Autor Tema: Poboljšanje pravila foruma  (Pročitano 41853 puta)

Van mreže YT9TP

  • član SRS
  • aktivan korisnik
  • **
  • Poruke: 724
  • Portable, mobile, QRP
    • http://www.yt9tp.iz.rs
  • Pozivni znak:
  • Operator: Peđa
  • QTH: Užice
  • Klasa: 1
  • Radio klub:
Poboljšanje pravila foruma
« poslato: 14.04.2014 10:06:27 »
Potoji li mogućnost da se prvilima foruma jasniej reguliše sadržaj u potpisima poruka. Ima korisnika koji potpise zloupotreblajvaju za reklamiranje.

Radio-amaterizam i reklamiranje nikad anisu išli zajendo i neuljudno je da se takve stari dešavaju a pogotovo da ljudi u tome preteruju.

Svoje privatne biznise treba ostaviti po strani kada se ulazi u radio-amaterski svet.

YT1GTI

  • Gost
Odg: Poboljšanje pravila foruma
« Odgovor #1 poslato: 14.04.2014 10:11:00 »
Potoji li mogućnost da se prvilima foruma jasniej reguliše sadržaj u potpisima poruka. Ima korisnika koji potpise zloupotreblajvaju za reklamiranje.

Radio-amaterizam i reklamiranje nikad anisu išli zajendo i neuljudno je da se takve stari dešavaju a pogotovo da ljudi u tome preteruju.

Svoje privatne biznise treba ostaviti po strani kada se ulazi u radio-amaterski svet.

Podrzavam !!!

Van mreže YT9TP

  • član SRS
  • aktivan korisnik
  • **
  • Poruke: 724
  • Portable, mobile, QRP
    • http://www.yt9tp.iz.rs
  • Pozivni znak:
  • Operator: Peđa
  • QTH: Užice
  • Klasa: 1
  • Radio klub:
Odg: Poboljšanje pravila foruma
« Odgovor #2 poslato: 14.04.2014 10:51:55 »
Podrži najpre tako što ćeš iz svoj potpisa da skloniš reklame.

YT1GTI

  • Gost
Odg: Poboljšanje pravila foruma
« Odgovor #3 poslato: 14.04.2014 11:06:42 »
Podrži najpre tako što ćeš iz svoj potpisa da skloniš reklame.

Mislim da se to ne kosi sa pravilnikom foruma  ;)

Uzgred , da tog poptisa nema , verovatno bi bilo kakav film o amaterizmu gledao samo u trezoru  rts-a  ... Taj sajt je "kriv" za sve sto je napisano iznad ... A inace od reklamiranja na ovom sajtu gde ima 190 ljudi , ubih se od posla ...
« Poslednja izmena: 14.04.2014 11:11:56 od strane Vladan Jovancic YT1GTI »

Van mreže YT9TP

  • član SRS
  • aktivan korisnik
  • **
  • Poruke: 724
  • Portable, mobile, QRP
    • http://www.yt9tp.iz.rs
  • Pozivni znak:
  • Operator: Peđa
  • QTH: Užice
  • Klasa: 1
  • Radio klub:
Odg: Poboljšanje pravila foruma
« Odgovor #4 poslato: 14.04.2014 22:01:09 »
Znam da ne stoji u pravilniku, zato sam i predlozio tu izmenu u pravilniku. Ti si podrzao izmenu a ja sam ond tebe pozvao da tu podrsku izrazis tako sto ces sam da uklonis iz svog potpisa reklamne linkove.

O cemu se radi i kome su ti linkovi bitni mene mnogo ne zanima. Cim su reklamni, nepristojni su.
Kad bismo svi poceli tako da kacimo linkvoe svojih firmi, firmo rodjaka i ostale stvari, onda bi to bio vasar.

Ja jos uvek verujem da su radio-amateri pre svega uljudni i dobro vaspitani.

