Savez radio-amatera Srbije > Radio klubovi

Promena znakova radio-klubova

(1/5) > >>

YU1TTA:
Moj predlog je vezan za znakove radio-klubova, mozda nije na mestu i tesko je izvodljiv s ozbirom da vecina klubova dugo koristi svoje znakove ali eto cisto predlog.

Ja smatram da su klubovi zauzeli veliki deo sulfiska YU1, i moj predlog je da kao u Bugarskoj, i verovatno jos nekim zemljama Klubovi obuhvataju YU1KXX ili YU1CXX mislim da tu ima sasvim dovoljno prostora da se pored K ili C koji bi bio pocetni u sulfiksu izaberu 2 slova.

Jos jednom kazem mozda moj predlog nije na mestu, i tesko bi se verovatno klubovi odrekli svojih znakova koje imaju ali eto cisto predlog.

YT9TP:
RAzvodjice to admin kad vidi, valjda.

Najpre, pitanje je sta je cilj te promene sapozivnim znakovima i koliko bi to imalo smisla raditi kada je ionako potpuni haos u dodeli znakova koji je nastao jer smo nasledili YU/YT i nismo imali mogunosti da menjamo metodologiju dodele znakova unesto msisleno zboggomiel vec postojecih YU i YT nakova.

Mislim da bi red mogao da se napravi smao ako bi se desilo da nam uzmu YU/YT i daju nam neki novi egzoticni prefiks, jer bi data mogli da krenemo iz pocetka i ustanovimo jasna i smislena pravila za dodelu pozivnih znakova - najpre kroz teritorijalnu podelu, pa podelu o klasama ukljucujuci i kupske znoakove i licence koje imaju operatori kao sto je to nekad bilo.

YT1JB:
Ideja lepa da je sprovedena planski nekad davno. Sad, mislim nemoguće i nepraktično. Zamisli da neki od poznatih radio klubova, npr. YU1EXY postane YU1KGB, ili YU1FJK postane YU1CIA i sl. Primeri su ilustrativno dati i svaka sličnost je slučajna.

YU1TTA:
Slazem se sa obojicom da je to trebalo ranije da se sprovede ili kao sto Pedja kaze ako se nekada bude menjao prefiks da se to treba odraditi.

YU1RA:
Od rodjenja sam promenio 3 drzave, ne sopstvenom voljom, SFRJ-SCG-DZSCG a danas zivim u Srbiji.

Neki klubski pozivni znakovi datiraju jos od pre 60 i vise godina, "preziveli" u 4 drzave (i FNRJ), a nisu menjani - zbog cega bi ih bas sada menjali?
Ko nije upoznat: Slovenija, Hrvatska, BiH su ostavile klubske znakove sa sufiksima iz FNRJ i SFRJ.

Da li mi treba da unistavamo sopstvenu radio-amatersku istoriju?

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

Idi na punu verziju