HAM radio > Repetitori

RU692

<< < (3/6) > >>

YU1TTN:
YT2CQ najbolje je da pitaš ljude koji održavaju taj repetitor ;) Ja nisam među njima.


YU1RA:

--- Citat: YU1TTN  07.01.2013 01:06:36 ---RU692 je svakako radio amaterski repetitor, ne koristi ga neka služba ili udruženje.


73,
Filip YU1TTN

--- Kraj citata ---

Filipe, ja znam da to nije amaterski repetitor, a neznam na osnovu cega si ti zakljucio da jeste ?

YU1TTN:
Kolega, repetitor je svakako amaterski, postavili su ga radio amateri - koriste ga radio amateri.
Što se tiče radnih frekvencija one su u skladu sa IARU regionom 1 (link), ali u konfliktu sa domaćim pravilnikom o repetitorima iz 2008. godine (link).
(Ne znam.)


Svako dobro,
Filip YU1TTN

YU1TTA:
Kolega YU1RA, reci ti meni da li vecina radio amatera koja ima kablovsku televiziju moze da koristi repetitor R6? Ne moze, e sada te ja pitam da li se radio amateri treba da se pobune zbog kablovskog kanala S06 koji ide preko kabla? naravno da ne, zato sto radio-amateri dele frekvencije za ostalim sluzbama ne koriste samo amateri, amaterske frekvencije sto ti je i pitanje koje se nalazi kada se polaze za II klasu radio-amatera.

YU1RA:

--- Citat: YT1BMC  10.01.2013 18:25:30 ---Kolega YU1RA, reci ti meni da li vecina radio amatera koja ima kablovsku televiziju moze da koristi repetitor R6? Ne moze, e sada te ja pitam da li se radio amateri treba da se pobune zbog kablovskog kanala S06 koji ide preko kabla? naravno da ne, zato sto radio-amateri dele frekvencije za ostalim sluzbama ne koriste samo amateri, amaterske frekvencije sto ti je i pitanje koje se nalazi kada se polaze za II klasu radio-amatera.

--- Kraj citata ---

E prijatelju u zabludi si, pa si izveo pogresan zakljucak.
Pomenuti R6 radi na u opsegu koji je dodeljen na upotrebu amaterskoj sluzbi na primarnoj osnovi, pa drugim korisnicima nije dozvoljeno da prave smetnje sluzbi koja ima pravo primarnog koriscenja.
Uzgred, kablovski operateri nisu navedeni u Planu namene RF opsega.
U vise navrata RATEL je, kada mu je smetnja prijavljena, reagovao i kablovski operater je morao da otkloni smetnju.
Prema tome, ako si takav problem (smetnju) registrovao, molim te da se obratis Savezu radio-amatera ili direktno RATEL-u.

Pozdrav
Sinisa

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

[*] Prethodna strana

Idi na punu verziju