Van mreže YT1JB

  • Boban Jovanović YT1JB
  • aktivan korisnik
  • **
  • Poruke: 340
  • Pozivni znak:
  • Operator: Boban
  • QTH: Arilje
  • Klasa: 1
  • Radio klub:
Odg: Poboljšanje pravila foruma
« Odgovor #5 poslato: 14.04.2014 22:03:09 »
Potoji li mogućnost da se prvilima foruma jasniej reguliše sadržaj u potpisima poruka.
Postoji i to ne samo u potpisu, nego i u telu poruke. Ja ću IO SRS podneti predlog da se to usvoji, a ako se usvoji dopunićemo pravila i zamoliti korisnike foruma da to poštuju.

YT1GTI

  • Gost
Odg: Poboljšanje pravila foruma
« Odgovor #6 poslato: 15.04.2014 00:10:20 »


O cemu se radi i kome su ti linkovi bitni mene mnogo ne zanima. Cim su reklamni, nepristojni su.


Jesi li ti pogledao te linkove ? tamo pise sta sam JA uradio za radioamatere poput tebe koji sede kuci i pametuju po tastaturi , i to sigurno nece niko moci da mi ospori ovde , niti ima pravo .

evo ni mene ne interesuje tvoj potpis : http://www.yt9tp.iz.rs  pa nisam digao prasinu oko toga
 

Van mreže YT1JB

  • Boban Jovanović YT1JB
  • aktivan korisnik
  • **
  • Poruke: 340
  • Pozivni znak:
  • Operator: Boban
  • QTH: Arilje
  • Klasa: 1
  • Radio klub:
Odg: Poboljšanje pravila foruma
« Odgovor #7 poslato: 15.04.2014 00:18:27 »
Jesi li ti pogledao te linkove ? tamo pise sta sam JA uradio za radioamatere
Slažem se da mogu da ostanu linkovi sa radio-amaterskim sadržajima, dakle prvih 5, ali ako predlog na IO SRS prodje, samo poslednji ćeš morati ukloniti.

YT1GTI

  • Gost
Odg: Poboljšanje pravila foruma
« Odgovor #8 poslato: 15.04.2014 00:33:05 »
Jesi li ti pogledao te linkove ? tamo pise sta sam JA uradio za radioamatere
Slažem se da mogu da ostanu linkovi sa radio-amaterskim sadržajima, dakle prvih 5, ali ako predlog na IO SRS prodje, samo poslednji ćeš morati ukloniti.

Nema problema , drzimo se pravila foruma  ;)

Van mreže YT9TP

  • član SRS
  • aktivan korisnik
  • **
  • Poruke: 724
  • Portable, mobile, QRP
    • http://www.yt9tp.iz.rs
  • Pozivni znak:
  • Operator: Peđa
  • QTH: Užice
  • Klasa: 1
  • Radio klub:
Odg: Poboljšanje pravila foruma
« Odgovor #9 poslato: 15.04.2014 01:32:37 »
Jesi li ti pogledao te linkove ? tamo pise sta sam JA uradio za radioamatere poput tebe koji sede kuci i pametuju po tastaturi , i to sigurno nece niko moci da mi ospori ovde , niti ima pravo .

A ti znas sta sam ja uradio? To sto ja nemam potrebu da svima bodem oci ne znaci da sedim kuci i cukam po tastaturi. Ako nista drugo, ono bar imam dvoslovan znak sto samo po sebi znaci da sam nesto radio i to u vreme kada ga je stvarno trebalo zaraditi.

Citat
evo ni mene ne interesuje tvoj potpis : http://www.yt9tp.iz.rs  pa nisam digao prasinu oko toga

To je link ka strani sa informacijama o meni kao radio-amateru. Tvoj potpis reklamira tvoju firmu (ako je uopste i registrovana).

A sta je u stvari tvoj problem kada si podryao moj predlog? Nisi na vreme video da se on i na tebe odnosi?

Van mreže YT9TP

  • član SRS
  • aktivan korisnik
  • **
  • Poruke: 724
  • Portable, mobile, QRP
    • http://www.yt9tp.iz.rs
  • Pozivni znak:
  • Operator: Peđa
  • QTH: Užice
  • Klasa: 1
  • Radio klub:
Odg: Poboljšanje pravila foruma
« Odgovor #10 poslato: 15.04.2014 01:36:26 »
Slažem se da mogu da ostanu linkovi sa radio-amaterskim sadržajima, dakle prvih 5, ali ako predlog na IO SRS prodje, samo poslednji ćeš morati ukloniti.

