Autor Tema: Prijavljivanje na forum  (Pročitano 77492 puta)

Van mreže YT1BN

  • korisnik
  • posetilac
  • *
  • Poruke: 10
  • Pozivni znak:
  • Operator: Blaza
  • QTH: Niš
  • Klasa: 1
  • Radio klub:
Odg: Prijavljivanje na forum
« Odgovor #30 poslato: 15.04.2014 04:05:10 »
 Evo ja sam se uspesno ulogovao (YT1BN), nema vise razloga za brigu oko prijavljivanja. Da budem iskren e-mail jos nisam dobio a adresa je ispravna, proverio sam, a i ne treba mi vise.

Pozdrav svima 73 de YT1BN
FREETOAIR

Van mreže YT9TP

  • član SRS
  • aktivan korisnik
  • **
  • Poruke: 724
  • Portable, mobile, QRP
    • http://www.yt9tp.iz.rs
  • Pozivni znak:
  • Operator: Peđa
  • QTH: Užice
  • Klasa: 1
  • Radio klub:
Odg: Prijavljivanje na forum
« Odgovor #31 poslato: 15.04.2014 10:34:19 »
Bobane, sto ne napravis da ko se registruje moze i da se uloguje samo da mu pisanje bude ograniceno dok ga ne proverite. Tako ce biti manje zabuna.

Na ekim forumima postoji obicaj da novi korisnici moraju da se predstave u forumu posebno namenjenom za to da bi dobili pun pristup. To cak i moze da bude prilicno korisno, da se ne poznajemo samo po pozivnim znakovima ili nadimcima.

Idealno bibilo da se nalozi povezu sa srs adresarom tako da se lako moze videti ko je ko cak i ako koristi neki nadimak.

Van mreže YT1JB

  • Boban Jovanović YT1JB
  • aktivan korisnik
  • **
  • Poruke: 340
  • Pozivni znak:
  • Operator: Boban
  • QTH: Arilje
  • Klasa: 1
  • Radio klub:
Odg: Prijavljivanje na forum
« Odgovor #32 poslato: 15.04.2014 10:37:21 »
Svakodnevno dobijamo gomilu bot registracija i bio bi veliki posao stalno to brisati, čak i uz tu opciju. Sa registracijom dosadašnjih 200+ korisnika, samo jedan je imao "problem" zbog nedovoljnog poznavanja rada na računaru, a poslednji pomenuti uopšte nije ni imao problem. Rekoh, samo je trebalo sačekati da bude odobren, a odobren je u roku od sat-dva.

Van mreže YT9TP

  • član SRS
  • aktivan korisnik
  • **
  • Poruke: 724
  • Portable, mobile, QRP
    • http://www.yt9tp.iz.rs
  • Pozivni znak:
  • Operator: Peđa
  • QTH: Užice
  • Klasa: 1
  • Radio klub:
Odg: Prijavljivanje na forum
« Odgovor #33 poslato: 15.04.2014 10:39:27 »
Ne znam sto su se tako ostrvili botovi. Ja administriram par mnogo vecih foruma i nemam tako velikih problema.

Van mreže YU1TTN

  • korisnik
  • aktivan korisnik
  • *
  • Poruke: 185
  • Pozivni znak:
  • Operator: Filip
  • QTH: Pirot
  • Klasa: 1
  • Radio klub:
Odg: Prijavljivanje na forum
« Odgovor #34 poslato: 15.04.2014 12:20:27 »
Prilikom registracije potrebno je da se prođe captcha test. Ako ga previše botova zaobilazi, možda treba staviti neki teži.


73,
Filip YU1TTN

Van mreže YT9TP

  • član SRS
  • aktivan korisnik
  • **
  • Poruke: 724
  • Portable, mobile, QRP
    • http://www.yt9tp.iz.rs
  • Pozivni znak:
  • Operator: Peđa
  • QTH: Užice
  • Klasa: 1
  • Radio klub:
Odg: Prijavljivanje na forum
« Odgovor #35 poslato: 15.04.2014 13:10:10 »
Ja sma to rešavao na forumima tako što malo prepravim obrazac za registraciju tako da originalno polje za imejl bude skriveno ali postoji a dodam novo polje neinventivnog imena (promenljivog) koje se korisniku prikazuje kao polje za imejl.

