћин
  • Klasa: 1
  • Radio klub:
Odg: Радно време Савеза
« Odgovor #28 poslato: 28.07.2014 10:49:25 »
Пошто нико из руководства није нашао за сходно да објави неко обавештење на ову тему ево информације до које сам дошао "заобилазним" путем:
1. Стручна служба Савеза ради са половином радног времена до доласка новог секретара 01.08.2014. а и одмори су у току. Шта то тачно значи нисам имао жељу да сазнам.
2. Пошту из П.Фаха подиже Петар Филиповић YT1WW QSL менаџер Савеза углавном уторком и четвртком тако да се надам да ће и наши захтеви (послати прошлог уторка) стићи до Савеза.
3. Захтеве би требао да обрађује нови секретар значи после 01.08.2014.
Ово што сам сазнао поделих са вама, можда још неко воли да буде информисан  8)!

Van mreže YU1BBV

  • aktivan korisnik
  • **
  • Poruke: 33
    • Radio klub "Banjica" YU1BBV
  • Pozivni znak:
  • Operator: Radio klub "Banjica"
  • QTH: Beograd - Kumodraž
  • Klasa: -
  • Radio klub:
Odg: Радно време Савеза
« Odgovor #29 poslato: 28.07.2014 22:10:39 »
Neso hvala za informaciju.
Blago nama kad moramo da saznajemo okolo kada radi sekretarijat  :( , a nikakve informacije nema na Sajtu i Forumu SRS-a o radnom vremenu.
Niko od nadleznih se ne oglasava i ne daje nikakvu informaciju.   :-\
Radio klub "Banjica" YU1BBV
Beograd - Kumodraz - KN04GR
Vojvode Stepe 520
tel: 065/3983-790
klub je otvoren: UTORAK i CETVRTAK od 18 - 20.30 c.
web: www.qsl.net/yu1bbv
e-mail: yu1bbv@yahoo.com