Autor Tema: Isključenje sa foruma  (Pročitano 44368 puta)

Van mreže YU1VI

  • korisnik
  • aktivan korisnik
  • *
  • Poruke: 76
  • Pozivni znak:
  • Operator: Šeki
  • QTH: Beograd
  • Klasa: 1
  • Radio klub:
Isključenje sa foruma
« poslato: 06.05.2014 21:47:31 »
Zbog samovoljnog ponašanja administratora foruma i selektivnog i neopravdanog isključivanja korisnika od strane Izvršnog odbora SRS-a
a bez obrazloženja ja se odjavljujem sa ovog foruma.Sva moja pisanja uklonite sa sajta.

Do nekog novog rukovodstva.

YU1VI Šeki

Van mreže Administrator

  • Administrator
  • aktivan korisnik
  • *****
  • Poruke: 50
    • Savez radio-amatera Srbije
Odg: Isključenje sa foruma
« Odgovor #1 poslato: 06.05.2014 22:10:53 »
Odluku o isključenju sa foruma izglasao je IO, tako da nije samovolja administratora. To mogu potvrditi članovi IO i sam predsednik Saveza. Isključenom korisniku, posle više upozorenja da se predstavi, predočeno je da će njegovo isključenje biti na glasanju IO.

Van mreže YU2M

  • član SRS
  • aktivan korisnik
  • **
  • Poruke: 544
    • YU2M radioamateur page
  • Pozivni znak:
  • Operator: Nesa
  • QTH: Pančevo
  • Klasa: 1
  • Radio klub:
Odg: Isključenje sa foruma
« Odgovor #2 poslato: 07.05.2014 00:42:43 »
Odluku o isključenju sa foruma izglasao je IO, tako da nije samovolja administratora. To mogu potvrditi članovi IO i sam predsednik Saveza. Isključenom korisniku, posle više upozorenja da se predstavi, predočeno je da će njegovo isključenje biti na glasanju IO.
Uuuuuuffffff, fuj....
Neko vole boraniju,
neko vole grašak,
a ja siromašak,
volem paprikašak...

YT1GTI

  • Gost
Odg: Isključenje sa foruma
« Odgovor #3 poslato: 07.05.2014 01:00:39 »
Odluku o isključenju sa foruma izglasao je IO, tako da nije samovolja administratora. To mogu potvrditi članovi IO i sam predsednik Saveza. Isključenom korisniku, posle više upozorenja da se predstavi, predočeno je da će njegovo isključenje biti na glasanju IO.
Uuuuuuffffff, fuj....

Ja ne znam sta sada da napisem , da moze da stane u par recenica , a da ne bude toliko ruzno i beozbrazno da ne opsujem nesto i da ne prekrsim neko pravilo foruma ...

Tako da cu u sebi ipak da kazem sta mislim , a vecina moze da pretpostavlja ...





Sta mislite o tome da se ovi gosti malo udalje sa foruma ? I oni su anonimni ! Zasto da neki tamo gosti citaju moje poruke kao ne anonimnog clana ?

Dodju gosti , opipaju situaciju , i odu ...

Pretpostavljam da je vecina ovih "gostiju" bila na skupstini ...     

I sta je bilo sa tim glasanjem o izbacivanju clana sa foruma ? Gde je POLL  ? Administratore , radi svoj posao .. pitaj ljude sta hoce  a ne IO , IO dodje i ode , a ljudi ostaju ... Neka glasaju clanovi foruma o izbacivanju !

« Poslednja izmena: 07.05.2014 02:00:02 od strane YT1GTI »

Van mreže YT9TP

  • član SRS
  • aktivan korisnik
  • **
  • Poruke: 724
  • Portable, mobile, QRP
    • http://www.yt9tp.iz.rs
  • Pozivni znak:
  • Operator: Peđa
  • QTH: Užice
  • Klasa: 1
  • Radio klub:
Odg: Isključenje sa foruma
« Odgovor #4 poslato: 07.05.2014 08:39:53 »
Forum je otvoren i citanje je dozvoleno svima. Registracija je ptorebna da bi se pisalo na forumu.

Jel se ti to salis da IO treba da korisiti opciju za glasanjena forumu? Imaju oni efikasnije metode.

To da clanovi foruma glasaju da li ce neko biti izbacen ili ne jos nisam cio da se desilo i na jednom forumu. O tome odlucuje administracija, u ovom slucaju IO.

Ako imas primedbne na njiov rad zna se kako se to resava. Ovo sto radis je kontraproduktivno.

YT1GTI

  • Gost
Odg: Isključenje sa foruma
« Odgovor #5 poslato: 07.05.2014 11:57:56 »

Jel se ti to salis da IO treba da korisiti opciju za glasanjena forumu? Imaju oni efikasnije metode.

Ako imas primedbne na njiov rad zna se kako se to resava. Ovo sto radis je kontraproduktivno.