Inda u skripti registraciju proveravam tako da imejl polje obavezno mora da bude prazno (jer ga čovek ne može popuniti nego samo robot koji poppunjava naslepo) a imejl uzimam iz dodatnog polja. Taj test roboti ne prolaze.

Van mreže YU1TTN

  • korisnik
  • aktivan korisnik
  • *
  • Poruke: 185
  • Pozivni znak:
  • Operator: Filip
  • QTH: Pirot
  • Klasa: 1
  • Radio klub:
Odg: Prijavljivanje na forum
« Odgovor #36 poslato: 15.04.2014 13:16:05 »
Da, to je još bolje rešenje Peđa! Nema potrebe da se čačkaju i instaliraju moduli, samo se prepravi par linija koda ;)


73,
Filip YU1TTN

yu1sx

  • Gost
Odg: Prijavljivanje na forum
« Odgovor #37 poslato: 15.04.2014 13:29:34 »
Zdravo svima!

Izgleda da postoji problem sa sajtom i/ili forumom.

http://yandex.com/infected?l10n=en&url=yu1srs.org.rs

Na toj stranici klik na "More information" otvara detaljnije objašnjenje, gde se između ostalog kaže da je sajt saveza proveren "pre manje od tri dana" i da je detektovan zaražen sadržaj. Činjenica da je sajt na crnoj listi uzrokuje i upozorenje na potencijalnu opasnost prilikom pristupa korisnicima WOT (Web of Trust):

https://www.mywot.com/en/scorecard/yu1srs.org.rs

Pozdrav!

Van mreže YU1VI

  • korisnik
  • aktivan korisnik
  • *
  • Poruke: 76
  • Pozivni znak:
  • Operator: Šeki
  • QTH: Beograd
  • Klasa: 1
  • Radio klub:
Odg: Prijavljivanje na forum
« Odgovor #38 poslato: 17.04.2014 04:53:35 »
Molio bih da mi pojasnite žašto određeni ljudi nemogu da se registruju na forum?
Konkretno je reč o korisniku *******.

Šta u ovom imenu nije u redu?

Da li u imenu mora da se objasni na šta ime upućuje ili je slobodna volja?
Koliko sam ja razumeo ime ne sme biti uvredljivo i ne sme upućivati  na neku komercijalnu aktivnost.
Sve ostalo je slobodna volja.
Takođe nigde nisam našao da je uslov da je čovek i radio-amater.
Ako jeste onda zašto?

Molim Vas da detaljno nedvosmisleno opišete kriterijum po ovom pitanju.

Šta tačno znači ova rečenica?

Administratori i moderatori imaju ekskluzivno pravo da uredjuju forum prema sopstvenom nahodjenju i slobodnoj proceni i nisu dužni da daju objašnjenja niti pravdaju svoje akcije i postupke.

Gospodo ovaj sajt je kako reče neko od vas vlasništvo Saveza Radio-Amatera Srbije, ali ste čini mi se zaboravili da je taj isti Savez vlasništvo nas amatera.
Prema tome vaša sopstvena tumačenja i slobodnu procenu  ostavite za vaše privatne sajtove, te shodno tome odluke po ovom pitanju ne donosite Vi nego mi,
a mi smo Savez Radio-Amatera Srbije.

Ako želite da znate šta znači ime ******* stojim na raspolaganju.

     YU1VI Šeki

Van mreže Administrator

  • Administrator
  • aktivan korisnik
  • *****
  • Poruke: 50
    • Savez radio-amatera Srbije
Odg: Prijavljivanje na forum
« Odgovor #39 poslato: 17.04.2014 09:53:39 »
Molio bih da mi pojasnite žašto određeni ljudi nemogu da se registruju na forum?
Konkretno je reč o korisniku *******.
Prekršiću Pravila foruma da se ne raspravljam sa članovima i sam sebi dodeliti opomenu, ali ću ti objasniti.
******* nije korisnik niti "odredjeni čovek", već izmišljena, neregistrovana i najavljena grupacija o kojoj ne znamo ništa na forumu.
Ako je čovek, onda neka se on lično javi, a ne preko zastupnika, jer prema Pravilima foruma, "Korišćenje više naloga na forumu se smatra zloupotrebom".

