HAM radio > Takmičenja

Da li su kontesti za kategoriju koja obuhvata samo FM dovedeni u krizi?

<< < (3/4) > >>

YT9TP:

--- Citat: yu2mex  01.11.2013 09:35:31 ---Problem je što su naši "radioamateri" na 2m kupili kineske ručne uređaje i magnetnu antenu i zovu se radio amateri, to je oprema koja samo može da služi kao besplatan radio telefon i to preko repetitora.

--- Kraj citata ---

Da, ali niko ne može da im nameće kakvim oblikom radioamaterizma žele da se bave. Vrlo je opasno vrednostno deliti radiomatere po tome šta ih interesuje ili čime se bave. To je stvar ličnih interesovanja i mogućnosti.

Ako organizaciji treba određeni profil ljudi ona mora da ih napravi tako što će da aktivnostima privlači nove članove, tako što će im omogućiti uslove da uče i rade, i da što više toga saznaju i probaju.

Nažalost, Aktivnosti Saveza su svedene na naplatu članarine i zato su u nekom momentu je odlučili da žele da u svoje redove primi svakoga po i CB-aše pa su to i dobili. Ali krivica nije na tim CB-ašima. Oni se ljudi bave onim što njih zanima i onako kako su naučili. Kriv je Savez što ih nije naučio drugačije.

YT1JB:
Slažem se sa Peđinim mišljenjem, a lično mislim da FM i nije za takmičenje. Mi u Arilju YU1AIF, kad god smo radili UKT takmičenje, radili smo samo CW i SSB.

YU1RA:

--- Citat: YT9TP  01.11.2013 16:50:48 ---Koliko vidim skoro sav novac koji se prikupi od članarina i drugih dažbina se spiska na plate i zabavu nekolicine.

--- Kraj citata ---
Mozes li ovu tvrdnju da potkrepis barem nekim cinjenicama? Napisao sam cinjenicama, a ne "rekao...", "cuo ...." itd.

YT9TP:
Naravno. Čekam da Savez konačno objavi finansijske izveštaje pa da svi članovi imaju uvid u to na šta se troše pare. Uputio sam Savezu zahtev da to uradi ali oni izgleda nemaju nameru da ispoštuju svoju ZAKONSKU obavezu.

RoRa:
Finansijski izveštaji Saveza su sastavni deo materijala (pisanog- u elektronskoj formi) za svaku godišnju Skupštinu Saveza. I ne samo to, postoji i predlog plana prihoda i trošenja za tekuću godinu. Naravno, takav plan skupština mora da prihvati.

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

[*] Prethodna strana

Idi na punu verziju