Autor Tema: Rec-dve o Kineskim uredajima  (Pročitano 24689 puta)

Van mreže E73DMB

  • korisnik
  • posetilac
  • *
  • Poruke: 17
  • Pozivni znak:
  • QTH: BIjeljina
  • Klasa: -
Rec-dve o Kineskim uredajima
« poslato: 12.06.2014 23:07:54 »
Postalo je smor i  dosadno  da slusam radio amatere sto svaki cas vicu kao imam Kineza Baofeng itd da vidim dali imam prolaz na repetitor itd,kao da imaju mečku sto igra  :o   Kao prvo 96% posto nemoze da osjeti razliku dali je Kinez ili ne i kao nesto losiji je od starijih brendiranih uređaja jel ?!!!??!!  Za te pare ne da nije losiji nego nas je "bog pogledao" kad su Kinezi poceli da prave ove stvari koje ce biti napokon dostupne svima a ne za paprenu cenu koju nije mogao priustiti ne bas svako.  Neka se napokon ovo popularise među  omladinom koja nema finansije kao mi stariji, Za 50 Evra dva repetitiora slusam UHF/VHF  kao gospodin covjek,kad sam u prirodi upalim radio i kad me neko pozove automatski se gasi,ima svjetlo opasnost blinkajuce-obicno,bla bla.. Sta hocete vise za te pare da Vas neko u straznjicu  ljubi a o gabaritima uređaja da nepricamo...   8)

Markoni

  • Gost
Odg: Rec-dve o Kineskim uredajima
« Odgovor #1 poslato: 16.06.2014 16:25:53 »
 Imao sam Zontona 999G i prilicno sam bio zadovoljan sa njim sto se tice baterije , audio , i prijem/predaja jedan od boljih kineskih uredjaja za male pare , takodje mislim da i wouxun nije los jeste malo skuplji ali sasvim pristojan. Baofeng ili Jaofeng  :D sam imao prilike da vidim ali nije mi se dobao konkretno uv5r, ovi ostali B5 ili B6  ne izgledaju lose ali sam cuo da je to isti uredjaj kao uv5r samo u drugacijem kucistu.Prijemnik je dosta osetljiv na smetnje u gradu sve i svasta cuje , na spoljnoj anteni je gluv totalno.Sve u svemu za te pare nema dobar polovan uredjaj i mislim da nije losa varijanta za nekoga ko nije previse zahtevan.Mozda uzmem jedan cisto da imam duoband uredjaj sa vfo da mogu da isprobam nesto na brzinu kada mi zatreba.