Ma ne pricam o IO , nego o clanovima foruma sto se glassanja tice  .   IO moze da odlucuje dok je na vlasti i to shodno pravilima ( koja je sam prekrsio ) , a sobzirom da nece jos dugo , onda ce se sve te vase "odluke" ponistiti jer nemaju veze sa pravilnikom .

 80 % ljudi bi glasalo protiv vase odluke , i sve bi vam bilo receno ...

Glasanje sam predlozio da bi se clanovi izjasnili , kako je normalno u ovakvim "zatvorenim" zajednicama ...

Isto kao i sto ce predlog statuta da se stavi svima na uvid i raspravu tj glasanje , tako treba i za ovakve stvari .

Oteraste sve normalne ljude sa foruma vasim "radom" , i ja razmisljam o zakljucavanju aktivnosti do novog rukovodstva ( bar javnih , tajne vecere ce biti aktuelne uvek )

Van mreže YT1JB

  • Boban Jovanović YT1JB
  • aktivan korisnik
  • **
  • Poruke: 340
  • Pozivni znak:
  • Operator: Boban
  • QTH: Arilje
  • Klasa: 1
  • Radio klub:
Odg: Isključenje sa foruma
« Odgovor #6 poslato: 07.05.2014 12:10:33 »
Ma ne pricam o IO , nego o clanovima foruma sto se glassanja tice  .
Glasanje sam predlozio da bi se clanovi izjasnili , kako je normalno u ovakvim "zatvorenim" zajednicama ...

Postoji li bar jedan forum na svetu gde njegovi članovi glasaju za odluke osnivača, vlasnika, moderatora foruma? Ja nisam čuo.
Navedi jednu takvu zajednicu, ili smo mi jedina normalna.

Isto kao i sto ce predlog statuta da se stavi svima na uvid i raspravu tj glasanje , tako treba i za ovakve stvari .

Pogrešna informacija. Na uvid je jedno, rasprava drugo, a glasanje nešto treće. Na uvid će biti svima, članovima i gostima, na raspravu samo članovima, a glasaće samo delegati, predstavnici, ispred svojih radio-klubova, a nikako svi i nikako članovi foruma.

razmisljam o zakljucavanju aktivnosti do novog rukovodstva

Jedva čekam novo rukovodstvo pa da registrujem nekoliko anonimnih pseudonima kao korisničkih imena i postavljam nezgodna pitanja, a i da glasam o svakom predlogu koji lično zatražim da se stavi na glasanje na forumu 8)

YT1GTI

  • Gost
Odg: Isključenje sa foruma
« Odgovor #7 poslato: 07.05.2014 12:17:27 »
Ma ne pricam o IO , nego o clanovima foruma sto se glassanja tice  .
Glasanje sam predlozio da bi se clanovi izjasnili , kako je normalno u ovakvim "zatvorenim" zajednicama ...

Postoji li bar jedan forum na svetu gde njegovi članovi glasaju za odluke osnivača, vlasnika, moderatora foruma? Ja nisam čuo.
Navedi jednu takvu zajednicu, ili smo mi jedina normalna.


Pogledaj bilo koji forum udruzenja gradjana , pa onda pricaj ... Vidim da nisi ucestvovao na zatvorenim forumima kao ovaj  .

 Drugo forum NIJE vlasnistvo IO , niti je forum vlasnistvo moderatora , niti administratora , forum je vlasnistvo udruzenja gradjana govorim 10-ti put vec . Tvoj je koliko je i moj i Vemicev ...

Van mreže YT1JB

  • Boban Jovanović YT1JB
  • aktivan korisnik
  • **
  • Poruke: 340
  • Pozivni znak:
  • Operator: Boban
  • QTH: Arilje
  • Klasa: 1
  • Radio klub:
Odg: Isključenje sa foruma
« Odgovor #8 poslato: 07.05.2014 12:24:06 »
Ovaj forum uopšte nije zatvoren. Nije moj, ni tvoj, ali je neko izabran i povereno mu da ga održava. Kad bude drugi izabran, isto to će raditi na svoj način.

Van mreže YT9TP

  • član SRS
  • aktivan korisnik
  • **
  • Poruke: 724
  • Portable, mobile, QRP
    • http://www.yt9tp.iz.rs
  • Pozivni znak:
  • Operator: Peđa
  • QTH: Užice
  • Klasa: 1
  • Radio klub:
Odg: Isključenje sa foruma
« Odgovor #9 poslato: 07.05.2014 12:36:00 »
onda ce se sve te vase "odluke" ponistiti jer nemaju veze sa pravilnikom .

Citat
80 % ljudi bi glasalo protiv vase odluke , i sve bi vam bilo receno ...

Izgleda da se me pomešao sa nekim,. Ja nisam u IO, niti sam na bilo kojoj funkciji uopšte niti zastupam IO niti se u nekim stvarime slažem sa odlukama IO. Stoga, ne vidim razlog da mene trpaš među njih.

Postoji li bar jedan forum na svetu gde njegovi članovi glasaju za odluke osnivača, vlasnika, moderatora foruma? Ja nisam čuo.
Navedi jednu takvu zajednicu, ili smo mi jedina normalna.