Ne vidim potrebu da ioko stavi vise od tri linka u potpis. Mada je verovatno najbolje ukloniti potpise posto oni uglavnom samo i izazivaju poriv reklamiranja. Sebe svako moze zadovoljavajuce da predstavi u profilu.

Van mreže YT1JB

  • Boban Jovanović YT1JB
  • aktivan korisnik
  • **
  • Poruke: 340
  • Pozivni znak:
  • Operator: Boban
  • QTH: Arilje
  • Klasa: 1
  • Radio klub:
Odg: Poboljšanje pravila foruma
« Odgovor #11 poslato: 15.04.2014 02:12:44 »
Ima smisla i ukloniti, jer kad razmisliš reklamiranju i služe. Kako IO odluči. Predložio sam.

YT1GTI

  • Gost
Odg: Poboljšanje pravila foruma
« Odgovor #12 poslato: 15.04.2014 12:51:14 »


A ti znas sta sam ja uradio? To sto ja nemam potrebu da svima bodem oci ne znaci da sedim kuci i cukam po tastaturi. Ako nista drugo, ono bar imam dvoslovan znak sto samo po sebi znaci da sam nesto radio i to u vreme kada ga je stvarno trebalo zaraditi.

To je link ka strani sa informacijama o meni kao radio-amateru. Tvoj potpis reklamira tvoju firmu (ako je uopste i registrovana).

A sta je u stvari tvoj problem kada si podryao moj predlog? Nisi na vreme video da se on i na tebe odnosi?

Ma nemas pojma ni ti ni ovi "Klasirani" radioamateri koliko mene a i vecinu radioamatera interesuje tvoj dvoznak ili jedan znak , naravili ste od toga kao zvanje Dr . ... Mislis da je problem bilo i tada a i sada poloziti klasu nekome ? Pa ima radioamatera koji nisu iskompleksirani pa rade i dalje sa troznakom u sufiksu iako imaju prvu klasu ...

Potpisi reklamiraju radioamaterizam uospteno  ... ako bude reseno potpis firme cu skloniti .


73 




Van mreže YT9TP

  • član SRS
  • aktivan korisnik
  • **
  • Poruke: 724
  • Portable, mobile, QRP
    • http://www.yt9tp.iz.rs
  • Pozivni znak:
  • Operator: Peđa
  • QTH: Užice
  • Klasa: 1
  • Radio klub:
Odg: Poboljšanje pravila foruma
« Odgovor #13 poslato: 15.04.2014 13:06:15 »
Aha sad bi trebalo da počnemo da se nadgornjavamo koliko koga šta ne interesuje? :)
Dečko, odrasti. Ne vrti se svet oko tebe a što se više samoreklamiraš samo ćeš odbijati ljude od sebe, jer to niko ne voli.

YT1GTI

  • Gost
Odg: Poboljšanje pravila foruma
« Odgovor #14 poslato: 15.04.2014 16:34:14 »
Aha sad bi trebalo da počnemo da se nadgornjavamo koliko koga šta ne interesuje? :)
Dečko, odrasti. Ne vrti se svet oko tebe a što se više samoreklamiraš samo ćeš odbijati ljude od sebe, jer to niko ne voli.

Ja stvarno ne znam ko je napisao prvi post u ovoj temi ... To si lepo mogao adminu na PM , i stvar bi bila resena , a tebi izgleda pre podne smetam ja , popodne moja firma ...

Ja se iz dalje rapsprave iskljucujem , nemam nameru da se prepucavam ni sa kim ... narocito ne javno

Ako zelis razgovor <broj telefona obrisan> pa me pozovi bilo kad .

Citat
Zabranjeno je:
...
- Postavljati poruke koje sadrže lične podatke korisnika foruma ili bilo kojih drugih osoba.

Vlada
« Poslednja izmena: 17.04.2014 01:09:04 od strane Administrator »