Autor Tema: HF linear  (Pročitano 39655 puta)

Van mreže YU1NNN

  • korisnik
  • aktivan korisnik
  • *
  • Poruke: 43
  • Pozivni znak:
  • Operator: Alex
  • QTH: Šabac
  • Klasa: 1
  • Radio klub:
Odg: HF linear
« Odgovor #15 poslato: 08.06.2016 20:54:14 »
Ja jedino sto bi promenio jeste boja unutrasnjosti slova ili autlajna (po srpski :-))
Neku uocljiviju, npr crvenu. Licno volim kada su obelezja lako uocljiva i citljiva.
Mada ovo ipak gledam fotografiju pa mi je utisak drugaciji nego sto bi bio uzivo.

Van mreže YU1OXB

  • član SRS
  • aktivan korisnik
  • **
  • Poruke: 131
    • Borina Amaterska Svastara
  • Pozivni znak:
  • Operator: Dr Bora, boraomega, Doca
  • QTH: Cacak
  • Klasa: 1
  • Radio klub:
Odg: HF linear
« Odgovor #16 poslato: 08.06.2016 22:12:24 »
Pa znas kako Alex, to je vec stvar ukusa i verujem da bi se veliki broj ljudi slozio sa tobom, a opet niz drugih ljudi bi bili za ovakvo resenje kao sto sam uradio. Ja sam hteo da mi ne bude bas mnogo "sareno" a citljivost je savrsena jer se uredjaj uvek nalazi ne dalje od duzine tvoje ruke. Osim toga, ovo je slika i to mobilnim telefonom a u prirodi je mnogo lepse i jasnije.
Rodjen sam u Srbiji... od toga cu i da umrem.
----------------------------------------------------------------
Imati prijatelje, to znaci prihvatiti da ima lepsih, pametnijih i sposobnijih od vas. Ko to ne moze da prihvati - nema prijatelja!

Van mreže YU1NNN

  • korisnik
  • aktivan korisnik
  • *
  • Poruke: 43
  • Pozivni znak:
  • Operator: Alex
  • QTH: Šabac
  • Klasa: 1
  • Radio klub:
Odg: HF linear
« Odgovor #17 poslato: 08.06.2016 23:42:48 »
DA li ovde na forumu ili na nekom drugom mestu sam video da trazis Al profile.
Da li je ovo to?

http://www.green-line.co.rs/proizvodi/aluminijumski-profili.html

Van mreže YU1OXB

  • član SRS
  • aktivan korisnik
  • **
  • Poruke: 131
    • Borina Amaterska Svastara
  • Pozivni znak:
  • Operator: Dr Bora, boraomega, Doca
  • QTH: Cacak
  • Klasa: 1
  • Radio klub:
Odg: HF linear
« Odgovor #18 poslato: 09.06.2016 00:27:37 »
Rodjen sam u Srbiji... od toga cu i da umrem.
----------------------------------------------------------------
Imati prijatelje, to znaci prihvatiti da ima lepsih, pametnijih i sposobnijih od vas. Ko to ne moze da prihvati - nema prijatelja!

RoRa

  • Gost
Odg: HF linear
« Odgovor #19 poslato: 10.06.2016 22:40:48 »
Dobar je običaj preklapanje širokopojasnih filtera (pomoću relea) izvesti tako da ulazi i izlazi filtera koji nisu uključeni budu kratkospojeni na masu 

Van mreže YU1OXB

  • član SRS
  • aktivan korisnik
  • **
  • Poruke: 131
    • Borina Amaterska Svastara
  • Pozivni znak:
  • Operator: Dr Bora, boraomega, Doca
  • QTH: Cacak
  • Klasa: 1
  • Radio klub:
Odg: HF linear
« Odgovor #20 poslato: 10.06.2016 22:43:10 »
Pozdrav! To znam ali bi mi to dosta komplikovalo plocicu. Ne verujem da ce i ovako biti problema... videcemo...
Rodjen sam u Srbiji... od toga cu i da umrem.
----------------------------------------------------------------
Imati prijatelje, to znaci prihvatiti da ima lepsih, pametnijih i sposobnijih od vas. Ko to ne moze da prihvati - nema prijatelja!

RoRa

  • Gost
Odg: HF linear
« Odgovor #21 poslato: 12.06.2016 22:15:47 »
Pozdrav Boro,
RF smetnje, na frekvencijama do 30 MHz, prostiru se pretežno konduktivnim (žicama) putem a ne zračenjem. Naravno pod uslovom da ne postoji direktna kapacitivna ili induktivna sprega. Ove sprege sprečavaju se oklapanjem pojedinih stepena RF pojačavača.Zbog te činjenice dobro je imati poseban mrežni transformator za grejanje cevi. Transformator za napajanje kontrolne ploče, sa posebnim ulaznim RFI filtrom spaja se direktno na mrežu 220Veff.