Pogledaj bilo koji forum udruzenja gradjana , pa onda pricaj ... Vidim da nisi ucestvovao na zatvorenim forumima kao ovaj  .

 Drugo forum NIJE vlasnistvo IO , niti je forum vlasnistvo moderatora , niti administratora , forum je vlasnistvo udruzenja gradjana govorim 10-ti put vec . Tvoj je koliko je i moj i Vemicev ...

Znaš kako, ovo što ti pričaš nema veze sa vezom. Evo ja sam u forumskom svetu otkako on postoji ovde kod nas, podigao sam, administrirao gomilu foruma raznih namena, član sam velikog broja foruma, i ako neko zna kako funkcioniu forumu ja bi trebalo da spadam utake. Nikad nisam video ništa ni blizu ovome što ti pričaš.

Štaviše ovo što zagovaaš je besmisleno. Ovo j eforum SRS koji je prema Statutu pokrenuo IO SRS i prema Statutu njiem i upravlja. Po Statutu SRS ne postoji nikakav način da pojedinac učestvuje u donošenju odluka. To rade samo i isključivo ovlašćeni predstanici članova i to na Skupštini. Ne vidim razlog zašto bi drugačiej bilo sa fourmom.

Kad se već toliko pozivaš na pravial foruma tamo piše:

Citat
- Svaki korisnik ima pravo na pomoć moderatora i administratora.
Ukoliko korisnik ne može da reši problem bilo koje vrste vezano za forum, a odgovor ne može da pronadje u odgovorima na najčešća pitanja, može se obratiti za pomoć moderatoru ili administratoru foruma. Pomoć može potražiti korišćenjem privatne poruke.

Citat
- Zabranjeno je ulaziti u diskusije sa administratorima i moderatorima o gore postavljenim tačkama.
Administratori i moderatori imaju ekskluzivno pravo da uredjuju forum prema sopstvenom nahodjenju i slobodnoj proceni i nisu dužni da daju objašnjenja niti pravdaju svoje akcije i postupke.

Prema ovome, ako nisi zadovoljan nekim postupkom administratora, možeš im se obratiti privatnom porukom i pokušati da tako razrešiš problem. Ako to ne ide, onda se moraš obratiti direktno IO SRS, a ako ni to ne pomogne, onda ti ne preostaje niša drugo nego da problem izneseš pred Skupštinu.

YT1GTI

  • Gost
Odg: Isključenje sa foruma
« Odgovor #10 poslato: 07.05.2014 21:18:26 »
Prema ovome, ako nisi zadovoljan nekim postupkom administratora, možeš im se obratiti privatnom porukom i pokušati da tako razrešiš problem. Ako to ne ide, onda se moraš obratiti direktno IO SRS, a ako ni to ne pomogne, onda ti ne preostaje niša drugo nego da problem izneseš pred Skupštinu.

Nema potrebe , vide ljudi sta i kako se radi ...

YT1GTI

  • Gost
Odg: Isključenje sa foruma
« Odgovor #11 poslato: 15.05.2014 01:44:59 »
Ovaj forum uopšte nije zatvoren. Nije moj, ni tvoj, ali je neko izabran i povereno mu da ga održava. Kad bude drugi izabran, isto to će raditi na svoj način.

Kako nije zatvoren kad samo radiomateri mogu da budu clanovi ?  Niko sa strane a da nije radioamater ne moze da se registruje , tako da je zatvoren tip foruma ...

Van mreže YU1AR

  • korisnik
  • posetilac
  • *
  • Poruke: 5
  • Pozivni znak:
  • Operator: Preda
  • QTH: Smederevska Palanka
  • Klasa: 1
  • Radio klub:
Odg: Isključenje sa foruma
« Odgovor #12 poslato: 16.05.2014 17:40:09 »
Šta traže neki kao što ti kažeš ako nisu radio amateri na forumu.
Nas zanimaju radio amaterske teme a ne neke druge.Gospodine Jovanoviću sasvim ste u pravu.
73 YU1AR.

YT1GTI

  • Gost
Odg: Isključenje sa foruma
« Odgovor #13 poslato: 26.05.2014 11:26:01 »
Šta traže neki kao što ti kažeš ako nisu radio amateri na forumu.
Nas zanimaju radio amaterske teme a ne neke druge.Gospodine Jovanoviću sasvim ste u pravu.
73 YU1AR.

A buduci radioamateri ?

Van mreže YU1RA

  • član SRS
  • aktivan korisnik
  • **
  • Poruke: 225
  • Pozivni znak:
  • Takmičarski znak:
  • QTH: Beograd
  • Klasa: 1
  • Radio klub:
Odg: Isključenje sa foruma
« Odgovor #14 poslato: 26.05.2014 22:38:14 »
Šta traže neki kao što ti kažeš ako nisu radio amateri na forumu.
Nas zanimaju radio amaterske teme a ne neke druge.Gospodine Jovanoviću sasvim ste u pravu.
73 YU1AR.

A buduci radioamateri ?
Forum je javan. I neregistrovani clanovi mogu sve da citaju.