Takođe nigde nisam našao da je uslov da je čovek i radio-amater.
Ovo je forum Saveza radio-amatera Srbije. Da IO SRS nije tolerantan po tom pitanju, niko ko nije član Saveza ne bi mogao biti ni član ovog foruma, jer je ovo zvaničan forum Saveza, pored liste yu0s i sajta, a ne privatnih neformalnih udruženja.

Šta tačno znači ova rečenica?
Administratori i moderatori imaju ekskluzivno pravo da uredjuju forum prema sopstvenom nahodjenju i slobodnoj proceni i nisu dužni da daju objašnjenja niti pravdaju svoje akcije i postupke.
Da, zato sam sad ekskluzivno prekršio pravilo i objašnjavam trivijalne stvari. IO SRS postavlja administratora koji radi kako mu se kaže i za to odgovara onom ko ga je postavio.

Gospodo ovaj sajt je kako reče neko od vas vlasništvo Saveza Radio-Amatera Srbije, ali ste čini mi se zaboravili da je taj isti Savez vlasništvo nas amatera.
Prema tome vaša sopstvena tumačenja i slobodnu procenu  ostavite za vaše privatne sajtove, te shodno tome odluke po ovom pitanju ne donosite Vi nego mi,
a mi smo Savez Radio-Amatera Srbije.
Bilo bi malo previše da sazivamo skupštinu za svakog pojedinca koji krši jasno definisana i istaknuta Pravila ponašanja na ovom forumu. Zato je Skupština ima izvršne organe. Pročitajte Statut.

Ako želite da znate šta znači ime ******* stojim na raspolaganju.
Zašto bi to bilo koga zanimalo? Takvih kriptičnih imena forum dobija na destine svaki dan kao zahtev za registraciju. Interesantnije bi bilo objasniti zašto je teško poštovati Pravila ponašanja i biti korektan u diskusiji.

Inače, "*******" ma šta to bilo, je registrovan što se može proveriti ako kliknete OVDE. Dakle, ova primedba i napad su ponovo bili neosnovani.

amrakom

  • Gost
Odg: Prijavljivanje na forum
« Odgovor #40 poslato: 17.04.2014 12:45:44 »
Pozdrav svima.
Posle malo peripetija i insistiranja, registracija mi je prihvaćena. Nastojaću da konstruktivnim diskusijama i predlozima, dam svoj skromni doprinos poboljšanju i unapređenju Radio-amaterskih tema i aktivnosti.
Zahvaljujem se na poverenju.

73 de *******

yu1sx

  • Gost
Odg: Prijavljivanje na forum
« Odgovor #41 poslato: 17.04.2014 13:46:06 »
Ako želite da znate šta znači ime ******* stojim na raspolaganju.

Želimo! :)

amrakom

  • Gost
Odg: Prijavljivanje na forum
« Odgovor #42 poslato: 17.04.2014 16:14:23 »
Ako želite da znate šta znači ime ******* stojim na raspolaganju.

Želimo! :)

Obzirom na nedoumice i nagadjanja oko korisničkog imena "*******", otkloniću sve nejasnoće. Odabrao sam ga kao skraćenicu  izvedenu iz izraza "AMATERSKE RADIO KOMUNIKACIJE".

YT1GTI

  • Gost
Odg: Prijavljivanje na forum
« Odgovor #43 poslato: 17.04.2014 16:44:52 »
Ako želite da znate šta znači ime ******* stojim na raspolaganju.

Želimo! :)

Obzirom na nedoumice i nagadjanja oko korisničkog imena "*******", otkloniću sve nejasnoće. Odabrao sam ga kao skraćenicu  izvedenu iz izraza "AMATERSKE RADIO KOMUNIKACIJE".

Vecina je pomislila da je neka sekta u pitanju  ;D  ... sad mozemo da odahnemo :)

 Pozdrav za mog druga sa faksa :)

Van mreže YU1TA

  • član SRS
  • aktivan korisnik
  • **
  • Poruke: 149
  • Pozivni znak:
  • Operator: Неша
  • QTH: Параћин
  • Klasa: 1
  • Radio klub:
Odg: Prijavljivanje na forum
« Odgovor #44 poslato: 17.04.2014 17:57:58 »
Kad su ovakva "tajna" ili "sektaška" imena korektno bi bilo da se član predstavi da mi ostali koji ne krijemo identitet znamo s kim razmenjujemo mišljenja na forumu.