Van mreže YU1OXB

  • član SRS
  • aktivan korisnik
  • **
  • Poruke: 131
    • Borina Amaterska Svastara
  • Pozivni znak:
  • Operator: Dr Bora, boraomega, Doca
  • QTH: Cacak
  • Klasa: 1
  • Radio klub:
Odg: HF linear
« Odgovor #22 poslato: 16.06.2016 09:46:08 »
Odmah si udario po tehnickim detaljima, a nista mi ne rece svidja li ti se makar... ovako sve zajedno?!
Rodjen sam u Srbiji... od toga cu i da umrem.
----------------------------------------------------------------
Imati prijatelje, to znaci prihvatiti da ima lepsih, pametnijih i sposobnijih od vas. Ko to ne moze da prihvati - nema prijatelja!

RoRa

  • Gost
Odg: HF linear
« Odgovor #23 poslato: 16.06.2016 23:04:39 »
Da konstrukcija nije sjajna uštedeo bih moje vreme i (virtuelni) prostor na forumu.

Van mreže YU1OXB

  • član SRS
  • aktivan korisnik
  • **
  • Poruke: 131
    • Borina Amaterska Svastara
  • Pozivni znak:
  • Operator: Dr Bora, boraomega, Doca
  • QTH: Cacak
  • Klasa: 1
  • Radio klub:
Odg: HF linear
« Odgovor #24 poslato: 17.06.2016 00:20:46 »
Ahaaaa, tako to treba tumaciti. E pa Fala  :D
Rodjen sam u Srbiji... od toga cu i da umrem.
----------------------------------------------------------------
Imati prijatelje, to znaci prihvatiti da ima lepsih, pametnijih i sposobnijih od vas. Ko to ne moze da prihvati - nema prijatelja!

Van mreže S56A

  • aktivan korisnik
  • **
  • Poruke: 115
  • Pozivni znak:
  • Operator: Mario
  • QTH: Ljubljana
  • Klasa: A
  • Radio klub:
Odg: HF linear
« Odgovor #25 poslato: 20.06.2016 21:24:36 »
Odmah si udario po tehnickim detaljima, a nista mi ne rece svidja li ti se makar... ovako sve zajedno?!

Ovako sve zajedno je jako komplikovana digitalna kontrola!  Ja sam koristio GS31B ili GS35B umesto ove dve male flasice.  Te lampe mogu izdrzati puno operatorske nepaznje.  Obzirom na tranzistorske primopredajnike, ulazni filter preskacem jer TX voli sirokopojasno 50 Oma opterecenje. 

I na kraju bi valjalo blokirati mrezni ulaz da tamo ne pobegne VF do komsije!

LP MMM YU/S56A iz JA

Van mreže YU1OXB

  • član SRS
  • aktivan korisnik
  • **
  • Poruke: 131
    • Borina Amaterska Svastara
  • Pozivni znak:
  • Operator: Dr Bora, boraomega, Doca
  • QTH: Cacak
  • Klasa: 1
  • Radio klub:
Odg: HF linear
« Odgovor #26 poslato: 27.06.2016 09:41:24 »
Zavrsio sam povezivanja skoro u potpunosti (samo jos ulazna kola-prilagodjenje nedostaje - nije mi to trebalo za testove jer koristim Kenw. TS930S sa ATU) i linear je proradio proteklog vikenda. Iako sam ocekivao raznorazne "igranke", to se nije desilo i od prvog momenta se ponasao sasvim pitomo?! Jedino sam promasio u proracunu L2 zavojnice i to sam morao ponovo da motam - dakle NE KORISTITI podatke tj. broj navoja za L2 sa objavljenje seme. Kad sve budem do kraja sredio dacu i tacne podatke za motanje L2.

Linear je testiran na vestackom opterecenju i dobio sam sledece:
sa 100W (tjunirane=podesene) pobude izlazna snaga je izmedju 950W (na 28) i 1200W (na 3.5) pri anodnom naponu od 2400V (neoptereceno) tj. 2100V (pri punoj snazi). Strahovao sam od grejanja plasticnih "dimnjaka" oko lampi ali bez potrebe... sa 3 minuta kontinualnog "keydown" CW signala, temperatura vazduha koji izbacuju turbine-ventilatori ne prelazi 65 stepeni Celzijusa i plastika je spolja potpuno hladna. Ni u jednom momentu tokom testova nije bilo nikakvih nestabilnosti.
« Poslednja izmena: 27.06.2016 09:43:12 od strane YU1OXB »
Rodjen sam u Srbiji... od toga cu i da umrem.
----------------------------------------------------------------
Imati prijatelje, to znaci prihvatiti da ima lepsih, pametnijih i sposobnijih od vas. Ko to ne moze da prihvati - nema prijatelja!